Hepimiz “kanser” kelimesinden korkarız ve siz de bizdenseniz bugünden itibaren enginar yemeye başlayın. Bunun nedeni, hakkında konuştuğumuz veya bildiğimiz diğer sebzelerin aksine, mütevazi Enginar’ın korkunç kanserle savaşacak güce ve güce sahip olmasıdır. Bugün enginar yemenin önemini anlamanıza yardımcı olmak istiyoruz, bu nedenle lütfen okumaya devam edin ve aynı konuda bilgili olun..

Enginarın Sağlığa Faydaları

Enginarın Faydaları:

 • Enginar yüksek güç kaynaklarıdır ve içerisinde bol miktarda antioksidan bulunur. Bu nedenle, sebzede bulunan antioksidanların sistemimizde tümörlere ve kanserlere neden olan suçlular olan serbest radikallerle savaşmasına yardımcı olabilmesi için haftada en az bir kez Enginar yemenizi istiyoruz. Oksidatif seviyeler de düşecektir ve bu özellikle sigara içenler için geçerlidir, bu nedenle serbest radikaller vücudumuza girer. Çevredeki kirleticiler ve güneşin UV ışınları bile vücudumuzda kansere neden olan hücrelerin büyümesine katkıda bulunabilir. Vücudunuzun korunmasını sağlamak için, zengin ve güçlü antioksidanların vücudunuza girip onu emin ellerde tutabilmesi için Enginar almak akıllıca olacaktır..
 • Enginar, vücudun kolon, akciğer, beyin ve secde kanseri gibi kritik nitelikteki hastalıklarla savaşmasına yardımcı olur. Enginar flavonoidler ve antioksidanlar açısından zengin olduğu için kadın ve erkeklerde meme ve prostat kanserini yenmeye yardımcı olur. Bu nedenle, bu iki tür kansere yatkın olanlar, diyetisyenlerinden enginar içeren bir diyet önermelerini istemelidir.
 • Çok önemli bir süreç olan enginar yenildiğinde sindirim iyileştirilebilir. Bu süreç, gliserol ve yağ asitlerinin enerjiye dönüşmesine yardımcı olacak ve karaciğer de iyi çalışabilecektir. Uzmanlar, karaciğerin her gün yeterince safra üretmesi gerektiğini ve bunun da lipitleri yağ asitlerine ve hatta emilim rutinine yardımcı olmak için gliserole dönüştürmeye yardımcı olduğunu söylüyor. Enginarda, safra kesesinin vücudun ihtiyaçları için yeterli safra üretmesine yardımcı olabilecek polifenol antioksidanları vardır..
 • Karaciğerde her gün ölen hücreler vardır ve bunların yerini yeni hücrelerin alması gerekir. Mütevazı enginar, uzmanların belirttiği gibi karaciğerin dostudur. Uzmanlar, karaciğer hücrelerinin yenilenmesi gerektiğinde sebzenin önemli bir rol oynadığını söylüyor..
 • Enginar, böbreklerde idrar oluşumuna yardımcı olabileceğinden iyi bir idrar söktürücüdür. Aynı zamanda, idrar tahliyesi söz konusu olduğunda mükemmelliğe yardımcı olur ve yardımcı olur ve atık çıktığında, toksinler de olacaktır. Bu, içeridekilerin temiz olacağı ve dışarıdakilerin sorunlarla yüzleşmek zorunda kalmayacağı anlamına gelir..
 • Enginar tüketildiğinde, kalbi risklerden ve rahatsızlıklardan koruduğu için en çok kalp mutlu olur. Antioksidanlar kalbin bakımına yardımcı olur, kandaki LDL veya kötü kolesterol seviyelerini düşürür ve vücut için iyi olan HDL’yi destekler. Vücutta çok fazla LDL olduğu için insanlar kalp krizi, felç, böbrek yetmezliği ve tromboz gibi hastalıklara da yakalanma eğilimi gösterirler..
 • Sebzede bol miktarda vitamin ve folik asit bulunur, bunlar vücudun uzmanlara sahip olması için önemlidir. Uzmanlar, DNA’yı iyi durumda tutan enzimlerdir ve folat özellikle kadınlara doğum sırasında veya hamilelik sırasında yardımcı olur ve bazı durumlarda tüp veya doğum kusurlarını da önler..
 • Enginarda bol miktarda K vitamini bulunur, bu da kemik oluşumuna yardımcı olduğu için alınması önemlidir. Otuz yaşından sonra erkekler ve kadınlar düşük kemik yoğunluğuna sahip olma eğilimindedir ve biz yaşlandıkça kemikler de zayıflar ve kırılgan hale gelir. Vücutta iyi miktarda K vitamini ve bu da enginardan başlayarak, yeterince yardım alabiliriz. Aslında K vitamini, nörotransmisyona da yardımcı olduğu için Alzheimer hastaları için de iyidir..
 • Enginar mineraller, vitaminler ve enzimler açısından oldukça zengindir. Vücudun normal ve iyi bir şekilde işlev görmesi için hepsine ihtiyacı vardır, bu nedenle en az haftada bir kez bugünden itibaren enginar yemeye başladığınızdan emin olun..

Enginarın Birkaç Şekli Vardır:

 • Büyük boy olanlar yeşil renkte olur
 • Orta boy olanlar da yeşil olur
 • Mor Enginar ya büyük ya da orta olur

Satın alırken:

Enginar yılın tam zamanında ve taze hasat edildiğinde satın alınmalıdır. Bu zamanda, sebzenin küçük ve çok olgunlaşmamış tomurcukları olurdu, sanki doğanın rahminden koparılmış gibi görünüyorlar. Ancak uzmanlar, enginarların en iyi hasatının ilkbaharda yapıldığı görüşünde..

Enginar almak için perakende mağazalarına veya yerel pazarlara gittiğinizde, ağırlığını ve boyutunu kontrol etmelisiniz. Enginarda zedelenme ve kesikler bulunmamalı, yapraklar birbirine sıkıca bağlanmalıdır. Enginarlar koyu yeşil olmalı ve sıktığınızda gıcırtı sesi geliyor. Büyük enginarları seçmeyin, buna değmezler.

Enginar tarifleri için çevrimiçi kontrol edin ve bugün vücudunuza bir sürü iyilik getirin!!

Enginarı sevmemizin en iyi dokuz nedeni bunlardı. Bazı ipuçlarınızı ve fikirlerinizi bizimle paylaşmak isterseniz, lütfen aşağıya yazmaktan veya yorum yapmaktan çekinmeyin. Sizinle paylaşmayı sevdiğimiz gibi sizden haber almayı da seviyoruz.