Yoğurt, içeriğindeki güç arttırıcı elementler ve çeşitli doğal elementler nedeniyle süper bir besindir. Bir dizi doğal ilaçta kullanılır ve soğuk algınlığının giderilmesinde de faydalıdır. Yoğurt yağ oranı çok düşüktür ve vücuda herhangi bir zararlı etkisi yoktur. Sağlık söz konusu olduğunda yoğurdun faydaları göz ardı edilemez..

Yoğurdun Sağlığa Faydaları

Yoğurt Faydaları ve Kullanım Alanları:

Kalsiyum açısından zengin yoğurt harika bir tattır ve kemikler ve dişler için iyidir. Probiyotik çeşidi, mide enfeksiyonlarıyla savaşacak iyi bakterilere sahiptir. Aşağıdakiler şimdiye kadar yoğurdun en iyi sağlık yararlarıdır:

1. Yoğurt Düz Karın Kaslarına Sahip Olmak İçin İyidir:

Düz abs ister misiniz? Yoğurt tüketimini artırın. Yoğurdun kilo vermek ve sizi özünden sağlıklı kılmak için faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Yani bu sefer diyet yapıyorsanız yoğurt yemeyi unutmayın. Vücuttaki kalori dengesini koruyabilir ve yağsız kas kütlesini etkili bir şekilde teşvik edebilir. Yoğurt yaptığım kalsiyum içeriği, bel ölçünüzü küçültmenize yardımcı olabilir, böylece daha önce şişman bir bel nedeniyle ihmal ettiğiniz skinny jean pantolonları giyebilirsiniz. Kültürlü süt yoğurdu, midenin şişmesini durdurur ve metabolizmayı hızlandırır. Probiyotik ayrıca sindirime yardımcı olur ve karın kaslarını düz tutar..

2. Sizin İçin İyi Bakteriler:

Perakende mağazalarında bulunan yoğurt, genellikle vücudunuz için faydalı olan iyi bir oranda bakteri ile doludur. Bu gıda, bağışıklık seviyenizi artırabilecek ve sizi içeriden zinde ve işlevsel hale getirebilecek bazı böceklere ve mikroorganizmalara sahiptir. Yoğurdun iyiliği göz ardı edilemez. Bu gıda aynı zamanda doğal süreçte bakteri ve diğer zararlı hastalıklarla savaşmak için de kullanılır. Bu probiyotikler olarak bilinir ve mide enfeksiyonuna neden olan kötü bakterilerle savaşmak için harikadır..

3. Vitamin İçeriği:

Yoğurttaki vitamin içeriği daha iyi sağlık ve sindirim sistemini destekler. Potasyum, fosfor, iyot, çinko gibi zengin doğal değerli elementler ve pantotenik asit olarak da bilinen Vitamin B 5 gibi diğer vitaminler, uygun büyüme ve bağışıklık sistemi için iyidir. Yoğurt, temel olarak bir dizi hayvan etinde bulunan elementleri içerdiğinden kırmızı kan hücrelerini korur. Genel sağlık, metabolizma ve depresyon için gerekli olan kemikler, proteinler ve B vitaminleri için kalsiyumla doludur..

4. Uygun Kurtarma:

Yoğun bir antrenman mı yaptınız? Biraz yoğurt yiyin ve vücudunuzun daha hızlı ve verimli bir şekilde iyileşmesine izin verin. Evet, yoğurt tüketiminin uzun ve yorucu antrenmanlardan sonra toparlanmanıza yardımcı olabileceği kanıtlanmıştır. Yoğurt, kaslarınızın yaşadıkları stresten kurtulmasına yardımcı olan karbonhidratlar içerir. Düzgün bir iyileşme için yoğurtlu bir bardak su içmek daha da iyidir. Yunan yoğurdundaki proteinler ve karbonhidratlar normal yoğurttakinin iki katıdır ve egzersiz sonrası kas büyümesi ve toparlanmasında daha etkilidir..

