Sedef hastalığı, başa çıkmak için gerçek bir ikilem olabilir ve bu sorunu tedavi etmek için herhangi bir evde çareye başvurmadan önce profesyonel bir onay gerektirir. Yanıkların patlaması ve cilt lezyonları ile sedef hastalığından kurtulmak, ciltte yanma ve kaşıntı olması bir yana, kurtulmak çok zor olabilir. En kötü faktör, sedef hastalığının vücudunuzun hemen hemen her yerinde ortaya çıkabilmesi ve solmadan önce yıllarca kalabilen kabuk ve yara izleri gibi kalıcı etkilere sahip olmasıdır. Bir profesyonel, çok çeşitli ilaçları içeren kapsamlı tıbbi ilaçlar önerse de, sedef hastalığı özellikle zeytinyağı ile ev ilaçları ile tedavi edilebilir. Evde herhangi bir şey denemeden önce doktorunuz tarafından herhangi bir ev çaresi uygulamanız önemlidir..

Sedef Hastalığı İçin Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

Sedef Hastalığı İçin Zeytinyağı Nasıl Kullanılır??

Aşağıda, sedef hastalığının zeytinyağı ile tedavi edilebileceği birkaç yol verilmiştir.-

Zeytinyağı Banyosu:

Özellikle sedef hastalığınız varsa zeytinyağı ile banyo yapmak cildiniz için çok faydalıdır. Zeytinyağında bulunan yüksek yağ asidi ve E vitamini içeriği sayesinde sedef hastalığının neden olduğu yanık ve cilt lezyonlarının etkin bir şekilde tedavisine yardımcı olur. En az iki çay kaşığı zeytinyağını ılık bir kova suya boşaltın ve en iyi sonucu almak için vücudunuzu haftada en az üç veya dört kez etkili bir şekilde yıkayın. Bu seanslar sırasında sabun kullanmaktan kaçınmaya çalışın, çünkü sabun sadece Sedef hastalığının büyümesini tetikleyecektir..

Antienflamatuvar:

Sedef hastalığı nedeniyle cildinizin çeşitli bölgelerinde çok kötü bir yanma hissi yaşıyorsanız, bu bölgelere ılık zeytinyağı sürmeniz en iyisidir. Zeytinyağı, bu hastalıkla etkili bir şekilde başa çıkabilmeniz için cildinizdeki yanma hissini yatıştırmaya yardımcı olan bir anti-inflamatuar ajan görevi görür. Bu işlemi gerçekleştirmek için ellerinizi veya temiz bir bez kullanabilirsiniz..

Sızma zeytinyağı:

Sızma zeytinyağı, Sedef hastalığının belirtileri olan kuru ciltler için harika bir nemlendiricidir. Ekstra kuru cilt, çok tahriş edici olan pullanmaya neden olabilir. Sızma zeytinyağı, çok verimli bir nemlendirici görevi görerek bu kuru bölgeleri kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Bu harika yağın birkaç küçük damlası, ihtiyacınız olan sonuçları elde etmek için ihtiyacınız olan tek şey. Sonuçlar anında ve uzun ömürlüdür.

Yanık yaraları:

Zeytinyağının zamanla sedef hastalığına çok benzeyen yanık yaralarını iyileştirdiği bulunmuştur, bu nedenle artık bu alanda da kullanılabileceğini biliyoruz. Sedef hastalığı, kontrol edilmediği takdirde cildinizde çok şiddetli olabilen çok kalıcı bir sorundur. Zamanla yayılarak yüksek düzeyde ağrı ve tahrişe neden olur. Zamanla en iyi sonuçları elde etmek için cildinizin sedef hastalığının neden olduğu yanık yaralarından etkilenen bölgelerini yatıştırmak için küçük zeytinyağı damlaları kullanın. Yağın çok güçlü bir formu olan sızma zeytinyağı kullanmayı deneyin..

Etkili Uygulama:

Her şey zeytinyağını Sedef hastalığından etkilenen bölgelerinize ne kadar etkili uyguladığınıza bağlıdır. Yağı uygular ve ardından hemen silerseniz, zeytinyağı uygulamasından hiçbir sonuç elde edilmez ancak yağı uzun süre bırakırsanız cildiniz E vitamini ve yağ asitlerini emerek plakları temizlemeye yardımcı olur. Sedef hastalığı tarafından etkili bir şekilde oluşturulur. Yağı gece sürmeyi deneyin ve sabaha kadar bırakın, ardından kendinizi silmek için temiz bir bez kullanın veya iki çay kaşığı zeytinyağı ile temiz ılık su ile banyo yapın..