Jojoba yağının cilt sebumuna yakın bir benzerlik taşıdığını biliyor muydunuz? Bu fantastik yağın popülaritesi son derece arttı. Piyasada o kadar çok marka var ki, tanınmış bir markayı tanımlamayı bunaltıcı hale getiriyor. Burada jojoba yağı faydalarının farkına varmak yavaş yavaş.

jojoba yağı kullanımı ve faydaları

Botanik adı Simmondsia Chinensis olan Jojoba yağı, bilimsel olarak en küçük moleküllere sahiptir ve bu, hızlı emilimini kolaylaştıran ve cildin iyi nemli kalmasına ve nemli kalmasına yardımcı olan şeydir. Jojoba’nın kullanıldığı sayısız yolu keşfetmek için okumaya devam edin.

Jojoba Yağı Nedir??

Jojoba bitkisi, kökeni Kuzey Amerika’da olan yerli bir çalı olan çok yıllık bir bitkidir. Bu sağlam bitkinin, kökeninin zorlu ortamından bağımsız olarak sayısız faydası vardır. Bu makale, altın jojoba yağı faydalarının kullanılabileceği çeşitli yolları tartışmaktadır..

Jojoba Yağının Bileşimi Nedir??

Jojoba’nın başlıca kimyasal bileşenleri şunlardır: Gadoleik Asit (Eikosenoik Asit), Oleik Asit, Erusik Asit, Palmitik Asit, Stearik Asit, Palmitoleik Asit, Behenik Asit, B Vitamini Kompleksi ve E Vitamini. Gadoleik asit (Eikosenoik asit) mükemmel yumuşatıcı özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Yağ, vitaminler ve antioksidanlar açısından zengindir ve çoğu güzellik ürününde hayati bir bileşendir..

Cildimin Neden Jojoba’ya İhtiyacı Var??

Jojoba yağının avantajları, cildimizi nemli ve iyi durumda tutabilmesi ve saçlarımız için de kullanılabilmesidir. Sadece cildimizi iyi durumda tutmakla kalmaz, aynı zamanda bir temizleyici olarak da çok iyi çalışır ve makyajın çıkarılmasına yardımcı olur.!

Araştırmaya Dayalı Jojoba Yağının Yüz, Cilt ve Saç İçin Faydaları:

İşte Jojoba yağının yüz, cilt ve saç için 20 harika faydası. Onlara bir göz atalım.

altın jojoba yağı faydaları

1. Cildinizi Nemlendirir:

Jojoba yağının cilt için faydaları iyi çalışır ve losyonlar ve yüz kremleri için mükemmel bir alternatiftir. Besinler ve vitaminlerle dolu olması, cildi nemlendirmede hayati önem taşır ve en kuru ciltleri bile nemlendirir. Akne, yağlılık ve pul pul dökülmeyi azaltmaya yardımcı olan antibakteriyel ve mantar önleyici özelliklere sahiptir. Jojoba yağının en iyi faydalarından biri, cilt tarafından hızla emilmesi ve herhangi bir kalıntı bırakmamasıdır..

Egzama, diğer cilt hastalıkları ve enfeksiyonlar için doğal bir tedavidir. Kuru ve yağlı ciltlerde de en iyi sonucu verir ve gözenekleri tıkamaz. Daha fazla sebum salgılanmasını engeller ve yağ üretimini dengelemeye yardımcı olur. Jojoba yağı cildi esnek ve iyi nemli tutabilir. Jojoba yağının antioksidanlar açısından zengin olması ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur..

Nasıl kullanılır:

 • Birkaç damla Jojoba yağı alın.
 • Avuç içlerinizi ovun ve temiz cilde uygulayın.
 • Cilde masaj yapın ve gece boyunca bırakın.

