Modern uygarlığın şekillenmesinde önemli rol oynayan Yunanistan, zengin bir mitolojiye sahiptir. Kahraman karakterlerle, Tanrılar ve Tanrıçalarla dolu olan Antik Yunan mitolojisi, onların yaptıklarının anlatılarıyla doludur. 85’ten fazla önde gelen Yunan kahramanı ve Tanrısı, üstün güçleri, cesaretleri ve güçleri ile tanınır. Yüzyıllar boyunca, her zaman onlardan ilham alan erkeklere ve kadınlara ilham kaynağı oldular. Bu çok ünlü karakterler, vücutlarına mürekkep verilerek ölümsüzleştirilir. Bu yazıda en iyi Yunan dövme tasarımlarını ve önemlerini sunduk..

En İyi Antik Yunan Dövme Tasarımları

Yunan Dövmelerinin Sembolik Önemi:

Yunan dövmeleri, aşırı düzeyde ayrıntı içeren karmaşık dövme tasarımlarından biridir. Kazınmış karaktere bağlı olarak, kendileriyle ilişkili daha derin anlamlara sahiptirler. Popüler tasarımlardan biri, gizli bir zayıflıkla büyük gücü temsil eden Truva Savaşı’ndan Aşil’dir. Yaygın olarak tercih edilen diğer tasarımlar arasında tıp Tanrısı Apollo, Savaş Tanrıçası Athena, Tüm Tanrıların Kraliçesi Hera yer alır. Bunların dışında Centaur, Arachne ve Chimaera gibi birçok efsanevi yaratık da dövme olarak seçilmektedir. Popüler Yunan dövme tasarımlarından ve anlamlarından bazılarını keşfetmek için daha fazlasını okuyun:

15 En İyi Yunan Dövme Tasarımları ve Anlamları:

Yunan stilindeki bu harika dövme fikirlerine ve sembolizmine bir göz atın:

1. Yunanca Yazı Dövmeleri:

Yunan Sembolü Dövmesi

Yunanca yazılmış bir İncil ayeti içeren bir dövme çok klas bir girişimdir. Giyen kişi için anlam kazanır ve büyük önem taşır. Bu yazı dövmeleri daha çok Hristiyanlar arasında, özellikle Hristiyanlığa olan inançlarını topluma beyan etmek isteyenler arasında görülmüştür..

Bu tür Yunan tarzı dövme Amerika, İngiltere ve Avustralya’da çok ünlüdür. Bu dövme, İsa’ya ve aslında verdiği ayete olan sevgiyi ve onuru temsil eder. Tanrı’ya olan inancı ve ilahiyat hissini olduğu kadar adanmayı da gösterir. Yunan dövme alıntıları ve anlamları da izleyiciler arasında merak uyandırıyor.

 • En Uygun: Yunanca Kelime dövmeleri, klasik Yunan edebiyatına hayran olan erkekler ve kadınlar için idealdir..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Harfleri kazımak için en iyi renk siyahtır.
 • Nereye: Mesajın boyutuna bağlı olarak, bunları kollarda, pazılarda ve hatta karnın yan tarafında yaptırabilirsiniz.
 • Boy: Daha iyi görünürlük için en az orta büyüklükte bir görüntü seçin
 • Cilt tonu: Tüm cilt tonlarına uygundur

2. Yunan Güvercin Dövme Tasarımı:

yunan dövme tasarımları

Güvercin, barış, sakinlik ve dinginliğin sembolü olarak duruyor. Altında Yunanca bir kelime bulunan gagasında yeşil bir yaprak tutan uçan beyaz bir güvercini gösteren bir dövme, İncil’de büyük önem ve anlam taşır. Nuh’un günlerinde yaklaşık yüz yirmi gün boyunca büyük kayıplara uğrayan aynı toprak olan kuru toprağın sembolüdür..

Kızlar için en iyi Yunan sembol dövmeleri, basit küçük dövmeleri ve anlamlı dövmeleri seven erkekler tarafından yaygın olarak gerçekleştirilir. Aynı zamanda Nuh’un yönetiminin eski tarihi dönemini temsil eder. Güvercin tarafından taşınan yeşil yaprak, aynı zamanda iyiliğin her zaman şeytanda olduğu ümidini de sembolize eder. Ayrıca özel birine olan sevgilerini ifade etmek için Yunan isim dövmeleriyle birleştirilebilirler..

