Aloe vera, inanılmaz tıbbi özellikleri nedeniyle yüzyıllardır kullanılmaktadır. Bu “ölümsüzlük bitkisi” cilt, saç ve sağlık için birçok sağlık yararı sunar. Aloe vera, kansere karşı tedavi araştırmalarında oyunun kurallarını değiştirdiğini kanıtlamıştır. Aloe vera geleneksel olarak kanser hastalarında yaralar, kuru cilt, kaşıntılı kafa derisi, yanma hissi vb. gibi küçük sorunları iyileştirmek için kullanılırken, yoğun araştırmalar Aloe vera’nın kanserin kendisini tedavi etmek için kullanılabileceğine dair kanıtlar göstermiştir. Kanser tedavisi için Aloe vera tıp alanında en çok araştırılan konudur. Bu makalede, Aloe vera kanseri tedavisi ve bu doğanın harikasının sayısız hastanın güvenini yeniden kazanmasına nasıl yardımcı olabileceğini derinlemesine ele alacağız..

Aloe Nedir??

Aloe aslen Batı Afrika’dandır, ancak şimdi birçok ülkede bulunan yaygın bir bitkidir. Aloe’nin en yaygın türü aloe vera’dır; aloe vera yaprakları taze ve biraz kaktüs gibi. İnsanların sağlık, cilt ve saç problemlerini tedavi etmek için kullandıkları şeffaf jel benzeri bir malzeme içerirler. Yatıştırıcı özelliğinden dolayı günümüzde birçok kozmetik ürününde içerik maddesi olarak kullanılmaktadır..

Kanser Tedavisinde Aloe Vera

Aloe’yi Neden Kullanıyoruz??

Aloe vera çoğunlukla cilt rahatsızlıkları ve cilt problemleri için kullanılır. Ancak şok edici bir gerçek, kanserli bazı kişilerin radyoterapi tedavisinin neden olduğu yanıkları iyileştirmek ve yatıştırmak için aloe vera kullanmasıdır, hatta uzman hemşireler, radyoterapi doktorları ve radyograflar bile kullanılmasını tavsiye etmektedir..

Aloe Nasıl Kullanılır?

Aloe vera doğrudan bitkinin yapraklarından sıkılarak kullanılır ve küçük kesikler, sıyrıklar ve yanıklara yardımcı olmak ve iyileştirmek için doğrudan cildinize sürülebilir. Ayrıca bulunduğunuz yere bir aloe bitkisi dikebilir ve kullanabilirsiniz..

Aloe yüz yıkama, şampuan ve jel gibi diğer aloe ürünlerini de marketlerden alabilirsiniz! Veya sıvı olarak aloe lateks ve aloe suyu gibi veya sağlık gıda mağazalarından veya kimyagerlerden kapsül olarak alabileceğiniz bazı tıbbi veya sağlıkla ilgili ürünler, kabızlığın tedavisine yardımcı olur. Aloe birçok farklı kimyasal ve bileşik içerir.

Kanserli İnsanlar Neden Aloe Vera Kullanıyor??

Aloe cilt için doğal bir bitkidir ve kanser hastası olarak sizin için iyi bir tedavidir, çünkü kanser çeşitli yan etkilerle birlikte gelir, birkaç deneme, radyoterapiden kaynaklanan cilt reaksiyonlarını önlemeye ve azaltmaya yardımcı olmak için doğrudan cilt üzerinde aloe vera jeli kullanmayı araştırmıştır..

Aloe vera, yoğun radyoterapi tedavileri nedeniyle cilt reaksiyonunun yoğunluğunu azaltmaya yardımcı olur ve araştırmacılar da bunun yararlı bir tedavi olduğunu düşünmüşlerdir. Bir kez Hastalar, radyoterapi tedavi alanının bir yarısına aloe vera losyonu sürerken, diğer yarısına hiçbir şey uygulamadılar. Sonuç olarak aloe vera kullandıkları kısmın diğer kısımdan çok daha iyi ve kürlenmiş olduğu tespit edildi..

Kullanılan aloe vera jeli ayrıca kanser tedavisi gören kişilerde ağız ağrısını (mukozit) önlemek için de kullanılır. Aloe vera’yı ağız alerjilerini tedavi etmek için gerçekten çok yararlı olduğu için kullanmalısınız. Aloe vera, yaraların etrafındaki cildi yumuşatır ve iyileşirken kuruluğu önler..

Kanser Tedavisi İçin Aloe Vera Araştırması:

Aloe vera, bağışıklık sistemini dengeleyebilir, hatta kanseri tedavi edebilir ve iyileştirebilir, aloe özleri, kanser hücrelerine saldırmak için bağışıklık sistemini güçlendirmede yardımcı olabilir. Aloe vera’nın çeşitli araştırmalar ve araştırmalar yoluyla kanseri nasıl iyileştirebileceğini görün:

Laboratuvar çalışmaları:

Böyle bir çalışma, aloe-emodin adı verilen bir aloe özütünün test tüplerinde baş ve boyun kanseri hücrelerinin büyümesini engelleyebileceğini gösterdi..

