Kai tik kam nors pasakysite, kad laikotės PCOS dietos, pirmasis tikėtinas klausimas bus „kas yra PCOS dieta“? Na, PCOS reiškia policistinių kiaušidžių sindromą ir yra labai dažnas moterų hormoninis sutrikimas. Trumpai ir paprastai apibūdinti PCOS reiškia, kad hormonai yra išbalansuoti. Beveik dešimt procentų moterų nuo 12 iki 45 metų kenčia nuo šio hormoninio sutrikimo. Nors manoma, kad tai genetinė problema, ji dar nepatvirtinta. Be to, PCOS yra viena iš labiausiai paplitusių moterų nevaisingumo priežasčių, todėl tai yra esminė priežastis, dėl kurios ji gali pasveikti arba bent jau kontroliuoti ir atsikratyti kai kurių simptomų.

Policistinių kiaušidžių sindromas) Pcos dietos planas

Kadangi manoma, kad PCOS yra susijęs su gliukozės metabolizmo pažeidimais, net jei kraujyje nėra insulino, PCOS dieta būtų neišsami, neatsižvelgiant į insulino ir cukraus kiekio kraujyje valdymą. Ir jei jums pavyks išlaikyti cukraus kiekį kraujyje, jums nepavyks išlaikyti ar numesti svorio. Todėl labai svarbu prisiimti atsakomybę ir tęsti tai, ką valgote.

Priežastys pasirinkti PCOS dietą:

Insulinas yra atsakingas už angliavandenių skaidymą ir kaupimą organizme. Šiuos saugomus angliavandenius galima perkelti į raumenis, kad jie būtų kaupiami kaip energija, arba taip pat gali būti saugomi kaip riebalai, kad vėliau juos panaudotų. Kai moteris tampa atspari insulinui, jai reikia didesnio insulino kiekio, kad būtų galima kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Jei to nepadarysite, bus skatinamas vyriškojo hormono, pvz., Androgeno, vystymasis. Dėl to atsiras daug PCOS simptomų, tokių kaip per didelis plaukų augimas, spuogai, svoris, nereguliarus menstruacinis ciklas ir plaukų slinkimas.

PCOS dieta:

Žemiau šiame straipsnyje paaiškinama, kokie maisto produktai turėtų būti vartojami laikantis PCOS dietos ir kokių maisto produktų taip pat reikia pašalinti, taip pat pateikiami keli patarimai.

Maisto produktai, kurie turėtų būti pašalinti iš meniu:

Yra daug maisto produktų, kurie gali būti naudojami insulino lygiui palaikyti, tačiau vėlgi turėtumėte būti atsargūs rinkdamiesi maisto produktą, nes jūsų vartojamas maistas turi įtakos organizmui. Pavyzdžiui, angliavandeniai yra geras PCOS pasirinkimas, tačiau tuomet turėtumėte būti atsargūs rinkdamiesi maistą, kurį vartojate kartu su angliavandeniais, nes baltymai ir ląsteliena paprastai sulėtina angliavandenių įsisavinimą organizme. Kalba išsamiau,

1. Maisto produktai, turintys aukštą GI (GLYCEMIC INDEX):

Šie maisto produktai gali lengvai greitai pakeisti cukraus kiekį kraujyje. Cukraus padidėjimas reiškia insulino pasikeitimą, o tai savo ruožtu padidina PCOS riziką. Tokio maisto, kurio reikia vengti, kai buvo diagnozuota PCOS, pavyzdžiai yra balti ryžiai, ryžių pyragai, bulvių košė ir bandelės. Kad ir kokie skanūs jie būtų, paprastai pašalinami jų pluoštai ir kitos maistinės medžiagos. Kadangi jie yra tik cukraus, jie yra tik blogos naujienos ir jų reikėtų vengti rengiant dietą, skirtą PCOS svorio metimui.

2. Pienas:

Pienas yra svarbi testosterono lygio kilimo sudedamoji dalis. Tarsi tai nebūtų pakankamai blogai, šis pakilimas, jei jo nestebima, vis didėja, todėl viskas išeina iš rankų. Kol kas turite nustoti vartoti pieno produktus, kad jūsų testosterono lygis būtų gerai valdomas ir ciklas reguliariai gautųsi.

3. Sojos produktai:

Sojos neigiamai veikia ovuliaciją. Žinomas, kad atideda ovuliaciją, tai gali sukelti problemų, ypač jei labai stengiatės pastoti. Tačiau sojos galima vartoti nedideliais kiekiais.

