Sizin gibi, kız bebeğiniz de iyi görünmek istiyor ve Amerika Birleşik Devletleri genellikle bebeğin kulak delme uygulayana kadar zorlu bir yaşa gelmesini beklese de, doğu ülkelerinin çoğu bebeğin kulaklarını delme düşüncesiyle meşgul. Şimdi bu fikrin dezavantajlarından biri, bebeklerin ağrıyı yaşlarında daha fazla hissetmeleri ve ağrının reçeteli ağrı kesicilerle giderilemeyeceğidir. Yine de, saygı duyduğumuz farklı ideolojiler var ve kulak delme işlemine devam etmek istiyorsanız, tercih etmek isteyebileceğiniz tüm türlerin bir listesi burada..

Yenidoğan bebek kulak delme birçok toplulukta dini bir gelenektir. Bu teknikler aslen Hindistan’da ortaya çıktı ve daha sonra Çinliler tarafından korundu ve değiştirildi. Kulaklarınızın dış kısmı birçok önemli akupunktur ve akupunktur noktası taşır. Bir bebeğin kulaklarının delindiği nokta astımı tedavi ettiği bilinmektedir. Bu yüzden Eski Hintliler bile hem erkekler hem de kadınlar küpe takarlardı. Ancak zamanla, bu bebek kulak delme uygulaması yavaş yavaş ölüyor. Geleneğin ve ritüel geleneğin bir parçasıdır, ancak şimdi geniş bir moda ifadesidir. Bebeğinizi kozmetik kulak delmeye götürseniz de, kuyumcuya da aynı amaçla gitseniz, amaca hizmet edecektir. Ancak kozmetik yolu izlemeden önce iki kat emin olmalısınız..

Ancak bundan önce bebeğinizi rutin bir kontrole götürün, tüm vücut hayati değerlerinin uygun seviyelerde olduğundan ve prosedür için hazır olduğundan emin olun..

Bir Kafa Tasarlayın:

bebekler için kulak delme1

Bir şey yaparken, olağan amaç, prosedürü mükemmel bir şekilde yürütmektir, buradaki bu resimde derinlemesine tasvir edilen bir şeydir. Buradaki resim, bu yuvarlak çakra küpesini bebeğinize nasıl takıp kusursuz bir şekilde gösteriş yaptırabileceğinizi gösteriyor. Bu, tam ortasında küçük bir inci seti bulunan, süslü bir altın küpedir. Mümkünse bunları beyaz önlüğü veya beyaz şapkasıyla eşleştirin. Bu iyi bir bebek kulak delici mücevher.

Bebekler İçin Kulak Delme Türleri:

Kulak delmenin bir acı olduğunu biliyoruz ve çocuğunuza bununla işkence etmek istemediğinizden eminiz. İşte bebeğiniz için göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz bazı kulak delme türleri.

1. Tıbbi Kulak Delme:

Çocuğunuz tıbbi kulak delme yoluyla bir doktor veya çocuk doktorundan profesyonel bakım alacaktır. Steril teknik ve yara yönetimi konusunda eğitilecektir. Delme için bir sistem kullanmak, hastadan hastaya kontaminasyon olasılığını ortadan kaldıracaktır. Ekipman cilt ile temas etmeyecek.

2. İğne Delme:

İğne delme genellikle bir kuyumcu tarafından yapılır. İğne oyuktur ve kulak memesine delik açacak kadar keskin bir ucu vardır. İğne güvenli kabul edilir. Enfeksiyonu önlemek için iyi bir metalden küpeler yaptığınızdan emin olun..

3. Silah Atışı:

Bir sonraki yöntem, bebek piercingi için silahla ateş etmektir. Silah atış iğneye göre oldukça ağrısızdır. Bebeğin kulak memesi genellikle aletin bu iki parçası arasına sokulur. Tetiğe basıldığında, yay serbest bırakılır ve aletin önemli bir basınçla kapanmasına neden olur. Saplama, kulak memesine doğru itilir ve onu geri sürtünmeye sokar.

İğne, tıbbi veya ateşli silahla ağrı biraz ağrıya neden olur. Bununla birlikte, iğne nispeten ağrılı olsa da yine de güvenlidir. Silah atış kesinlikle ağrısızdır.

  • Anestezi bebekler için iyi bir seçenek olabilir. En ufak bir acıya dayanamazlar ve bu nedenle doktordan biraz anestezi isteyebilirsiniz..
  • Kanama, delmenin başka bir yaygın yan etkisidir. Ateşli silah veya iğne deliği olduğunda, bir miktar kanama olacaktır. Buna hazırlıklı olun ve gerçekten bebeğinizin kulaklarında gördüğünüzde çıldırmayın..
  • Enfeksiyon ve alerji, bebek kulak delme işleminin diğer bir yaygın yan etkisidir. Kullanılan ekipman ve takıların steril ve mikropsuz olduğundan emin olun. Kişinin temiz eller ve el dezenfektanı kullandığından emin olun.

