Kilo Kaybı İçin Muz Diyeti

Muz diyeti, kumiko Mori’nin (popüler bir şarkıcı) bu diyeti uygulayarak yaklaşık 15 kilo verdiğini açıklamasından sonra Japonya’da çok popülerlik kazanan bir kilo verme diyet planıdır. İnsanların çılgınca takip ettiği diğer moda diyetler gibi, muz diyeti bile farklı değil. Sabah muz diyeti olarak da bilinir. Adından da anlaşılacağı gibi bu diyet, kahvaltı sırasında kendinizi muzla doyurmakla ilgilidir. Bu makalede ne zaman, ne kadar ve diğer bazı faktörlerden bahsedilmektedir. Yani, minimum kısıtlamalarla fazla kilolardan kurtulmak istiyorsanız ve muz diyeti hakkında bilgi toplamayı son derece merak ediyorsanız, o zaman bu makale tam size göre..

Muz Diyetinin Kökeni:

Muz Diyeti kavramı, ilaç alanında faaliyet gösteren Sumiko ve Hitoshi Watanabe tarafından oluşturulmuştur. Hitoshi onu takip etti ve 37 kilo verdi. Bu diyet 2008’de kurucu çiftin bu diyetin ayrıntılarını bir Japon sitesi “Mixi”de yayınlamasıyla ve birçok kişi onu takip etmeye başladığında ünlü oldu, bu moda o kadar popüler oldu ki Japonya bir zamanlar muz açığına sahipti..

Yönergeler:

Muz diyetini uygularken, başarılı olması için belirli kurallara uyulmalıdır. Muzları diyette birincil besin olarak tutmak koşuluyla, birkaç yemek planıyla ilişkilendirilebilecek çok basit bir diyettir. İzlenecek diğer bazı yönergeler aşağıda belirtilmiştir.

1. Kahvaltıda sadece muz ve su:

İlk şart, kahvaltının kesinlikle sadece oda sıcaklığında muz ve sudan oluşması gerektiğidir. Muz miktarında herhangi bir kısıtlama yoktur; kişi tamamen doyana kadar yemeye devam edebilir.

2. Öğle ve akşam yemekleri için herhangi bir şart yoktur:

Bu diyet, öğle ve akşam yemekleri için herhangi bir koşul bulunmadığından, diğer öğünlerde her şeyi yiyebileceğiniz anlamına geldiğinden, uygulanması nispeten kolaydır..

3. Alkol ve süt ürünleri yasaklanmıştır:

Her türlü likör ve süt ürünleri kesinlikle hayır-hayırdır. Bunlara peynir tereyağı lor gibi süt ve süt ürünleri dahildir. Bu nedenle, öğle ve akşam yemeklerinde her şeyi yiyebilirsiniz, ancak süt ürünlerini ve alkolü hariç tutun..

4. Öğünlerin Zamanlaması:

Bu diyet programında yemek saatlerine uyulması zorunludur. Akşam yemeğini akşam 8’den önce bitirmeye ve kısa aralıklarla yemek yemeye özen gösterilmelidir. Bu diyeti uygularken, akşam yemekleri ile uyku arasında iki saat boşluk bırakılmalıdır..

5. Aşırı yemekten kaçının:

Yiyeceklerin küçük porsiyonlarda daha kısa aralıklarla tüketilmesi kesinlikle tavsiye edilir. Besinlere aşırı düşkünlükten kaçınılmalıdır. Bu diyet, bir kişinin midesini sadece yüzde 80 yiyecekle doyurmasını gerektirir. Mideyi yüzde 20 aç tutmak, kalorilerin azaltılmasına yardımcı olur ve diyet yapana fayda sağlar..

Bu diyetin faydaları:

Bu diyet, yeme alışkanlıklarını katı bir şekilde engelleyemeyen kişiler için idealdir. İkincisi, bu diyet çok uygun fiyatlı ve daha az ayrıcalıklı insanlar tarafından da takip edilebilir. Bu diyet, diğer diyetlerden farklı olarak kahvaltı tüketimini vurguladığı için, gün içinde sağlıksız ve besin değeri düşük gıda seçimine yol açabilecek açlığı öldürdüğü için sağlıklı olduğunu kanıtlıyor. Bu, yalnızca kilo vermeye yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda iyi ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları üzerinde de çalışan bir kilo verme programıdır. İyi miktarda muz yemeyi içerdiğinden, metabolizmayı doğrudan hızlandırır ve böylece kişinin daha enerjik olmasını sağlar..

Dezavantajlar:

Artıları ile eksileri de var, bu diyet oldukça yanıltıcı olabilir. Diyet yapanların yemek zamanlarında her türlü yemeği yemelerine izin verildiğinden, yüksek kalorili yiyecekleri yemeye eğilimlidirler ve bu diyetin ana amacını ortadan kaldırırlar. Diğer bir yan etkisi ise birkaç kişide kabızlığa neden olabilmesidir. Sonuç olarak, dezavantajlardan daha fazla avantajı olan bir diyettir..

Bu diyetin uygulanması çok kolaydır ve çok temel kısıtlamaları vardır. Birkaç kilo vermeye çalışıyorsanız ve bu diyet planını denemek istiyorsanız, bunu kesinlikle yapın, ancak ondan önce sağlığınızın bu diyeti denemenize izin verip vermediğini öğrenin..