Göbek piercingi son zamanlarda son derece moda ve moda ifadesi olmaya doğru geniş bir dönüş yaptı. Beş yıl geriye gidin ve göbek piercingi o kadar da büyük bir moda değildi ama zaman geçtikçe kızlar ve kadınlar arasında çok gerekli bir moda ifadesi haline geldi..

Göbek piercingi oldukça acı vericidir ancak bir kıza onu diğerlerinden ayıran bir bireysellik kazandırır. Göbek piercingi sadece ağrılı olmakla kalmaz, aynı zamanda iyileşmesi de zaman alır, iyileşmesi sadece bir veya iki hafta süren kulak piercingi gibi değildir, göbek piercinginin düzgün bir şekilde iyileşebilmesi için en az bir ay gerekir.

Herhangi bir enfeksiyona neden olmadan mükemmel bir göbek piercingi elde etmek için uyulması gereken bazı kurallar vardır, bu yöntemler zamandan tasarruf etmek için evde yapılabilir ancak son derece dikkatli olmalısınız, bu göbek piercing yöntemlerini uygulamadan önce aile üyelerinden yardım isteyin..

göbek piercingi nasıl yapılır

En İyi Göbek Piercing Yöntemleri Aşağıda Detaylı Olarak Belirtilmiştir:-

Aletler:

Başlamadan önce, süreçte hiçbir şeyi kaçırmamak için bu süreci etkin bir şekilde yürütmek için tüm araçlarınızı hazır bulundurmanız gerekir. Aletler göbek delme sürecinde hayati öneme sahiptir. Ağrının geçmesi için bir kelepçe, mücevher, iğne, dezenfekte edilmiş eldivenler ve biraz uyuşturma topuzu hazır bulundurun..

Temiz Eller:

Yeni delinmiş göbeğe ellerinizle dokunmaktan enfeksiyon kapmamak için ellerinizi anti bakteriyel sabunla yıkayarak dezenfekte edin. Ellerinizi temizlemek, karnınızı deldirirken kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlar..

Temiz Mide:

Deleceğiniz göbek deliğiniz dahil tüm midenizi temizlemek için dezenfektan kullanın. Tüm mideyi temizlemek, delindiğinde bakterilerin göbek deliğine yayılmasını durdurur..

Temizleme Araçları:

Kullanacağınız aletlerin mutlaka alkol veya dezenfektan kullanılarak dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Göbek deliğini delmek için aletleri kullanırken enfeksiyona neden olmaması için bu aletler tüm mikroplardan arındırılmalıdır..

Noktayı İşaretle:

Göbek piercingi işleminde deleceğiniz noktayı işaretleyici ile işaretlemek çok önemlidir. Noktayı tam ortasında işaretleyin ve onay için aynaya bakın veya gerekirse veya kafanız karıştıysa ikinci bir kişiden onay isteyin.

sıkma:

Cildi şimdi, önceden bir işaretleyici ile işaretlediğiniz göbek deliğinizin tam ortasına dezenfekte edilmiş bir kelepçe ile kelepçeleyin. Cildi sıkıştırmak, iğneyi yerleştirirken size daha iyi tutuş sağlar. Ağrıyı azaltmak ve süreci başlatmak için uyuşturma kremi kullanın.

delici:

Şimdi göbek deliğini delin ama damara çarpmamaya dikkat edin, eğer öyleyse yeri değiştirin çünkü damara vurmak aşırı kanamaya neden olur. Uygun bir göbek piercingi elde etmek için aşağıdan yukarıya ve tam olarak işaretlediğiniz alana delin.

kıpır kıpır:

İğne dışarı çıktıktan sonra, deliği biraz açmanız için yavaşça ve nazikçe sallayın. Cildinizi delerken biraz kan görmeniz tamamen normaldir, kıpırdamak deliğin açık kalmasına izin verecektir..

Takı:

Dezenfekte edilmiş mücevherleri deliğe sokun ve işiniz bitti, bölgeyi temizleyin ve bir süre kurumaya bırakın, ardından gününüze devam edin. Bölgeyi bir ay boyunca her gün tamamen iyileşene kadar temizlemeyi unutmayın, böylece size kalıcı bir göbek piercingi verir..