2. Vücut Yağı:

Anti-inflamatuar özellikler, çatlama ve kaşıntıyı hafifletmeye, kuruma nedeniyle oluşan kızarıklığı azaltmaya ve rozasea ve egzama etkilerini hafifletmeye yardımcı olur. Cildi rahat ve sakin tutar. Jojoba yağındaki B vitamini kompleksi ve E vitaminleri, cilt onarımına ve hasar kontrolüne yardımcı olur. Jojoba yağı, vücudunuzun sağlığını geri kazandırdığı ve nemli ve nemli kalmasını sağladığı için vücut masajları için kullanılabilir..

Sert hava ile ayda iki kez vücut masajı yaptırmamız gerekiyor. Duştan her çıktığınızda, vücudun her yerine biraz yağ sürmelisiniz ve hiçbir şey jojoba yağından daha iyi olamaz. Cildinizin parlamasını sağlayacak proteinler ve mineraller içerir. Yağlı değildir ve harikalar yaratabilir. Maksimum faydayı elde etmek için günün herhangi bir saatinde cilt için jojoba yağı kullanımlarını deneyimleyebilirsiniz..

Nasıl kullanılır:

 • Banyodan sonra tüm vücudunuza Jojoba yağı sürün..
 • Pürüzsüz bir cilt için cildinize nazikçe masaj yapın.

3. Ayak Temizleyici:

Ayakları ılık sabunlu suya batırın; Sert cildi yumuşatmaya ve gevşetmeye başlamak için birkaç damla Jojoba yağı ekleyin. Yağı ayakların her yerine masaj yapın ve özellikle çok kuru topuk bölgesine odaklanın. Jojoba, doğal olarak mantar önleyici, antibakteriyel ve analjezik olduğu için cilt çatlaklarına fayda sağlar..

Pedikür sırasında kullanılacak en iyi yağ Jojoba yağıdır. Topukların çatlamasını önlemeye yardımcı olur ve ayakları yumuşak, pürüzsüz hale getirir ve güzel bir görünüm sağlar. Masajdan sonra bu yağı ayağınızda bırakın, bir saat bekletin. Bir süre sonra ayaklarınızı soğuk suyla yıkayın ve birkaç hafta içinde gözle görülür bir değişiklik fark edebileceksiniz. Ayaklar her zamanki gibi güzel görünecek.

Nasıl kullanılır:

 • Ayaklarınızı 10 dakika ılık suda bekletin..
 • Ayağınıza Jojoba yağı sürün.
 • Çorap giyin ve pürüzsüz ayakları ortaya çıkarmak için bir saat bekletin..

4. Kırışıklık Karşıtı Çözüm:

Jojoba yağı, cildi besleyen mükemmel bir nemlendirici ve yaşlanma karşıtı bir ajan olarak çalışır. Yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olabilir ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların kaybolmasına yardımcı olur. Jojoba yağı cildi esnek yapar ve uzun süre bu şekilde kalır..

Jojoba yağında bulunan E Vitamini, yaşlanma sürecini doğal olarak geciktirir ve cildi dolgunlaştırır ve genç bir ışıltı verir. Jojoba yağının yaşlanma karşıtı faydaları havadaki kirlilikle mücadeleye yardımcı olur ve erken yaşlanmayı da önler..

Nasıl kullanılır:

 • Birkaç damla Jojoba yağı alın.
 • Birkaç damla havuç tohumu yağı ile karıştırın..
 • Bununla cildinize nazikçe masaj yapın.
 • En iyi faydalar için düzenli olarak kullanın.

5. Skar ve Çatlak Azaltıcı:

Jojoba yağı, yara izlerinin giderilmesi için etkili bir çözümdür. İyileşme sürecinde faydalıdır. Jojoba yağı, doğal yara iyileştirici özelliklere sahiptir. Bu, E vitamini içeriğiyle birleştiğinde, yara izlerinin görünümünü en aza indirmeye yardımcı olur. Yara izleri hamilelik, kilo alımı, kilo kaybı vb. ile ilgili olabilir..