  • Kanser Önleme İçin Aloe Vera: Emodin ayrıca test tüplerinde büyüyen karaciğer kanseri hücrelerini de durdurabilir. Bu nedenle aloe vera vücutta kanser hücrelerinin ortaya çıkmasını engelleyen harika bir bitkidir.
  • Aloe vera Kansere Karşı: Aloe vera yaprağından elde edilen bir madde olan Acemannan’ın fare bağışıklık hücrelerini kanser öldürücü kimyasallar olan Sitokinleri üretmesi için uyarabildiği de kanıtlanmıştır.
  • Kansere Faydaları için Aloe vera: Aloe’de bulunan bazı kimyasallar bağışıklık sistemi üzerinde faydalı etkilere sahip olabilir ve bazı kanserleri küçültebilir. Aloe’nin farelerde cilt kanseri üzerindeki etkilerini inceleyen 2010 yılında iki çalışma yayınlandı..

İlk Tedavi Denemeleri – Kanser Tedavisi İçin Aloe Vera:

  • Bazı hastaların, yayılan akciğer kanseri, bağırsak kanseri veya mide kanseri olan kişiler için kemoterapinin yanı sıra aloe vera alımının da standart kemoterapi tedavisi sırasında günde 3 kez sıvı olarak aloe arborescence aldıkları test edilmiştir..
  • Sonuç, aloe ve kemoterapi tedavisini kombine eden hastaların %67’sinde ve tek başına kemoterapi alan hastaların %50’sinde kanserin kontrol altına alındığı veya bir süre için küçüldüğü oldu..
  • Böylece aloe vera alan hastaların daha iyi bir yaşam kalitesine sahip oldukları ve uyuşukluk ve yorgunluk gibi kemoterapi yan etkilerinin daha az olduğu kanıtlanmıştır..

Aloe Vera Kanser İçin Nasıl Kullanılır??

Kanser hastaları cilt, saç, sindirim vb. ile ilgili çok sayıda sağlık sorunundan muzdariptir. Aşağıda Aloe Vera’yı kanser tedavisine dahil etmenin bazı yolları bulunmaktadır:

  • Aloe jeli, yanıkları ve kesikleri iyileştirmek ve rahatlatmak için kullanılabilir..
  • Topikal olarak uygulamak, kaşıntıyı ve pulları önlemek için cildi ve saç derisini nemlendirebilir..
  • Kabızlık çekiyorsa, kişi önerilen miktarlarda aloe vera suyu tüketebilir..
  • T-UP adı verilen konsantre aloe vera, genellikle bir tümöre enjekte edilen alternatif bir Kanser tedavisi olarak önerilir. Ancak, bu sadece bir doktorun tavsiyesi üzerine yapılmalıdır ve bazı ülkelerde yasa dışı olarak kabul edilir..

Aloe Vera’yı Kanser Tedavisi İçin Enjekte Etmek Güvenli mi??

Aloe veranın kanser tedavisi için potansiyel faydalarını değerlendirmek için klinik çalışmalar sürerken, hastaya aloe vera enjekte edilmesi önerilmez. Aloe vera enjeksiyonlarının ölümcül olduğu birçok vaka rapor edilmiştir. Bu nedenle, kanseri tedavi etmek için aloe vera enjeksiyonlarını önermek veya almak yasa dışı kabul edilir..

Doktor Reçetesi – Aloe Vera Kullanmadan Önce Yapılması Gerekenler!

Doktor tavsiyesi olmadan hiçbir tedavi yapılmamalıdır. Özellikle Kanser durumunda, kendi kendine tedaviler ölümcül olabilir. Aloe vera, doktorunuzun izni olmadan asla topikal veya dahili olarak kullanılmamalıdır. Aloe vera, ciddi sağlık riskleri oluşturabilecek ve hatta ölümcül olduğu kanıtlanabilecek birçok potansiyel yan etkiye sahiptir..

Umarız bu makale, bu mütevazı görünümlü bitkinin neden ve nasıl böyle tehlikeli bir hastalığı tedavi etmek için değerlendirildiğini anlamanıza yardımcı olmuştur. Kanser, insanoğlunun üzerinde çirkin dokunaçlarını hızla yayarken, Kanseri önlemek ve tedavi etmek günün ihtiyacıdır..

Bazı durumlarda cerrahi ve kemoterapi gibi geleneksel kanser tedavileri başarıya katkıda bulunurken, çoğu durumda hastanın hayatı farkına varmadan sona ermektedir. Aloe veranın kanser tedavisindeki faydaları üzerine yapılan yeni çalışma ile kanser hastalarında bu tehlikeli köprüyü sonsuza kadar geçebilmeleri için yeni bir umut ışığı doğuyor.!