 • En Uygun: Bu dövmeler, sade olmayı seven ancak anlamlı bir etki yaratmak isteyen hem erkekler hem de kadınlar için uygundur.
 • Tercih Edilen Mürekkep: Bu tasarım için siyah, kırmızı ve beyaz gibi mürekkepleri seçin
 • Nereye: Sırt, boyun ve omuzlar gibi daha geniş bir alan seçin
 • Boy: Orta boy bir görüntü iyi çalışıyor
 • Cilt tonu: Daha açık ten tonları için uygundur

3. Aşil, Yunan Savaşçı Dövmesi:

Aşil, Yunan Savaşçı Dövmesi

Aşil, antik Yunan mitolojisindeki en büyük savaşçıydı. Truva Savaşı’nın bir kahramanıydı ve Homeros’un İlyada’sının ana karakteri olduğu söyleniyor. Cesaret, güç ve sabır testinin sembolü olarak duruyor.

Aşil’in savaştaki resmini gösteren bir dövmenin dinamik ve güzel görünmesi sağlanır. Dövmede, Yunan savaşçı bir kalkan tutarken ve diğer elinde kelime olarak görülebilir. Bu dövme korumayı, gücü ve gücü simgelemektedir. Bu antik Yunan dövmeleri aynı zamanda Yunan askerlerine de bir övgüdür; askerler, askerler, güreşçiler vb. tarafından yaygın olarak tercih edilir. Bu tür dövmeler, iyilik için savaşan eski askerlere adanmıştır. Bu, erkekler için en iyi Yunan dövmelerinin listesinin başında.

 • En Uygun: Akhilleus’un Truva savaşındaki kahramanlıklarından etkilenen erkekler bu dövmeyi yaptırabilir.
 • Tercih Edilen Mürekkep: Siyah ve gri kombinasyonu size doğru görünümü verebilir
 • Nereye: Sırt ve karın için uygun
 • Boy: Tüm detayları iyi yakalamak için büyük boyutlu bir resim seçin
 • Cilt tonu: Açık ten tonları için uygundur

4. Mesih Fatih Yunan Bacak Dövmeleri:

İsa Mesih Yunan Bacak Dövmeleri

Bir fatih olarak Mesih’i simgeleyen bir dövme, Yunan dövmeleri için benzersiz bir tasarımdır. Güzel, zengin ve göze çok çekici görünüyorlar.

Dört Yunan sembolüyle çevrelenmiş haç, dövmeyi gören kişiye çok modern ve büyüleyici görünüyor. Bacakların yanı sıra vücudun herhangi bir yerine takılabilirler. Bu tür Yunan sembol dövmeleri, Rab İsa ile ilgili derin bir anlam verir. Küçük oldukları için bilekte veya kolda taşınabilirler. Sadece Hristiyanlar değil, başka insanlar da bu tür dövmeleri taşıyordu. Bu basit Yunan dövmelerinden biri.

 • En Uygun: İsa Mesih’e kesin olarak inanan erkekler ve kadınlar bu dövmeyi tercih edebilirler.
 • Tercih Edilen Mürekkep: Bu tasarım için siyah renkli bir mürekkep seçin
 • Nereye: Bacak, kol ve bileğe uygun
 • Boy: Küçük ila orta boy bir resim seçin
 • Cilt tonu: Buğday ve açık ten tonları için uygundur

5. Yunan Kol Bandı Dövmesi:

Yunan Kol Bandı Dövme

İyi bir desenle tamamlanan iyi tasarlanmış Yunan kol dövmeleri, antik Yunan tarihinin şık bir yorumu için konuşuyor. Bu dövmelerden birini yaptırmak kesinlikle size farklı ve çekici bir kimlik kazandıracaktır..

Çeşitli Yunan kabile dövmeleri de dövmenin etrafındaki karanlık sınıra ilham veriyor. Bu tür bir Yunan dövmesi insanlara bir mesajdır. Bu tür koyu siyah dövmeler, bilek bandı dövmesi olarak bilekte taşınır. Kızlar ayrıca bellerine böyle bir dövme yaptırırlar. Bu tür Yunan harfli dövmeler de İncil’e bağlılıklarını göstermek için taşınır..