Jojoba yağı da çatlaklar üzerinde harikalar yaratır. İyileşme sürecini hızlandırmak için yaralarda kullanılabilir ve yara izlerini azaltır. Jojoba yağı, yara izlerinin solmasına ek olarak, ısı döküntülerinde, güneş yanıklarında ve küçük cilt tahrişlerinde yardımcı olur.1).

Nasıl kullanılır:

 • Etkilenen bölgelere Jojoba Yağı uygulayın.
 • Yağ emilene kadar dairesel hareketlerle yağı masaj yapın.
 • Gece boyunca kalmasına izin ver.
 • En iyi faydalar için bunu her gün uygulayın.

6. Akne ile Savaşır:

Çalışmalar, jojoba yağının yağlı ciltler için faydalarını ve akne tedavisinde faydalı olduğunu göstermektedir. Akne, aşırı sebum üretimi veya tıkanmış gözenekler nedeniyle oluşur. Jojoba yağı derinlemesine nemlendiricidir ve diğer yüz yağlarına kıyasla daha hafiftir ve cilde kolayca emilir. Mükemmel bir nemlendirme etkisi sağlarken ve sağlıklı bir ışıltı eklerken derinlemesine besler, yatıştırır ve yumuşatır. Jojoba yağı, lekeleri, sivilceleri ve sivilceleri gidermek için faydalıdır..

Uzun süreli kullanımda gözenek boyutunu küçültecek ve ciltte biriken sivilce ve diğer cilt sorunlarına neden olan fazla yağdan kurtulacaktır. Yani sivilceye çözüm istiyorsanız günlük olarak jojoba yağı kullanın. Jojoba yağı cilde topikal olarak uygulandığında, cilt hücrelerinin doğru miktarda üretmesini tetiklemede hayati bir rol oynar. Bu doğru dengeyi yaratır. Yüz maskesi olarak kullanıldığında cilt lezyonlarının iyileşmesinde ve hafif sivilcelerde etkilidir. Daha şiddetli vakalarda, iltihabı azaltarak semptomları hafifletir..

Nasıl kullanılır:

 • Bir pamuğu Jojoba yağına batırın ve doğrudan lekelere uygulayın..
 • Akneyi şiddetlendirebileceği için aşırı yağ kullanmaktan kaçının.
 • Bir damla çay ağacı yağını karıştırmak sivilceleri çabucak azaltabilir.

7. Yüzünüzü Temizler:

Yağ, doğal lipitleri soymadan yüzümüzdeki kiri ve kiri temizler. Temizlik için jojoba yağı kullanmak cildinizi doğal ve nazikçe temizlemeye yardımcı olacaktır. Teori, kirli sebumu ciltten çözdüğü için onu temiz sebum ile değiştireceğidir. Jojoba yağının yüz için en iyi faydalarından biri makyaj temizleyicisidir..

Tek yapmanız gereken birkaç damla jojoba yağını tüm yüzünüze pamukla sürmek. Bunu dudaklarınıza da uygulayabilirsiniz. Bu, makyaj izlerini anında gidermeye yardımcı olacaktır. Jojoba yağı, birkaç dakika içinde fondöten, eyeliner ve maskarayı etkili bir şekilde çıkarabilir. Bununla birlikte, çok hassas olma eğiliminde olduğu için göz çevresi çevresinde çok sert olmayın..

Nasıl kullanılır:

 • Pamuklu bir ped alın ve Jojoba yağına batırın.
 • Yüzün her yerine nazikçe ovalayın.
 • Yüzü hafif bir temizleyici olarak bununla temizleyin.

8. Jojoba Yağının Dudaklara Faydaları:

Jojoba yağı dudak bakımı için son derece faydalıdır çünkü yağ asitleri bakımından zengindir ve oleik, lignoserik ve gondoik asitle doludur. Bütün bunlar birlikte cilt için muazzam bir nemlendirme sağlar. Düzenli olarak uygulandığında kuru ve çatlamış dudakları iyileştirebilir. Jojoba yağı yukarıda görüldüğü gibi cilt için idealdir ve dudak bakımı sağlar..

