Sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamak, Styles at Life’da her zaman büyük bir öncelik olmuştur ve bugünün sıcak konusu veganlık ve faydaları hakkındadır. Yıllar geçtikçe veganlık, yavan ve sıkıcı olma yanılgısından en popüler diyetlerden biri haline geldi. Ünlüler ve sosyal medya şahsiyetleri, etkilerine küfrederek veya hayvan refahını savunarak artan popülaritesine katkıda bulundu..

Vegan Diyetin 30 Günde Daha Sağlıklı Olmanızı Sağlayabileceği Yollar

En iyi yanı, faydalarını sadece birkaç hafta içinde hissedebilmenizdir. İşte bir vegan diyetinin bir ayda sağlığınızı iyileştirebileceği altı yol.

1. Daha Temiz Bir Cilt ve Daha Az Sıklıkla Yaşanan Sorunlar:

Diyetteki herhangi bir değişiklik cildinizi etkileyecektir, ancak özellikle et ürünlerini ortadan kaldırmak sivilcelerden kurtulmak için iyi bir haber olabilir.. Allure, dermatolog Manjula Jegasothy ile röportaj yaptı, artan hormonal akne oranları hakkındaki görüşlerini paylaştı. Uzman, “Her şey yediğimiz hayvanların beslendiği veya enjekte edildiği hormonlardan geliyor” dedi. Organik olmayan et, yüzdeki yağ bezlerini tetikleyen hormonal dengesizliklere neden olabilir ve bu da sivilcelere neden olabilir..

Vegan beslenmeye geçilmesi durumunda vücut toksinlerden kurtulma sürecinden geçecektir. Harika bir bonus olan daha temiz, parlak bir cilt beklenebilir.

2. Kilo Kaybı ve Daha İyi Kilo Yönetimi:

Huffington Post bir çalışma hakkında rapor verdi Bu, veganların et yiyenlere göre daha düşük bir BMI’ye (vücut kitle indeksi) sahip olduğunu gösterir. Vegan yemekler daha az kalori içerir ve daha yüksek lif içeriğine sahiptir, bu da kişinin daha az miktarda yiyecekle daha uzun süre tok hissetmesini sağlayabileceği anlamına gelir. Bu, özellikle obezite gibi kiloyla ilgili durumlarla mücadele etmek için birkaç kilo vermeye çalışan herkes için iyi bir haber..

Lif, çoğu tam tahıllı gıdanın içerdiği, ancak ette çok fazla bulunmayan önemli bir bileşendir. Vegan yemeklerin baklagiller, fasulye ve yeşillikler gibi bütün gıdaları ve patates kızartması gibi işlenmiş gıdaları ifade etmediğini unutmayın.!

3. İnsanları Yemek Yapmaya Teşvik Edin:

Sanılanın aksine vegan diyetler sadece salatalardan ibaret değildir. Aslında, vegan diyetler mutfakta çok fazla deney içerir. Ev yapımı yemekler de genellikle önceden paketlenmiş yiyeceklerden daha sağlıklıdır..

Kendi yemeğinizi hazırlamak, içerdiği malzemelere dikkat etmenizi sağlayacak ve her zaman daha sağlıklı seçenekler seçmenizi hatırlatacaktır. Bu, yemek siparişi vermek yerine mutfakta hızlı ve sağlıklı bir vegan atıştırmalık hazırlamak istediğinizde sahip olmanız gereken özellikle harika bir beceridir..

4. Kronik Hastalıklar İçin Düşük Risk:

Bitki bazlı diyetler, tip 2 diyabet ve tümör büyümesi gibi kronik bir hastalık geliştirme olasılığını engelleyebilir. Medical News Today, bitki bazlı diyetlerde bulunan biyoaktif bileşiklerin bazı kronik hastalıklarla bağlantılı genetik faktörlere karşı çalışabileceğini açıklıyor. Bitki bazlı gıdalarda bulunan antioksidanlar, hücre hasarı ve iltihabının suçluları olan serbest radikal hücrelerle savaşır..

5. Daha Sağlıklı Kalp:

Bitki bazlı bir diyet, kan damarlarında plak oluşumunu önlediği için kalp hastalıkları riskini azaltabilir. Günümüzün en çok incelenen insanlarından biri olan Meghan Markle, bu etkinin yanı sıra vegan gıdaların diğer sağlık yararları konusunda ikna olmuş durumda. Markle hafta içi vegan yemek yiyor ve daha fazla bitki bazlı yemek yemenin onu zinde ve sağlıklı tuttuğunu paylaşıyor. Yakında kraliyet ailesinden akıllıca tavsiye!

6. Aktif Bir Yaşam Tarzını Destekler:

Et, aktif bir yaşam tarzını tamamlamak için zorunlu değildir. Vegan beslenmeye geçen eski Yıldızlarla Dans yarışmacısı Derek Hough’a bir göz atın. Profesyonel dansçı için biliniyordu Dancing With the Stars’ta geçirdiği süre boyunca sıkı bir diyet uygulayarak, ancak sıcak yoga ile yaptığı son deneylerinin ve bitki bazlı bir diyet tüketmesinin fitness hedeflerinden daha fazlasını elde etmesine izin verdiğini söylemeye devam etti..

Bu, bitki temelli diyetlerin sürekli fiziksel aktivitede bulunmayı seven insanlar için olmadığı yönündeki uzun süredir devam eden efsaneyi çökertiyor. Aslında, dövüş sanatçısı Mac Danzig ve kayakçı Heather Mills gibi birçok seçkin sporcu bu diyeti benimsemiştir. Sonunda, düzenli egzersizle birlikte iyi planlanmış bir diyet hala atletik başarının anahtarını elinde tutuyor..