Arkadaşlığınızı Nasıl Geliştirirsiniz?

Hiçbir şey sihirle olmaz ve kesinlikle bir gecede olmaz. Evet, birine karşı o anlık çekiciliğiniz var, ama bu sadece herkesin iyi konuştuğu bir sehpada. Dost, seni, vücudundaki her kemiği, her hücreyi, seni kendi suretinde yaratmış gibi anlayandır. Aynısı en iyi arkadaşlar için de söylenebilir, bu doğru olanı, bir tür ruh eşini aramak gibidir ve tüm ruh eşlerinin sevgili olması gerekmez, bazıları yıllardır en iyi arkadaşlardır. Etrafınızda en iyi bir arkadaş ya da birçok kanka ile kutsanmışsanız, kendinizi şanslı sayın. Şimdi bir sonraki adım, onunla veya bu konuda onlarla paylaştığınız arkadaşlığınızı nasıl geliştireceğinizdir. O zaman bir bakalım mı.

İyi bir dinleyici ol:

Zaman geçtikçe, arkadaşlığın başka türlü görülen ve algılanandan daha derin seviyeleri olduğunu anlayacaksınız. Soğan gibidir, en sulu kısmı her zaman derinlerdedir. Yani bir arkadaş olarak, bulmacayı, duyguları, yaşam tarzını, yaşadıkları dramı ve hatta şu anda içinde bulundukları zihinsel durumu nasıl çözeceğiniz size kalmış..

Arkadaşlar sadece eğlenceli zamanlar için değildir, bu tür arkadaşlar o zaman dürüst olmak gerekirse arkadaş değildir. Hayatında inişler ve çıkışlar olurdu ve fırtınada gerçek arkadaşların güçlü rüzgarlara karşı bir ağaç gibi senin yanında dururdu. Ve bu yüzden sahip olduklarınıza, en iyi arkadaşlarınıza değer vermek çok önemlidir. Onları dinleyin ve duyun, sevdiklerine ve sevmedikleri şeylere dikkat edin, küçük nezaket eylemleri kesinlikle uzun bir yol kat eder..

Belki şimdi değil ama gelecekte yaptığınız iyilikler size karşılığını on kere on verir. Ve hiç beklemediğiniz bir zamanda, en iyi arkadaşınızın hikayesini dinleyerek ve dinleyerek, siz de sahip olduğunuz sorulara birçok cevap bulabilirsiniz. Empati kurarak ve uygun sözel baş sallamalarıyla dinlemenin gücü sarsılmaz, önemsediğinizi gösterir. Bu, siz ve onlar arasında güven ve sadakat aşılar ve böylece ilişki önümüzdeki zamanlarda daha da güçlenir..

Arkadaşınızın Yanında Olun:

Bazen eğri top senaryolarına düşüyoruz ve ne yapacağımızı bilmiyoruz. Ebeveynlerden yardım isteyemeyeceğimiz şeyler var, işte bu noktada en iyi arkadaşınız devreye giriyor. Tek sırdaşınız o ya da onlar ve onlarla konuşarak cevaplar ve çözümler bulacaksınız..

Aynı şey sizin için de geçerli, onlar için orada olmak söz konusu olduğunda. Unutmayın, dostluk iki yönlü bir yoldur ve eşit ölçülerde çok fazla alma ve verme vardır. Şu anda şehirde olmamanız ya da olay yerinden uzak bir yerde olmamanız, onların yanında olamayacağınız anlamına gelmez. Gerçek arkadaşlar ruhen oradadır, o telefonu alın ve yatıştırıcı sesinizin sinirlerini yatıştırmasına izin verin. Şu anda neler yaşadıklarını gerçekten bilmiyorsunuz ama nazik, sevgi dolu bir ses tedavi edici olabilir..

Son olarak, hiçbir beklenti içinde olmayın ve egonuzu bırakın. Verdiğinizde, bunu açık bir sevgi dolu kalple yapın. Ve yanıldığını anladığında, egoyu tuvalete at ve bırak. Gerekirse iletişim kurun, etkileşim kurun, e-posta, SMS, whatsapp, skype veya sosyal ağlar kurun, ancak iletişimde kalın. Bunun nedeni, bir çizgiyle ya da belki birkaç dakika ile iletişimde kalmak için zaman ayıranların, gerçekten umursayanlardır. Dostlar dediğimiz gibi değerli taşlardır; sizi her durumdan kurtarabilirler. Gitmelerine izin verme, çünkü bir gün ıssız ve yalnız hissedeceksin, istediğin bu mu??