Bu yağın özü, çeşitli cilt veya dudak bakım ürünlerinde bulunur. İçeriğindeki yüksek B ve E vitaminleri cildiniz, saçlarınız, tüm vücudunuz ve dudaklar için faydalıdır. Dudaklar için nemlendirici görevi görür ve çeşitli dudak balsamlarında kullanılır..

Nasıl kullanılır:

 • Bir kese veya şeker kristalleri ile dudaklarınızı pul pul dökün.
 • Birkaç damla Jojoba yağı ile dudaklara masaj yapın.
 • Daha yumuşak, daha dolgun dudaklar için bırakın.

9. Bir Anti-inflamatuar Olarak Davranır:

Jojoba yağı, bir anti-inflamatuar olarak iyileştirici ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Topikal uygulamalar kuruluk, kaşıntı, pullanma ve ilgili semptomların hafifletilmesine yardımcı olabilir..

Sedef hastalığı gibi iltihaplı cilt sorunları olan kişiler jojoba yağını özellikle faydalı bulabilir. Jojoba yağının antibakteriyel özelliği, bakteri etkisine karşı savaşmaya veya onu önlemeye yardımcı olur. Cildin şişmesi ve diğer iltihaplı cilt sorunları onunla azaltılabilir. Cildin kızarıklığı ve hafif iltihaplanması esas olarak bir yaralanma ile gelir ve Jojoba yağı ile onarılır. Düzenli kullanımla güneş yanığı, yara izi ve çatlak izlerini en aza indirin.

Nasıl kullanılır:

 • Bir kapta birkaç damla Jojoba yağı ve aloe vera jeli karıştırın..
 • Yara izleri, kızarıklık ve yanıklardan anında kurtulmak için bunu etkilenen bölgeye uygulayın..

10. Parlayan Ciltler İçin Jojoba Yağı:

Bu yağ, fazla yağlılığı gidererek yüzünüzün taze görünmesini sağlar. Ayrıca yüzün kurumasını önler ve nemlendirici özelliği ile cildi iyi nemlendirir..

Nasıl kullanılır:

 • Bir pamuğu Jojoba yağına batırın.
 • Bunu tüm yüzünüze nazikçe uygulayın.
 • Cilt gözeneklerini tıkamaz.
 • Düzenli kullanım cilt bakım sağlığını iyileştirir.

11. Göğüs Büyütme İçin Jojoba Yağı:

Jojoba yağı, cilt üzerinde sebum ile benzer özelliklere sahiptir. Göğüs büyütme için Jojoba yağı iyi hizmet eder. Ayrıca, göğüs büyütme için bir nimet olan vitamin E ve B kompleks vitaminleri ve omega 9 yağ asitleri gibi hayati besinlere sahiptir. Yağ masaj yapıldığında göğüsleri sıkılaştırır ve ona daha sıkı bir his verir ve hafif bir büyüme sağlar..

Nasıl kullanılır:

 • Yeterli miktarda yağı elinize alınız..
 • İstenilen bölgeye uygulayın ve masaj yapın.
 • Sonuçlarda bir iyileşme olana kadar bunu rutin olarak yapın..

12. Jojoba Yağının Tırnaklara Faydaları:

Jojoba yağının tırnaklar için faydaları, tırnak yataklarının gücünü artırmaya yardımcı olur ve sağlıklı tırnak büyümesini artırır. Jojoba yağı, atlet ayağı gibi tırnak mantarlarını tedavi etmek için ideal kılan doğal mantar önleyici ve antioksidan özelliklere sahiptir..

Nasıl kullanılır:

 • Eline biraz yağ al.
 • Bu yağı tırnakların etrafındaki alana uygulayın..
 • Kütiküllere uygulayın.
 • Yağ tamamen emilene kadar masaj yapın.

