Yeşil çay tiryakisi misiniz? O zaman yeşil çayın diyabet için önemli bir rol oynadığını bilmelisiniz. Evet, yeşil çay kan şekerini düşürür. Halk yüzyıllardır çay tüketiyor ve bugün dünyada (sudan sonra) esas olarak kabul edilen ikinci içecek. Bu itibarın bir kısmı, yeşil çayın yaygın olarak bilinen pek çok faydasından kaynaklanabilir, bu da kanseri durdurma ve zihinsel sağlığı öğütme gücünü sayar. Ancak bu yazımızda yeşil çayın şeker hastalığındaki rolünü tartışıyoruz..

Şeker Hastalığı İçin Yeşil Çay Nasıl Kullanılır?

Diyabet, insülinin yetersiz salgılanması, aksi takdirde dokular içinde glikozun doğru asimilasyonunu engelleyen rahatsız edici performansı ile tanımlanan bir hastalıktır ve ayrıca nihayetinde idrarla atılması gereken kan şekerinin yüksek dikkatine yol açar. Çok yönlü bir biyokimyasal reaksiyon boyunca, çay – özellikle yeşil çay – hücrelerin hassaslaşmasına yardımcı olur, bu nedenle şekeri metabolize etmede daha sağlıklıdırlar. Yeşil çay, metabolik sistemin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olduğu için diyabetli insanlar için üstündür..

Yeşil Çayın Avantajları:

  • Tip 2 diyabet geliştirme risklerini azaltmak
  • İnsülin duyarlılığını iyileştirin
  • Sağlıklı kan basıncını koruyun
  • Kan pıhtılarını önleyin
  • Yükselen kanserin azalan tehlikesi
  • Kardiyovasküler hastalık olasılığının düşmesi

Şeker Hastalığı İçin Yeşil Çay Mekanizması:

Nişasta tüketilir tüketilmez, onu kan dolaşımına karışabilen basit şekerlere parçalamak için amilaz enzimine ihtiyaç duyar. Yeşil çay polifenolleri amilazı azaltır. Bir okuma, sadece 1 fincan yeşil çayın amilaz eylemini %87 oranında rezerve ettiğini gösteriyor. Bir başka çalışma, yeşil çayın alınmasının, 50 gram nişasta yutulduğunda normal glikoz ve insülin yükselmesini sıkıştırdığını gösteriyor..

Yeşil Çayın Diyabete Etkisi:

1. Yeşil çay orta düzeyde işlenmemiştir ve C vitamini gibi antioksidanlar açısından iki kat daha zengindir. Araştırmacıların insülin aktivitesini artırabileceğini düşündüğü polifenolleri emer. Ayrıca çaya süt eklenmesi, çayın insülin duyarlılaştırıcı özelliğini azaltır..

2. Diyabet, genellikle tip 2 diyabet ile birlikte tip 1 olarak sınıflandırılan bir sağlık durumudur. Bir kişiye tip 1 diyabet teşhisi konulursa, bundan sonra pankreas, aksi takdirde çok az miktarda insülin üretmez..

3. İnsülin, kan şekerini düşürmek ve hücrenin normal işleyişini kontrol etmek için gerekli olan bir hormondur. Tip 2 diyabette vücuttaki hücreler pankreas tarafından oluşturulan insüline tepki gösteremezler. Diyabet için gıdalar üzerinde ekstra

4. Yeşil çay, kandaki glikoz seviyelerini düşürmeye yardımcı olan polisakkaritler içerir ve ayrıca anti-radyasyon ve kanser önleyici özelliklere sahiptir..

5. Yeşil çayın içindeki ECGC, vücut hücreleri tarafından gerekli miktarda glikozu etkilemeye yardımcı olduğu için tip 2 diyabetin yanında faydalıdır..

6. Yeşil, tip 2 diyabet için en iyi doğal tedavilerden biridir, çünkü sadece sakaroz seviyelerini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda yeşil çayda bulunan kateşinler de sindirim sistemindeki doğal glikozun sıkışmasına yardımcı olur..

7. Yeşil çayın, bağırsak glikozunu ve lipid alımını yavaşlatmaya maruz kalan canlı bileşeni, gallat kateşinler adı verilen kesin bir flavonoid türüdür. Kan şekeri konsantrasyonunu düşürmek için gerekli olan gallat kateşinlerin sayısının düzenli bir yeşil çay miktarından elde edilebileceği ölçülür..

8. Öte yandan, bağırsaktan lipid alımını azaltmak için arzu edilen yeşil çay miktarı üstündür ve insanlarda kötü etkilere maruz bırakılmıştır. Kan dolaşımına girdikten sonra, gallat kateşinler, özellikle obez ve diyabetik hastalarda iç karartıcı bir sonuç olan insülin çatışmasını gerçekten artırabilir..

Şeker hastalığı için yeşil çay