 • En Uygun: Bu sanatsal dövmeler hem erkekler hem de kadınlar için ellerini ve bileklerini süslemek için idealdir.
 • Tercih Edilen Mürekkep: Düz siyah renkli bir mürekkep uygun olacaktır.
 • Nereye: Bu bantları kollarda, bileklerde ve hatta bacaklarda yaptırabilirsiniz.
 • Boy: Bilek veya kol ölçüsüne göre size uygun bedeni tercih edebilirsiniz.
 • Cilt tonu: Buğday ve açık ten tonları için uygundur

6. Yunan Mitolojisi Dövmeleri:

Yunan Mitolojisi Dövmeleri

Yunan Mitolojisini tasvir eden bir dövmenin etnik görünmesi garanti edilir. Tarihinin bir parçası olan hayatı, renkli ve şaşırtıcı hikayeleri ortaya çıkaracak. Yunan dövmeleri için mükemmel bir seçim yaparlar. Böyle bir dövmenin Yunan dövmesi anlamı kölelik, güç ve güçtür. Dövme, zincire yakalanmış, köleliği gösteren bir atı gösteriyor..

Dövmede kullanılan çeşitli renkler onu daha çekici kılmaktadır. Kötülüğü simgeleyen bir canavar da mürekkeplenir. Güreşçiler bu tür dövmeleri yaygın olarak taşırlar. Dövme ayrıca birçok insanı yakalayan ve onları köle olarak tutan ünlü canavarlara da bakıyor. Bu tür dövmeler, giyen kişinin taşıdığı tehlikeli kişiliği gösterir. Bu, erkekler için en iyi Yunan dövmelerinden biridir..

 • En Uygun: Bu tür ayrıntılı dövmeler, geniş bir vücuda sahip olan erkekler için tüm detayların mürekkeplenmesi için uygundur.
 • Tercih Edilen Mürekkep: Resmin gerçek güzelliğini yakalamak için çoklu renkleri seçin
 • Nereye: Omuzlar ve kollar bu dövme için ideal yerlerdir.
 • Boy: Bu, bir dizi küçük ayrıntı içeren ekstra büyük bir resimdir.
 • Cilt tonu: Daha açık ten tonları için uygundur

7. Kolda Yunan Sembolik Dövmesi:

Koldaki Yunan Sembolik Dövmesi

Yunan dövmelerini basit ama modaya uygun tutmak isteyenler, Yunan sembolik dövmesini kullanmalıdır. Adı gibi, iyi şekillendirilmiş siyah bir daire ile çevrili bir Yunan sembolünün portresini içerir. Düzgün, hoş ve çekici görünüyor.

Bu, gerçeği, dürüstlüğü, sevgiyi ve bakımı simgeleyen küçük Yunan dövmelerinden biridir. Bu tür dövmeler, Yunan kabile dövmesi olarak da bilinir. Koyu siyah renk, sembolü daha çekici hale getirir. Bu tür dövmeler boyun, bilek, bacak ve göğüs üzerine de yapılabilir. Farklı semboller farklı anlamlar verir. İnsanlar kendi doğalarına benzeyen çeşitli sembollerden birini seçerler. Derin bir etki sağlamak için genellikle koyu siyah kalın mürekkeple mürekkeplenirler. Bazıları ayrıca daha basit bir etki sağlamak için mürekkepli ince ve küçük olur.

 • En Uygun: Daha az kavramına inanan hem erkekler hem de kadınlar için uygundur..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Siyah renkli mürekkep bu resim için idealdir
 • Nereye: Kollar ve omuzlar, bu tasarımın boyanması için mükemmel noktalardır.
 • Boy: Orta ila büyük boyutlu bir görüntü iyi çalışır
 • Cilt tonu: Hemen hemen tüm cilt tonlarına uygundur

8. Yandaki Yunan Melek Dövmesi:

Yunan Melek Dövmesi

Melekler, Yunan mitolojisinde önemli bir rol oynamıştır. Aslında melek kelimesi, haberci anlamına gelen “aggelos” adlı Yunanca bir kelimeden gelir. Şık bir şekilde tasvir edilmiş bir Yunan meleği; devasa kanatları ve bir kılıca sahip olması ona mükemmel bir duruş kazandıracak.