Piercing sonrası bebek kulak piercing bakımı çok önemlidir..

  • Ellerinizi iyice yıkayın.
  • Kulak memesine veya loblarına ovalama alkolü veya antibiyotik merhem uygulamak için pamuklu çubuk veya çubuk kullanın..
  • Küpeyi kulakta hafifçe döndürün.

Kulak iyileştiğinde, her gece yatmadan önce küpeleri çıkarın. İlk çıkardığınızda alkolü ovalayın ve tekrar takmadan önce temiz olduklarından emin olun..

Basit tutmak:

bebekler için kulak delme2

Şimdi bu, işleri alçakgönüllülükle şık tutmanın en iyi yolu. Çocuğunuzu ağırlaştıracak ve onu rahatsız edecek ağır bir küpeyle taciz etmek istemezsiniz. Bu nedenle, en iyi yol, yaşına uygun, ancak yine de onu modaya uygun gösterecek açık renkli, basit bir saplama seçmektir. Onu zar zor küçük tutmak, başka bir stil ifadesidir. Bu aynı zamanda iyi bir erkek bebek kulak piercingidir..

Askılar:

bebekler için kulak delme3

Küpeler farklı tarz ve desenlerde gelir ve işte hoşunuza gidebilecek başka bir klasik tarz. Bu özel küpe biraz sarkıyor, çünkü küpe kaynaktan başlıyor, ancak parçanın ana cazibesi lobdan biraz daha aşağıda. Genellikle bu küpeler biraz ağırdır, ancak özel olarak yapılmış olanlar da hafif özelliklere sahiptir..

Klasik Yüzük:

bebekler için kulak delme4

Klasik stille yüzüğü çıkardığınız tüm o çocukluk yıllarınız sonunda size iyi bir kazanç sağladı ve şimdi aynısını çocuğunuza uygulamak istiyorsunuz. Bu muhtemelen çocuğunuzun, kulaklarını çekici tutarken asırlık sınıfı yerinde tutacak küçük bir altın yüzük seçmesinin nedenlerinden biridir..

İnci İşleri:

bebekler için kulak delme5

İnci beyazlarını kulaklarında da bir inci ile eşleştirin. Bu küpe, yalnızca küpenin tamamını oluşturan müthiş parlak bir inciye dayanmaktadır. Bir kez daha, bu, kulak memesinin ötesinde biten bir askıdır ve bu nedenle yüzüğün ağırlığına özel dikkat gösterilmelidir..

Biraz Göz Kamaştırıcı:

bebekler için kulak delme6

Elmas saplama yine bir başka çocukluk klasiği. Bu küpeyi çocuğunuzun kulağına başka değişikliklerle de uygulayabilirsiniz, ancak göz kamaştırıcı taşın biraz ağırlık ekleme olasılığı her zaman vardır. Böyle zamanlarda, ağırlığı eşitlemek için küpenin tabanı hafif yapılmalıdır..

Ateş Topu:

bebekler için kulak delme7

Ateş topu, başka hiçbir şeye benzemeyen, kırmızı ve güzel, sevimli, ateşli bir saplama halkasından başka bir şey değildir. Küçük, yuvarlak ve serttir ve kesinlikle çocuğunuzun favorisi olacaktır. Benzer bir etki yaratmak için bunu erkek bebeğiniz üzerinde de deneyebilirsiniz..

İkizler:

bebekler için kulak delme8

Küçük bir çubukla başlayan iki ikiz taş, kulaklarında göz kamaştırıyor ve ışıldıyor, gümüş tabanlı tam set pırlanta küpe. Bununla birlikte, işleri hafif veya güvenli tutmak için sahte elmasları bile tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu gerçekten de trend belirleyen bir bakış açısıyla eşleştirilmiş klas bir ilişkidir..

Sadece Bir Yıldız:

bebekler için kulak delme9

Listenin sonuncusu bir yıldız balığına benziyor, güzel ve çekici, tam ortasındaki yumuşak okyanus mavisi taş, küçük göz kamaştırıcı taşlarla çevrelenmiş. Bu küçük bebeğiniz için mükemmel bir set olacaktır..

Bebeklerin cildi hassastır. Yeni doğan bebek kulak delme için en iyi seçenekleri düşünmek isteyebilirsiniz, ancak yalnızca en iyisini seçtiğinizden emin olun. Bakımdan sonra yeterli miktarda verdiğinizden emin olun ve bebeğin daha fazla işkence görmemesine izin verin. Tipik olarak ortaya çıkacak diğer enfeksiyon veya sıvıları sürekli olarak kontrol edin. Çocuğunuz için bunu yalnızca profesyonellerin yaptığından emin olun.