Dil piercingi son zamanlarda son derece moda ve moda ifadesi olmaya doğru geniş bir dönüş yaptı. On beş yıl geriye gidin ve dil piercingi o kadar da büyük bir moda değildi ama zaman geçtikçe kızlar ve erkekler arasında eşit derecede gerekli bir moda ifadesi haline geldi..

Dil piercingi oldukça acı verici ama günümüzde oldukça moda. Dil piercingi sadece ağrılı olmakla kalmaz, aynı zamanda ağzınızı yemek ve konuşmak için sürekli kullandığınız için iyileşmesi de zaman alır, iyileşmesi sadece bir veya iki hafta süren kulak piercingi gibi değildir, dil piercinginin en az iki ay sürmesi gerekir. nerede düzgün iyileşebilir.

Herhangi bir enfeksiyona neden olmadan mükemmel bir dil piercingi elde etmek için uyulması gereken bazı kurallar vardır, bu yöntemler zaman kazanmak için evde yapılabilir ancak son derece dikkatli olmalısınız, bu dil piercing yöntemlerini uygulamadan önce aile üyelerinden yardım isteyin..

dil piercingi

Dil delmenin en iyi yöntemleri aşağıda ayrıntılı olarak belirtilmiştir.-

Aletler:

Başlamadan önce, süreçte hiçbir şeyi kaçırmamak için bu süreci etkin bir şekilde yürütmek için tüm araçlarınızı hazır bulundurmanız gerekir. Aletler, dil delme sürecinde hayati öneme sahiptir. Ağrının geçmesi için bir kelepçe, mücevher, iğne, dezenfekte edilmiş eldivenler ve biraz uyuşturucu krem ​​bulundurun..

Temiz Eller:

Yeni deldiğiniz dile ellerinizle dokunmaktan enfeksiyon kapmamak için ellerinizi anti bakteriyel sabunla yıkayarak dezenfekte edin. Ellerinizi temizlemek, dilinizi delerken kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlar..

Ağzı ve dili önceden temizleyin:

Dilinizi delmeden önce dişlerinizi fırçalamanız ve ağız gargarası ile gargara yapmanız çok önemlidir, ağız gargarası ağzınızı temizleyen bir dezenfektan görevi görür ve daha sonra dilin enfeksiyon kapmasına neden olabilir, bu işlemi yaparken dikkatli olun..

Temizleme araçları:

Alkol kullanarak kullanacağınız aletlerin dezenfekte edilmesi şarttır. Bu aletler, dili delmek için aletleri kullanırken enfeksiyona neden olmaması için tüm mikroplardan arındırılmalıdır. Başka bir dezenfektan kullanmayı düşünemezsiniz çünkü bu sizin ağzınızdır ve tüm dezenfektanlar yenilebilir değildir, bu nedenle aletlerinizi temizlerken en iyi sonucu almak için alkol kullanın..

Noktayı işaretleyin:

Dil piercing piercing işleminde, deleceğiniz noktayı bir işaretleyici ile işaretlemek çok önemlidir. Noktayı tam ortasına işaretleyin ve onay için aynaya bakın veya gerekirse veya kafanız karıştıysa ikinci bir kişiden onay isteyin. Ortadan başka bir yere delmek damak tadınızın işlevini biraz kaybetmenize neden olabilir, bu nedenle dikkatli olun ve delmeden önce daima emin olun..

Kelepçe:

Delme işleminde başarısız olmamak için dilinizin bölgesini yerinde tutmak için bir kelepçe kullanın. En iyi sonuçlar için tam olarak işaretlediğiniz alanı sıkıştırın.

delici:

Şimdi işaretlediğiniz alanı yukarıdan aşağıya çok dikkatli bir şekilde bir iğne ile delin. Ağrıyı azaltmak için tam olarak yapın, ağrıyı azaltmak için ağız dostu bir uyuşturma kremi de kullanabilirsiniz..

Hafif kıpırdama:

Mücevheri takabilmeniz için deliği daha fazla açmak için iğneyi hafifçe oynatın..

Takı:

Şimdi mücevheri, delik açık kalacak şekilde yerleştirin ve etkili bir şekilde iyileşene kadar önümüzdeki iki ay boyunca ağzınızı temiz tutun..