5. Yüksek Tansiyonu Önler:

Yüksek tansiyonu olan kişiler, günlük olarak yoğurt tüketerek kan şekerlerini etkili bir şekilde azaltabilirler. Uygun yoğurt alımı ayrıca hipertansiyonu azaltabilir ve hatta böbrek hastalıklarıyla savaşabilir. Her gün yoğurt yerseniz, kendinizi bir dizi kalp hastalığından da koruyabilirsiniz. Son araştırmalar, yoğurdun aslında kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilecek yağ asitleri ve iyi bakteriler içerdiğini gösteriyor. Düşük yağ çeşidi aynı zamanda kan damarlarına yapışmasını da engeller..

6. Soğuğa Elveda Deyin:

Soğuk algınlığına yakalandınız mı? Biraz yoğurt yemeyi deneyin. Doğru yoğurt alımı sizi ciddi soğuk algınlığından kurtarabilir. Artık burun çekme tahrişlerinden muzdarip olmanız gerekmeyecek. Yoğurt ayrıca alerjileri azaltır ve hücre gücünü etkili bir şekilde artırır. Günde yedi ons yoğurt tüketen insanlara daha iyi hastalıklarla mücadele unsurları verilecek. Yine yoğurtta bulunan probiyotik, bağışıklık sistemini güçlendirir ve antienflamatuar özelliklere sahiptir, bu nedenle soğuk algınlığı ile savaşır..

7. Protein Açısından Zengin:

Fizik severler, vücutlarına iyi miktarda protein sağlamak için genellikle gün boyunca çok fazla yoğurt tüketirler. Yeşil yoğurt, çok düşük miktarda yağ ile birlikte iyi oranlarda kas geliştirici protein içeren iyi bir yoğurt şeklidir. Protein tüketimine göre yoğurt tüketmek istiyorsanız, porsiyon başına 10 gramdan fazla protein içeren paketleri satın almalısınız. Kas büyümesi ve iyileşmesi için önemli olan Yunan yoğurdu, normal yoğurttan iki kat daha fazla protein içerir..

8. Mide İçin İyidir:

Yoğurt mide için çok iyidir ve mide rahatsızlıklarının tedavisinde de etkilidir. Yoğurt, hemen hemen her türlü mide ağrısını ve sindirim problemini çözebilecek bir dizi hayati besin maddesine sahiptir. Yoğurttaki probiyotik, mide böcekleri ve bunlara neden olan kötü bakterilerle savaşmak için gereklidir. Ayrıca sindirime yardımcı olur, şişkinlikle savaşır ve metabolizmayı artırmaya yardımcı olur.

9. Osteoporozu Önleyin:

Yoğurt genellikle osteoporoz tedavisi için prosedürün ana unsuru olarak kabul edilir. Gıda, kemik yoğunluğunu artıran kalsiyum ve diğer vitaminler açısından zengindir. Kalsiyum içeriği, her yaştan insan için kemik kütlesini arttırır. Kalsiyum ile birlikte D vitamini bu durumda en hayati mikro besinlerdir..

Yoğurdun Sağlığa Faydaları

10. Laktozdan Arındırılmamış:

Yoğurdun çok düşük miktarda laktoz içerdiği kanıtlanmıştır. Laktoz, temel olarak yoğurdun yapıldığı sütte bulunursa. Yoğurt yaparken, ona önemli ölçüde laktozsuz hale getiren bir dizi laktik asit bakterisi eklenir. Bu yiyeceğin bir porsiyonu, diğer süt ürünlerine kıyasla çok daha az laktoz içerir..

11. Probiyotikler:

Yoğurt, sağlığımız için gerçekten iyi olan bazı canlı bakteriler veya probiyotikler içerir. Bu bakteriler vücudun direnç gücünü arttırır ve yoğurdun birçok hastalıkla savaşmamıza yardımcı olmasının temel nedeni budur. Probiyotikler sağlığımız üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve bağışıklık sistemimizi de geliştirir. Hepsi değil, çoğu yoğurt probiyotik içerecektir. Yoğurda probiyotiklerin eklendiğini bilmeniz için etikette “canlı ve aktif kültürler” yazdığından emin olmak önemlidir..

12. İshal:

Bu hastalıklar, her türlü enfeksiyon ve patojenik bakteri suşları nedeniyle bağırsaktaki dengesizlikten kaynaklanır. Yoğurt, uzun yıllardır ishali tedavi ediyor ve gelecekte bu hastalıkların ortaya çıkma şansını etkili bir şekilde azaltıyor. İshali tedavi etmek için en iyi yoğurt, doğal probiyotikler içerdiği ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu için, mideyi soğutan ve uygun sindirime yardımcı olan ve toksinleri dışarı atan yunan yoğurdudur.