Bu, bugüne kadar görülen en iyi Yunan dövmelerinden biridir. Bu tür bir melek dövmesi, Koruyucu melek dövmesi olarak da bilinir. Tıpkı bir baba ya da anne gibi, çocuğunu kurtarmak ve kötülüğe karşı savaşmak için bu dövme, baba ya da annenin, onu koruyan ve koruyan kişi için bir melek olduğunu aktarır. Erkekler de kızlar için bu tür Yunan dövmelerini sırtlarında veya göğsünde taşırlar. Sözüyle melek de gerçeğin kötülük üzerindeki zaferini gösterir. Bu tür dövmeler, kullanıcı tarafından farklı bir gururla taşınır. Bu Yunan kız dövmeleri, ebeveynlerini korurken kaybeden insanlar tarafından da boyanmıştır..

 • En Uygun: Koruyucu melekler genellikle güvensizliklerini uzak tutmak isteyenler için uygundur. Kadınlar için en iyi Yunan dövme tasarımlarından biridir..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Siyah ve kahverengi renkli mürekkeplerin iyi bir karışımını tercih edin
 • Nereye: Eşsiz bir görünüm için bunu karnınıza yapın
 • Boy: Büyük boyutlu bir görüntü sadece mükemmel
 • Cilt tonu: Daha açık ten tonları için uygundur

9. Medusa Mitolojisi Yunan Dövme Kol Tasarımı:

Medusa Mitolojisi Yunan Dövme Kol Tasarımı

Yunan mitolojisine göre Medusa, saç yerine korkunç bir yüze ve zehirli yılanlara sahip bir canavardı. O klasik bir karakter ve profesyonel bir dövme sanatçısı tarafından onu orijinal haliyle tasvir eden bir dövme yaptırmak, bir Yunan dövme tasarımı için gerçekten harika bir fikir olabilir. Medusa hakkındaki mitolojik hikaye, bu tür Yunan dövme fikirlerine oldukça ilham veriyor..

Böyle bir dövmenin vücudunuzda taşındığında sizi yapmak istediği kötülüklerden koruduğuna inanılır. Bu tür dövmelerin kara büyü olarak bilinen kötülüklerden korunduğu söylenir. Ayrıca Medusa’nın tarihi hikayesini ve nasıl öldüğünü de tanımlar. Medusa’nın gözleri her zaman aşağı dönüktür, çünkü birisi onlara bakarsa taşa dönecektir. Bu en iyi Yunan mitolojisi dövmelerinden biridir..

 • En Uygun: Yunan Tanrıçalarına ve onların doğaüstü güçlerine inanan hem erkekler hem de kadınlar için uygundur.
 • Tercih Edilen Mürekkep: Siyah, gri ve mavi renkli mürekkeplerin karışımı
 • Nereye: Kollar bu dövme için mükemmel bir yer
 • Boy: Orta ila büyük boyutlu bir tasarım idealdir
 • Cilt tonu: Açık ten tonları için uygundur

10. Gerçekçilik Yunan Omuz Dövmeleri:

Gerçekçi Yunan Omuz Dövmeleri

Gerçekçilik dövmeleri, gerçekçi olacak şekilde çizilen nesnelere ve nesnelere sahiptir. Bu dövmelerde çizilen görüntüler o kadar gerçekçi ki karakterlerin portreleri gibi görünüyorlar. Gerçekçilik dövmeleri genellikle Yunan tanrı ve tanrıçalarının çiziminde kullanılır..

Dövmelerin gerçekçi görünümü, kişilerin fiziksel özelliklerini görmelerini ve kişilerin dövmelerde ilettikleri ve hissettikleri duyguları gözlemlemelerini sağlar. Renkli, siyah veya gri tasarımlarda yapılabilirler. Siyah, griyi kırmızı renkle birleştirmek dövmeye kutsallık kazandırır. Gerçekçilik dövmeleri genellikle orta boydan büyük boy dövmelere kadardır ve hem erkekler hem de kadınlar tarafından giyilebilir. Bu tür Yunan roma dövmeleri, tanrısallığı, gerçeği, saflığı, sevgiyi ve kötülüğe karşı iyiliğin zaferini sembolize eder..

 • En Uygun: Yunan kahramanlarına olan aşklarını vücutlarına kazıyarak ölümsüzleştirmek isteyen erkekler ve kadınlar için ideal
 • Tercih Edilen Mürekkep: Siyah, mavi ve gri renklerin bir kombinasyonunu tercih edin
 • Nereye: Mükemmel detaylandırma için elin tüm uzunluğu kullanılabilir
 • Boy: Büyük boyutlu bir resim tercih edilir
 • Cilt tonu: Tasarımın ince detayları, yalnızca açık ten tonlarına uygun olmasını sağlar.