13. Sedef hastalığını hafifletir:

Sedef hastalığı, ciltte ölü hücrelerin birikmesinden kaynaklanan ve enfeksiyona neden olan kuru ve kaşıntılı lekelere neden olan bir durumdur. Jojoba yağı, daha fazla tahrişe neden olmadan bu koşulları nemlendirir ve yatıştırır. Jojoba yağı masajı, anti-inflamatuar özellikleri ile birlikte etkilenen cilt üzerinde koruyucu bir tabaka oluşumuna fayda sağlar.2).

Nasıl kullanılır:

 • Jojoba yağını cilde nazikçe uygulayın.
 • Yağ tamamen emilene kadar masaj yapın.
 • Bu yağın düzenli olarak uygulanması alevlenmeleri azaltabilir..

14. Jilet Yanmasını Önler:

Jojoba yağının cilde uygulanması cilt yüzeyini ve saç köklerini yatıştırır. Tıraştan sonra keskin jilet yanıkları, kızarıklıklar veya darbeler olmamasını sağlar. Cilt yüzeyine sürülen birkaç damla jojoba yağı günlük pürüzsüz bir tıraş sağlar. Jojoba yağını tıraştan önce cilde sürün, jilet yanıklarını gidermek için mükemmeldir ve tıraş olmak istediğiniz bölgeyi nemlendirmeye ve yumuşatmaya yardımcı olur..

Nasıl kullanılır:

 • Tıraş edilecek alanı temizleyin.
 • Düzenli temizleyici kullanın.
 • Seyreltilmiş Jojoba Yağı’nı tıraş edilecek alana uygulayın.
 • Yağın emmesine izin verin.
 • Jojoba yağı cildi yumuşatır ve tıraş bıçağının kaymasını sağlar..
 • Tıraş kremini bir kez uygulayın.

Jojoba Yağının Saç İçin Faydaları:

İşte saçlar için en iyi 6 jojoba yağı faydamız. Onlara bir göz atalım.

15. Saç Derinizi Temizler:

Bir kafa derisi temizleyicisi olarak jojoba yağı, sebum birikintilerinin çözülmesine yardımcı olur ve saç ürünlerinin oluşturduğu birikintileri gidermeyi amaçlar. Gözenekleri temiz bırakır, besinlerin içeri sızmasına ve saç köklerini beslemesine izin verir, böylece saç büyümesini teşvik eder ve saç dökülmesini azaltır..

Jojoba yağı saç kırılmasını da önler. Anti-inflamatuar ve anti-bakteriyel özellikleri saçın yıl boyunca sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar. Bu harika jojoba yağını kullanın ve bu yağı kullandıktan sonraki birkaç hafta içinde cilt ve saç için jojoba yağının faydalarından yararlanın..

Nasıl Başvurulur:

 • Birkaç damla Jojoba yağını hafif bir şampuanla karıştırın..
 • Saçı ıslatın ve şampuanı parmaklarınızla saç derisinin her yerine sürün.
 • Saçınızı ve saç derinizi sağlıklı ve temiz bırakarak saçları ılık suyla durulayın.

16. Saçınızı Parlak Hale Getirir:

Doğal, rafine edilmemiş jojoba yağı, herhangi bir kimyasal madde içermediği için saç üzerinde kullanılacak en iyi türdür. Mat, yıpranmış ve kuru saçlarda kullanım için idealdir. Kepek ve kuru saç derisi sorunu olanlar için faydalıdır. Jojoba taşıyıcı yağı saça fayda sağlar ve parlak ve yumuşak kalmasını sağlar. Saçın parlaklığına katkıda bulunan saç millerindeki doğal nemi hapseder.

Jojoba yağı, kuru, donuk ve kıvırcık saçların nihai çözümüdür. Şüphesiz bir ay içinde saçın sağlığını ve görünümünü değiştirecektir..