4. Blogi riebalai:

Reikėtų vengti trans -riebalų ir sočiųjų riebalų, kad teigiamai pasikeistų jūsų mėnesinis ciklas. Tai reiškia, kad raudona mėsa ir sviestas turi būti visiškai pašalinti iš dietos. Dėl šių produktų padidėja estrogenų kiekis, kuris ne tik sutrikdo ciklo fazes, bet ir gali sukelti nepageidaujamą svorio padidėjimą, taip rizikuodamas širdies ligomis ir diabetu.

Maisto produktai, kuriuos reikia vartoti:

Akivaizdu, kad maisto produktų pašalinimas iš įprastos dietos nėra labai lengva užduotis. Šių maisto produktų pašalinimas pareikalaus ryžto ir atsidavimo, nes tai svarbu sveikatai ir jūs pamažu pastebėsite naudą. Su šiais maisto produktais susipažinkime su maisto produktais, kurie yra draugiški PCOS. Štai sąrašas, kuriame paminėti keli iš jų.

  • Daržovių veislės.
  • Mažo GI angliavandeniai, tokie kaip laukiniai arba rudieji ryžiai.
  • Švieži vaisiai
  • Ekologiška, liesa ir pageidautina ganyklomis šeriama mėsa.
  • Maistas, kuriame gausu omega 3 ir gyvybiškai svarbių riebalų rūgščių.

1. Žaliosios lapinės daržovės:

Kai kalbate apie dietą PCOS sergantiems pacientams, negalima išvengti kalbų apie žalius lapus. Šios daržovės, kuriose gausu visų rūšių maistinių medžiagų, tokių kaip kalcis, geležis, kalis, vitaminas K, vitaminas B ir magnis, yra tokios, kaip jūsų šėrimo režimas. Vitaminas B vaidina svarbų vaidmenį valdant pacientams pasireiškiančius simptomus. Šios daržovės taip pat padeda atkurti hormonų ir skydliaukės pusiausvyrą, todėl jums bus naudingas reguliarus ciklas. Daržovės yra didžiausias antioksidantų šaltinis ir, rengdami dietą PCOS moterims, būtinai įdėkite daržovių, kurios padėtų moterims sumažinti oksidacinį stresą. Oksidacinis stresas yra vienas iš labiausiai paplitusių PCOS problemų šaltinių, ir šios daržovės tikrai gali efektyviai kovoti su jūsų simptomais.

2. Vaisiai:

Vaisiuose gausu ląstelienos, taip pat fitonutrientų, vitaminų ir mineralų. Štai kodėl jie turėtų būti jūsų PCOS dietos plano dalis. Yra klaidinga nuomonė, kad moterys pasirenka tikėti, o tai yra vaisiai, dėl kurių smarkiai padidėja cukraus kiekis kraujyje ir taip padidėja insulino lygis. Tai tikrai netiesa, kol galite išlaikyti riešutus, kad subalansuotumėte cukraus perteklių. Tokiu būdu vaisiai, pavyzdžiui, vyšnios, apelsinai, obuoliai, abrikosai, vynuogės. Kiviai ir slyvos suteikia jums visus reikiamus vitaminus ir padeda pakeisti menstruacijų ciklą.

3. Ekologiška ganyklų mėsa:

Nors žole šeriama mėsa yra brangi, ji turėtų būti jūsų PCOS dietos plano dalis. Taip yra todėl, kad žole šertų gyvūnų mėsoje paprastai nėra pesticidų, kurių yra gyvuliams paruoštuose pasėliuose. Ši mėsa yra liesa ir paprastai turi mažiau hormonų nei įprasta gyvulių mėsa. Tokiu būdu jūsų menstruacinis ciklas nebus paveiktas, o PCOS rizika sumažės iki minimumo.

4. Sveiki riebalai:

Į savo racioną įtraukite riešutus ir abrikosus, nes juose yra nepakeičiamų riebalų rūgščių, kurios padeda išlaikyti maistines medžiagas viduje ir blokuoja toksinus iš jūsų sistemos. Jie taip pat padeda subalansuoti hormonus ir valdyti svorį bei vaisingumą.

Cukraus kiekio kraujyje valdymas:

Įtraukę šiuos maisto produktus į organizmą galėsite įtraukti daug gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų. Čia yra sąrašas, kaip galite valdyti cukraus kiekį kraujyje organizme.

  • Įskaitant pluoštą ir ankštinius augalus, organizme yra daug skaidulų.
  • Valgykite dažnai ir sveikai.
  • Pilno grūdo maisto, o ne perdirbto ir rafinuoto maisto valgymas.
  • Baltymų ir angliavandenių derinys, nes jie reguliuoja cukraus kiekį kraujyje.

Laikydamiesi šių principų, galėsite reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir hormonų lygį organizme ir gyventi sveiką bei laimingą gyvenimą.