Safir, Eylül ayının doğum taşı olan değerli bir taş olarak sınıflandırılan en ünlü değerli taştır. Yakut olarak adlandırılan kırmızı dışında farklı renkler yayan ve ışığı yansıtan çeşitli geometrik şekillerde kristaller oluşturan alüminyum oksitten oluşan korundumdan oluşan safir. Hindistan’da Star safir taşı, yüzyıllar önce bulunan en değerli taşlardan biridir..

Değerli taşların göz ve boğaz çakrasını uyandıran faydalarına da inanan meraklı bayanlar ve erkekler için bu makale, günlük takı parçası veya kıyafet aksesuarı olarak giyilen 9 Eylül doğum taşı tasarımları hakkında kısa bilgiler sunmaktadır..

Kadınlar için Eylül Birthstone Mücevherinin En Yeni ve Güzel Tasarımları:

Eylül doğumlular için en iyi Eylül burç taşı takı tasarımlarına bakalım..

1. Kraliyet Mavisi Eylül Doğumtaşı Nişan Yüzüğü:

Kraliyet Mavisi Eylül Doğum Taşlı Nişan Yüzüğü

Parlak ve asil görünümlü bir taş giymeyi seven ve aşkın temel unsurları olan vefa ve bağlılığın taşı olarak adlandırılan bu taşa sahip olan kızlar, bu taş en iyi seçimdir ve ek faktör olarak doğanlar için olacaktır. eylül ayı. Bu tek taş çivili kraliyet mavisi safir, her iki tarafında isteğe bağlı olabilen tek taş pırlantalarla eşlik ediyor..

2. Sarı Eylül Doğumtaşı Kolye:

Sarı Eylül Doğumtaşı Kolye

Sarı safir, diğer değerli taşlarda görülmeyen eşsiz sarımsı hardal rengi nedeniyle popülerliğini kazanmıştır. Parıldayan safir taşa, parlak beyaz bir taş eklemek, çeşitli şekil ve tasarımlarda bir kolye olarak tasarlanmış ve gümüş bir bordür veya halat zinciri ile etiketlenmiş kesinlikle iyi bir kombinasyondur. Bu taş, sizden bu sonuçları kabul etmeyen insanları boğabilecek hayatta hedeflere ve hırslara ulaşmanıza yardımcı olur..

3. Mavi Damla Altın Eylül Doğum Taşı Küpe:

Mavi Damla Altın Eylül Doğum Taşlı Küpe

Bu gözyaşı küpesi, günümüzde safir taşlı askılı küpe yapımında kullanılan tüm bayanlar tarafından yaygın olarak kullanılan aksesuarlardan biridir. Safir taş, gözyaşı damlası şeklinde oyulmuştur ve kulak deliğine geçen bir kanca eki ile Altın tabana sabitlenmiştir.

4. Tek Taş Mavi Renk Kolye Zinciri:

Tek Taş Mavi Renk Kolye Zinciri

Sade ve zengin görünümlü bir doğum taşı aksesuarı takmayı seven Eylül ayında doğan bayanlar, şüphesiz bu, mevcut tüm aksesuar türlerinin en iyisidir. Parlak koyu mavi yayan taş, gümüş veya altın bir zincire bağlanan bir kanca eki ile gümüş bir tabana sabitlenir.

5. Hint Mavi Sıra Boncuk Kolye Kolye:

Hint Mavi Sıra Boncuklu Kolye Kolye

Hint mavisi safiri olarak adlandırılan bu eşsiz renk safir, taş arasında hafif bir beyaz renk tonu ile ince ve hafif bir mavi renk yayar. Sıra boncuk tasarımına göre tasarlanan bu taş, Eylül doğumlu bayanlar için sahip olunmaya değer bir mücevher koleksiyonudur..

6. Gümüş Safir Kol Düğmeleri:

Gümüş Safir Kol Düğmeleri

Her zaman erkek giyim aksesuarı olarak görülen kol düğmeleri, alışılagelmiş bayan takı tasarımından kol düğmeleri sadece resmi bir gömlek ile kullanılan bir aksesuar değil, ışıltısıyla taşın saflığını ortaya çıkarıyor. Bir gömleğin etrafına sarılabilen bu tip kol düğmeleri sade bir tasarımdır..

7. Beyaz Altın Safir Bilezik:

Beyaz Altın Safir Bileklik

Bir bayan elinin etrafında dolaşan ve bileziğin etrafında birkaç safir değerli taşla hokkabazlık yaparak değiştirilebilen ince beyaz altın bir bileklik, kesinlikle bayanların yüzünü parlatacak!

8. Safir Altın Bileklik:

Safir Altın Bileklik

Bilezikler ve Hintli kadınlar eş anlamlı olarak adlandırılabilir!! Güzel bayanlar, değerli ve çekici takı setleri takarak bir şenlik veya etkinlikle hava atmayı severler, buna Safir bilezikler de eklenir. Eylül hanımları sahip olmayı unutmayın!!

9. Safir Broş:

safir broş

Broş, 40 yaş üstü birçok bayanın genç nesil kızlara göre giymeyi tercih ettiği bir stil ifadesi aksesuarıdır. Tasarımlar ayrıca çiçek desenli Gümüş taban veya beyaz altın taban üzerine yapıştırılmış çeşitli mavi safir tonlarına göre yapılmıştır..

Safir, herhangi bir zihinsel veya fiziksel sıkıntıdan kurtulma gibi çeşitli avantajlı faktörleriyle bilinir, konsantrasyon ve odaklanma yeteneklerine yardımcı olur. Bir değerli taş olarak safirin duygusal sıkıntıyı azalttığı ve birçok dönüm noktasına ulaşmada önemli faktörlerden biri olan duygusal istikrarı geliştirdiği söylenir..