11. Eldeki Açıklayıcı Yunan Tanrı Dövme Tasarımları:

Eldeki Açıklayıcı Yunan Tanrı Dövme Tasarımları

Açıklayıcı Yunan dövmeleri renk dolu. Kitaplarda ve çizgi romanlarda verilen resimlere benziyorlar. Dövmeler gerçeğe uygundur ve dövmeye bakarak konuların duygu aktardığını görebiliriz. Bu Açıklayıcı Yunan Dövmelerindeki konular Tanrılar, Tanrıçalar ve elma, silah, mızrak ve zırh gibi cansız nesnelerdir..

İllüstrasyon dövmeleri orta boydan büyük boylara kadardır, genellikle tam oturacakları ve dövmeyi kolayca gösterecekleri yerlere çizilir. Dövmeler çok renkli olduğu için vücut sanatı olarak gösteriş yapmak için mükemmeldirler. Hem kadınlar hem de erkekler giyebilir.

 • En Uygun: Yunan Tanrılarına tapıyor ve tapıyorsanız, bu şaşırtıcı Yunan el dövmesi, erkek ya da kadın olsanız da iyi çalışır.
 • Tercih Edilen Mürekkep: Mavi, yeşil, sarı ve siyah gibi zengin ve parlak tonları seçin
 • Nereye: Kollar, bu güzel dövmeyi sergilemek için mükemmel noktalardır.
 • Boy: Büyük boyutlu bir görüntü size doğru görünümü verebilir
 • Cilt tonu: Yeşil ve mavi gibi renkleri içerdiği için açık ten tonlarına uygundur.

12. Göğüste Siyah Ve Gri Yunan Dövme Tasarımı:

Göğüste Siyah Ve Gri Yunan Dövme Tasarımı

Adından da anlaşılacağı gibi, bu Yunan göğüs dövmeleri siyah ve gri renklerde çizilir. Bu dövmeler genellikle kırmızı veya mavi gibi canlı renklerle yapılmaz. Bu dövmeler, cesaret, öfke, kayıp veya kaçış duygularını ifade eden Yunan halkının veya tanrılarının görüntülerine sahiptir. Ayrıca gerçek hayattaki insanların oranlarına sahip olacak şekilde çizilirler..

Bu dövmeler de çok gerçekçi. Yunan siyah ve gri dövmeleri genellikle orta veya büyüktür. Böylece üst kol, ön kol, tam sırt, karın veya göğüs üzerine çizilirler. Bu tür Yunan dövmeleri unisex olup, dövmenin gerçek anlamı olmasını isteyenler için idealdir. Bu, en iyi Yunan dövme tasarımlarından biridir..

 • En Uygun: Bu dövmeler genellikle erkekler içindir, çünkü göğüs kısmını aşındırmayı içerirler.
 • Tercih Edilen Mürekkep: Gri ve siyah gibi sessiz renkler en iyisidir
 • Nereye: Göğüs kısmı size bu tasarım için gerekli alanı verebilir.
 • Boyut: Oayrıntıları iyi yakalamak için büyük boyutlu bir görüntü için pt
 • Cilt tonu: Daha açık ten tonları için uygundur

13. Altın Elma Yunan Dövme Tasarımları:

Altın Elma Yunan Dövme Tasarımları

Altın Elma, Yunan mitolojisinde önemli bir yere sahiptir. Altın elma ve Yunan mitolojisi ile ilgili üç farklı hikaye vardır, bunlar Atalanta Irkı, Hesperides Bahçesi ve Truva savaşı şöhretinin Altın Elması..

Yunan dövmeleri cansız nesnelere çok önem verdiğinden, elma, silah ve zırh gibi diğer nesneler gibi Yunan dövmesi için önemli bir konu oluşturur. Bu özel Altın Elma Yunan dövmesinde, güzel bir Yunan ayeti, dövmeli bir indie, altın elmadır. Yunan kültürünün ilham verici mitolojik hikayeleri için bu dövme yaptırılabilir..

