Bu yaz fazladan kilo vermeye kararlıysanız, Pritikin diyet planı sizin için idealdir. Bu diyet sağlıklı, az yağlı bir diyetten oluşur. Pritikin diyet planı mevcut diğer diyetlerle karşılaştırıldığında, insanlar genellikle bu diyeti oldukça kolay ve çekici bulacaktır. Bu diyet tahıllar, meyveler ve sebzelerden oluştuğu için piyasadaki en sağlıklı diyetlerden biri olarak kabul edilir. Bu diyetin etkinliğini analiz ederseniz, bu diyetin teknik olarak bireyin sağlığını geliştirmek için vücut tarafından kolesterol alımını düşürmeyi amaçladığını anlayabileceksiniz..

Kolay ve Kolay İçin Pritikin Diyet Planı; Hızlı Kilo Kaybı

Pritikin diyet planı, uzmanlar tarafından birkaç yıldır çeşitli amaçlara ulaşmak için kullanılmaktadır. Nitekim, Pritikin diyet planı, şeker hastalığı olan ve insülin kullanmadan şeker kontrolünü stabilize etmeye istekli olanlar için harika bir seçenektir. Ve çok sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olacak bir diyet arayışındaysanız, Pritikin diyet planı tam size göre. Artı tarafta, diyetisyenlerin çoğu da bu diyet şeklini önermektedir. Bu diyet şekli, tüketicilerin buna kolayca uyum sağlamasına izin verdiği ve aynı zamanda kendilerini tamamen muaf tutmadan makul bir oranda yağ tüketmelerine izin verdiği için takip edilmesi kolaydır..

Kolay Kilo Vermek İçin Pritikin Diyet Planı:

Burada hızlı kilo kaybı için Pritikin diyet planına başvurduk. Onlara bir göz atalım.

1. Kalori Sayısı:

Pritikin diyetinin savunucularına göre, sağlıklı olmak ve aynı zamanda sağlıklı kalmak isteyen bireyler daha az kalori içeren yiyecekleri seçmelidir. Örneğin, yulaf ezmesi tüketimine, tüketicinin açlığını gidermesine izin verdiği ve aynı zamanda çok fazla kalori tüketmesini engellediği için izin verilmektedir. Haklı olarak günde bir elmanın doktoru uzak tuttuğu söylenir. Her gün bir elma tüketirseniz, sadece sağlıklı kalmakla kalmaz, aynı zamanda daha az kalori tüketirsiniz. En iyi sonuçları elde etmek için, insanlar sadece yüz otuz kalori veren brokoli tüketmeyi de tercih ettiler..

2. Tercihen Kaçınılması Gereken Gıdalar:

pritikin diyet planı 1

Söylemeye gerek yok ki Pritikin diyeti sadece hangi gıda maddelerinin tüketilmesi gerektiği ile ilgili değil, aynı zamanda hangi gıda maddelerinin tüketilmemesi ile de ilgilidir. Bu diyet yönteminde bireylerin kalorisi yüksek besinlerden uzak durmaları teşvik edilir. Örneğin, iki bin yüz kırk kadar kalori içerdikleri için çikolata veya parçalı kurabiye tüketimi kesinlikle önerilmez. Temel olarak Pritikin ilkesi, insanları tüketmeleri gereken yiyecekler ve kaçınmaları gereken yiyecekler ve ayrıca yiyeceklerdeki kalori içeriği hakkında bilinçlendirir..

3. Bu Diyet Kapsamında İzin Verilen Gıdalar:

pritikin diyet planı 2

Genel olarak, Pritikin ilkesi, bireylerin fazla kilolarını kaybetmelerine yardımcı olurken, açlıklarını giderebilmelerini sağlar. İnsanlar karbonhidrat içeriği yüksek ancak işlenmemiş gıdaları tüketmeye teşvik edilir. Bununla da muz, elma ve çilek gibi meyvelere atıfta bulunulmaktadır. Ve sebzeler açısından, Pritikin diyeti fasulye, kabak ve patates tüketmeyi teşvik ediyor. Öte yandan arpa, yulaf ve esmer pirinç gibi tahıllar en sağlıklı seçenekler arasında yer alıyor..

Pritikin diyet planının size uygun olup olmadığını merak ediyorsanız, bu diyetin genel insanların çoğuna iyi geldiğini bilmelisiniz. Ancak diyetisyen, doktor veya beslenme uzmanı olan bir profesyonelden tavsiye almak her zaman iyi bir karardır. Sağlıklı beslenmek, daha genç görünmek, kilo vermek ve vücudunuzu temizlemek istiyorsanız Pritikin diyet planı harika bir diyet seçeneğidir..