13. Bağırsak Sendromu:

IBS, karın ağrısı, kabızlık, aşırı gaz oluşumu vb. ile gelen bağırsak için kötü bir durumdur. Yoğurt bu hastalığı etkili bir şekilde tedavi edebilir ve gaz oluşumunu durdurabilir ve kabızlığı da azaltabilir. Yoğurdun bağırsak hastalıklarının tedavisinde de büyük rolü vardır. Lactobacillus ve bifidobacteria, IBS’nin neden olduğu iltihaplanma ve sindirim sorunlarına yardımcı olan iki probiyotik türüdür.

14. Daha İyi Bağışıklık Sistemi:

Yoğurt size daha iyi bir bağışıklık kazandıracak ve vücudu içten sağlıklı hale getirebilir. Size daha iyi bir bağırsak hareketi sağlar ve kabızlık olasılığını azaltır. Yoğurt, hemen hemen her türlü mide rahatsızlığını etkili bir şekilde çözebilir ve her türlü sindirim problemini azaltabilir. Yoğurttaki probiyotikler ve D Vitamini vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmede önemli bir rol oynar..

15. Vajinal Enfeksiyonla Savaşır:

Candida Vajinal Enfeksiyon, diyabet hastası kadınlar için yaygın bir sorundur. Tatlandırılmış yoğurt bu maya veya enfeksiyonu etkili bir şekilde yapabilir. Diyabetli kadınların da kan şekeri seviyeleri ile ilgili bir sorunu vardır. Yoğurt, kan şekeri seviyesini kontrol edebilir ve sabit tutabilir. Doğru yoğurt alımı bir dizi ciddi sorunu çözebilir. Lactobacillus acidophilus, sağlıklı vajinalardakine benzer şekilde yoğurtta bulunan iyi bir bakteridir, bu, mayaya saldıran hidrojen peroksit üretir. Ph seviyeleri de geri yüklenir ve tahriş giderilir.

16. Yüz Maskesi:

Laktik asit yoğurtta bulunur ve birçok güzellik bakımı bu bileşeni pahalı kimyasal peelinglerinde kullanır. Yoğurttaki laktik asit, cildin üst tabakasını döktüğü ve temizlediği için lekelere yardımcı olur. Ayrıca kırışık önleyici özelliklere sahiptir. Yoğurt, kendin yap ev yapımı yüz maskelerinde popülerdir.

17. İnci Beyazları İçin İyi:

Yoğurttaki laktik asit aslında diş çürümesini önler ve diş etini hastalıklardan korumaya yardımcı olur. Yoğurt çok fazla şeker içermesine rağmen diş minesini etkilemez veya çürüklere neden olmaz..

18. Kolorektal Kanser Riskini Azaltır:

Yoğurttaki probiyotikler sindirim sistemine yardımcı olur ve iyi bakteriler kötü bakterileri yok eder. Bunun bir sonucu olarak, bazı araştırmalar yoğurdun kolorektal kansere karşı koruduğunu öne sürüyor..

19. Saç:

Yoğurt, pul pul saç derisi ve kepek için kullanılan mantar önleyici özelliklere sahiptir, aynı zamanda harika bir saç kremidir ve mat saçlara parlaklık kazandırabilir. Yoğurt ayrıca saç dökülmesini de önler.

20. Ruh Hali Düzenleyici:

Midemizin sağlığı ile duygusal iniş çıkışlarımız arasında bir bağlantı var gibi görünüyor. Yapılan testlerde, düzenli olarak yoğurt yiyen kişilerin duygusal durumlara maruz kaldıklarında daha az kaygı duydukları ve duyguları üzerinde daha fazla kontrol sahibi oldukları görülmüştür. Bunun yine yoğurttaki probiyotiklerin etkilerinden kaynaklandığına inanılıyor..

Yoğurt sadece lezzetli bir atıştırmalık değil, vücudun iyi çalışması için gerekli vitamin ve minerallerle ve en önemlisi probiyotik ve iyi bakterilerle doludur. Tüm faydaları elde etmek için eklenen probiyotikli yoğurtları aramayı unutmayın..

yoğurdun faydaları