 • En Uygun: Bu İncil’deki önemi olan bir unisex dövme.
 • Tercih Edilen Mürekkep: Siyah ve gri tonlarında altın kullanılmıştır
 • Nereye: Kol, sırt ve hatta boyun bölgesi gibi noktalar uygundur.
 • Boy: Orta boy bir görüntü iyi görünüyor
 • Cilt tonu: Tüm cilt tonlarına uygundur

14. Athena Yunan Sırt Dövmeleri:

Athena Yunan Sırt Dövmeleri

Athena, Yunan mitolojisinden popüler bir tanrıçadır. Yunan dövmeleri söz konusu olduğunda bu nedenle popüler bir seçimdir. Bir Tanrıça olarak, içinde o aura var ve büyüleyici bir görünüme sahip. Minerva olarak da bilinir, bilgelik tanrıçasıdır. Genelde bir savaşçı gibi giyinir. Genellikle bir baykuşla birlikte görülen o, zekanın, kültürün, özgürlüğün, ruhların ve Yunan mitolojisinin özüdür..

 • En Uygun: Bu inanılmaz sanatsal dövme, ayrıntılara dikkat eden erkekler için uygundur.
 • Tercih Edilen Mürekkep: Mavi, kahverengi ve siyah renkli mürekkepler uygundur
 • Nereye: Bu karmaşık tasarım, optimum kapsama alanı için arka kısımda yapılabilir
 • Boy: Büyük boyutlu görüntü gerçekten iyi çalışıyor
 • Cilt tonu: Daha açık ten tonları için uygundur

15. Centaurs Yunan Dövme Tasarımı:

Centaurs Yunan Dövme Tasarımı

Centaurlar, Yunan mitolojisinde yarı insan yarı at yaratıklarıdır. Bir atın vücuduna ve bir adamın göğsüne, kafasına ve kollarına sahiptirler. Onlar Lapithlerin kralı Ixion’un ve Hera’nın suretinde yapılmış bir bulut olan Nephele’nin çocuklarıdır. Centaurlar şiddetli ve şiddetlidir. Yarı at oldukları için genellikle evcilleşmemiş zihinleri, erkekliği ve hayvan içgüdülerini tasvir ederler. Centaurlar, savaşçı oldukları için genellikle bir yay ile görülürler. Bu efsanevi Yunan atı dövmesi, kişiliğinin cesaretini ve kahramanlığını göstermek isteyenler içindir..

 • En Uygun: Bu dövme, hayatlarında risk almaktan çekinmeyen tüm cesur yürekli erkekler ve kadınlar içindir..
 • Tercih Edilen Mürekkep: Siyah ve kahverenginin beyaz ipuçlarıyla birleşimi idealdir
 • Nereye: Daha iyi görünürlük için kolları seçin
 • Boy: Büyük boyutlu bir resim için gidin
 • Cilt tonu: Açık ten tonları için uygundur

Yunan Dövme Mürekkebi Almadan Önce İzlenecek İpuçları:

Bir Yunan dövmesi planlıyorsanız, bu ipuçları kesinlikle hayallerinizdeki tasarımı elde etmenize yardımcı olabilir:

 • Yunan dövmeleri son derece karmaşıktır ve her sanatçı tasarımın hakkını veremez.
 • Yunan alfabelerini içeren bir mesaj seçmeyi planlıyorsanız, harfleri mükemmel bir şekilde yapmak önemlidir.
 • Tüm Yunan Tanrıları ve savaşçıları pozitifliği simgelemez! Bu nedenle, tasarıma karar vermeden önce bunları ayrıntılı olarak öğrenmek akıllıca olacaktır.
 • Belli bir süre boyunca bozulabilecekleri için net detaylar içeren tasarımları tercih edin.
 • Tasarımın uzun ömürlü olmasını sağlamak için dövmenin bakım sonrası talimatlarını takip ettiğinizden emin olun..

Son düşünceler:

Umarız bu dövmeler sizin için tamamen “Yunanca” değildir! Antik Yunan mitolojisinin arka planıyla son derece karmaşık ve sanatsaldırlar. Yunan dövmeleri sembolizm açısından zengindir ve sadece sanat eseri değildir. Yunan Tanrı ve Tanrıçalarının her birine, niteliklerini belirtmek için sanatçılar tarafından farklı bir görünüm verilmiştir. İnsanların onları vücutlarına aşındırmanın bazı doğaüstü özelliklerinin geçmesine kesinlikle yardımcı olabileceğine inanmaları nadir değildir. Peki, ne bekliyorsun? Bu muhteşem Yunan dövme tasarımlarından favorini seç ve öldürmeye hazırlan!