Nasıl Başvurulur:

 • Birkaç damla Jojoba yağı içeren bir kaseyi ısıtın..
 • Bir pamuğu yağa batırın.
 • Saç derisine uygulayın.
 • Yağ iyice emilene kadar kafa derisine masaj yapın.
 • 30 dakika bekletin ve saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın..

17. Saçınızın Uzamasını Sağlar:

Jojoba yağı, rutin saç bakım rejiminize muazzam ve mükemmel bir katkı olabilir. Yağ, kepek ve kuru kafa derisi sorunlarının tedavisinde faydalıdır. Aynı zamanda mineraller ve zamanla saçı besleyen vitaminler açısından da zengindir. Bu yağ, saç problemlerinizin çoğuyla ilgilenirken sayısız fayda ile doludur..

Sadece saça bakımlı bir görünüm kazandırmakla kalmaz, zamanla saçınızın güzelliğini de hissetmenizi sağlar. Jojoba yağının düzenli kullanımı saça uzun süreli bakım sağlayabilir (3).

Nasıl Başvurulur:

 • 2 yemek kaşığı Jojoba yağı alın ve 10 damla Biberiye yağı ile karıştırın..
 • Yağ karışımını ısıtın.
 • Bir pamuğa batırın ve saç derinize uygulayın.
 • Nazikçe masaj yapın ve 20 dakika bekletin.
 • En iyi sonuç için tedaviyi haftada iki kez tekrarlayın..

18. Doğal Bir Saç Kremi Olarak:

Jojoba yağı kendi başına yağlı bir bileşime sahiptir, bu nedenle nemlendirici olarak kullanılabilir ve saçın kuruluğa, bölünmüş uçlara ve kırılmaya karşı ihtiyaç duyduğu ekstra korumayı sağlamak için saç kremlerine eklenebilir. Jojoba yağı saç derisini nemlendirir ve kepek tedavisi olarak da kullanılabilir. Jojoba yağı, bir saç kremi olarak inanılmaz derecede iyi çalışır. Bu yağda bulunan proteinler ve mineraller saçı hasardan korur ve doğal bir saç kremi görevi görür. Yağın içindeki jojoba faydaları, parlaklığı, güzelliği geri kazandırır ve hatta en sıcak yaz aylarında saçların korunmasını sağlar..

Tek yapmanız gereken bir miktar jojoba yağı sürmek ve beş dakika boyunca saçta bırakmak. Bunu saçınız ıslakken yapın. Birkaç hafta içinde kesinlikle bir değişiklik fark edeceksiniz. Bu, saçınızı yaz ayları boyunca iyi nemli ve sağlıklı tutacaktır..

Nasıl Başvurulur:

 • Birkaç damla Jojoba Yağı alın.
 • Kökten uca saçınıza uygulayın.
 • Birkaç dakika saçınızda bekletin.
 • Yağ hafif olduğu için, durulanmayan bir saç kremi olarak kullanabilirsiniz..

19. Yağlı Saç Derisi İçin Jojoba Yağı:

Jojoba yağları, kafa derisi sivilcelerini tedavi etmek için harika çalışır. Jojoba yağını kafa derisine masaj yapın ve saçınızı şampuanlamadan önce 10-20 dakika bekletin. Jojoba yağı, sebum üretiminin dengesini korur ve yağlı saç derisi problemlerini ortadan kaldırabilir..

Saç derisine masaj yapıldığında kuru ve yağlı saç derisinin sebum seviyesini dengeler. Jojoba yağı, tıkanmış gözeneklerdeki sebum dolaşımını yönetmeye yardımcı olur ve birçok saç derisi sorununu ve kötü saç günlerini azaltır..

Nasıl Başvurulur:

 • Birkaç damla Jojoba yağı alın.
 • Saç derisine uygulayın.
 • Birkaç dakika saçta oturmasına izin verin.
 • Saçları hafif bir şampuanla yıkayın.

