hint yağı nedir?

Hint yağı, hint yağı bitkisinin tohumlarından elde edilen bitkisel bir yağdır. Hint yağı, ilk alındığında belirgin bir tada ve kokuya sahip çok soluk sarı bir sıvıdır..

Hint yağı bize saç ve saç derisi tedavisi, gözleri yatıştırma, aletleri yağlama vb. gibi birçok fayda sağlar, ancak bazı sert etkileri de olabilir! Hint yağı, cilt ve saç bakımı için olağanüstü faydaları ile ünlüdür! Kabızlığı tedavi etme yeteneği için. Bununla birlikte, hint yağı kullanmaya karar vermeden önce yan etkileri bilinmelidir. Bazıları aşağıda tartışılmaktadır:

Hint yağının yan etkileri:

Hint yağı yan etkileri

1. Hint yağı yüksek miktarda Sindirim bozukluklarına neden olur:

Hint yağı kullanım için güvenli kabul edilir. Bununla birlikte, bazı insanlar bu konuda tamamen zıt hissederler, yağı kullandıktan veya içme yoluyla bir miktar aldıktan sonra mide bulantısı, ishal, kusma, mide rahatsızlığı ve baygınlık hissederler. Böyle bir şey hissedilirse! O zaman hint yağı almayı bırakmalısın. Uzun süreli kullanım durumunda yan etkileri daha da kötüleşebilir. Ayrıca düzenli bir doz almadan önce bir eczacıya danışılmalıdır..

2. Alerji:

Hint yağı ayrıca alerjik reaksiyonlar gibi yan etkilere neden olur! Birçok kişi uyguladıktan sonra alerji yaşadı. Bununla birlikte, hint yağına ciddi bir alerji nadirdir. Aşağıdaki belirtilerden herhangi birini yaşadıysanız, tıbbi yardım almanız ve yağı kullanmayı bırakmanız gerekir: Kaşıntı, Döküntü, Şişme (yüz/boğaz/dilin şişmesi çok tehlikelidir), Baş dönmesi, Batma ve kızarıklık, Nefes almada güçlük.

Hint yağına duyarlı olup olmadığınızı kontrol etmeniz önerilir! Bir yama zararlısı yürütün. Sadece ön kolunuza az miktarda yağ sürmeniz ve 24 saat beklemeniz gerekiyor. Başarılı olursanız ve yağa tepki göstermediğinizden eminseniz, onu kullanmak için daha ileri gidebilirsiniz. Herhangi bir reaksiyon, hatta hafif bir kaşıntı veya kızarıklık hissederseniz, yağı kullanmakla çelişmelisiniz..

3. Besin kaybı:

Hint yağı yan etkileri listesinde bunlardan biri, yağın bir haftadan uzun süre alınmasının potasyum ve sıvı kaybına neden olabilmesidir! Günlük 15-60 mL’lik bir doz alırsanız, bazı değerli besinlerin sindirimini yapamayabilir veya önlüyor gibi görünebilir ve dehidrasyona neden olabilirsiniz. Uygun bir eczacıya danışınız ve doktorunuz veya eczacınız tarafından verilen veya etikette yazılı olan talimatlara kesinlikle uyunuz..

4. Hamileler için tehlike:

Hamile kadın için hint yağı, doktorlardan büyük bir HAYIR. Hint yağı, kadınlarda emeği uyarma etkisi ile bilinir. Hamile kadınların doğum tarihi dolduğunda doğuma girmek için yağı almaları önerilir. Yağın risinoleik asidi bağırsak kaslarının kasılmasını uyarır ve sonuç olarak doğumu indükler. Ancak hamile kadınlar doktor kontrolü olmadan hint yağı kullanmamalıdır. Ayrıca hamileliği 40 haftadan kısa olan kadınların hint yağı alması da tehlikelidir.

5. Risin:

Hint yağı genellikle kullanım için güvenlidir ancak doktorunuzun tavsiyelerine uyarsanız hint yağı yan etkilerini hissetmeniz olası değildir. Ancak, hint fasulyesi bir toksin olan risin içerir! Tüketim için çok tehlikeli olan bu yüzden asla hint fasulyesini yemeyin ve hint yağını kendiniz sıkmayın. Ricin ayrıca ishale, mide bulantısına, kusmaya, şoka, karaciğere, pankreasa ve karaciğer hasarına, dehidrasyona, kan hücrelerinin yıkımına ve şoka neden olabilir. Hint yağı bitkisinin sadece 2-6 tam tohumunu yiyerek bir yetişkini öldürebilir.!

6. Çocuklar için:

Hint yağı, bir haftadan daha kısa bir süre için küçük ve uygun dozlarda ağızdan alındığında muhtemelen güvenlidir. Hint yağı, bir haftadan uzun süre ağızdan alındığında veya bundan daha yüksek bir dozda alındığında muhtemelen güvenli değildir. Günde 1-15 mL’lik tipik çocuk dozundan fazlasını alıyorsanız, yaşa bağlı olarak vücudunuzda kimyasal bir dengesizliğe neden olabilir. Tüm tohum ağızdan alınırsa hint tohumları güvenli değildir..