20. Kuru Saç Derisi İçin Jojoba Yağı:

Kış aylarında kuru, pul pul ve kaşıntılı saç derisinden şikayetçiyseniz, etkilenen bölgelere Jojoba yağı sürün ve iyice masaj yapın. Kafa derisi sivilcelerini tedavi etmek için, jojoba yağını kafa derisine masaj yapın ve 10-20 dakika bekletin, ardından şampuanlayın. Jojoba yağının avantajları, kafa derisindeki sebum üretimini dengelemeye yardımcı olur ve yağlı kafa derisi sorunlarını ortadan kaldırır. Kepek kuru kafa derisi olanlar tarafından iyi bilinir ve buna şiddetli kaşıntı eşlik eder. Jojoba yağı mükemmel bir nemlendirici olarak çalışır ve kuru saç derisi üzerinde iyi çalışır..

Sadece kafa derisini derinlemesine nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda kuru kafa derisinin pH dengesinin korunmasına da yardımcı olur. Kuru kafa derisinin bu özel etkileri bakteriyel enfeksiyona neden olabilir ve bunlar Jojoba yağının anti-bakteriyel kalitesiyle ortadan kalkar. Saç sağlığında ve saç derisi kalitesinde hızlı bir iyileşme görebilirsiniz. Jojoba yağı ile saçın rutin olarak yağlanması saç köklerini güçlendirir ve kepek kaynaklı saç dökülmesini önler(4).

Nasıl Başvurulur:

 • Birkaç damla Jojoba yağı alın ve badem veya hindistancevizi yağı gibi taşıyıcı yağlarla karıştırın..
 • Yağı ısıt.
 • Bir pamuğu yağa batırın ve saç derisine uygulayın..
 • Saç derisine masaj yapın ve yağın ıslanmasına izin verin.
 • Hafif bir şampuanla yıkayın.

Kaliteli Jojoba Yağı Nasıl Seçilir?

Piyasada üç tip Jojoba yağı vardır:

jojoba yağının sağlığa faydaları

1. Rafine / Rafine Edilmemiş Jojoba Yağı:

Bu, jojoba yağı satın alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli özelliklerden biridir. Rafine veya organik olarak etiketlenip etiketlenmediği kontrol edilmelidir. Rafine ürünlerde kimyasallar olabilir ve kanserojen olması zararlı olabilir. Organik jojoba yağı, güvenli, doğal elementler içerdiğinden daha iyi bir seçim olacaktır..

2. Soğuk Preslenmiş Jojoba Yağı:

Bunda, ekstraksiyon yöntemi yağın kalitesinde hayati bir rol oynar. Yağı çıkarmak için ısı kullanılır ve bu, besinleri yok eder ve kokuyu azaltır. Soğuk preslenmiş Jojoba, hafif ceviz kokusu ile birlikte tamamen doğal iyileştirici bileşiklere sahiptir..

3. Saf %100 Jojoba Yağı:

Herhangi bir katkı maddesi içermeyen otantik bir organik jojoba yağı arayın. Bu sayede birçok amaç için taşıyıcı yağ olarak kullanabilmenizi, saç kremi veya şampuanınıza eklemenizi ve ayrıca nemlendirici olarak da kullanabilmenizi sağlar..

Zihninizi günlük streslerden ve yoğun programlardan sakinleştirmenin ve rahatlatmanın yollarını arıyorsanız, o zaman Jojoba yağı sizin için en iyisidir. Yağ tek başına veya taşıyıcı yağ olarak kullanılabilir. Onu benzersiz yapan şey, cilt bezlerinin ürettiği sebumla esrarengiz benzerliğidir..

Jojoba yağının yüzünüzde düzenli kullanımı, ipeksi bir dokuya ve yüzünüze ışıltılı bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olur. Bu yağın ek yararı, tüm cilt tiplerine uygun olmasıdır! Bu makalenin size Jojoba yağının kullanımı hakkında bir fikir verdiğini ve size nasıl uygun olduğunu bizimle paylaştığını umuyoruz..