İnsanlar vücutlarına farklı türde tasarımlar dövüyorlar, bu, düşünceleri, fikirleri görüntü yoluyla tasvir etmenin bir yolu. Son zamanlarda tespih boncuk dövmesi, hem erkekler hem de kadınlar tarafından kutsal veya efendiye olan eğilimlerini gösteren tasarlanıyor. Tesbih dövmelerinin kutsandığı söylenir ve tüm kötü ruhları onlardan uzak tutacağına inanılır. Tesbih boncukları boyun, göğüs, ayak bileği ve bilek çevresine oyulabilir ve uygun şekilde tasarlandıysa çarpıcı görünür..

Tespih Boncukları Dövme Fikirleri, Tasarımları Ve Anlamı

En İyi Tespih Boncukları Dövme Fikirleri, Tasarımları ve Anlamları:

En iyi 9 farklı türde tespih boncuk dövme tasarımına bir göz atalım:

1. Çarpıcı Tespih Boncuk Dövme Tasarımı:

Çarpıcı Tespih Boncuk Dövme Tasarımı

Katolik Kilisesi’nde tespih, Rab’be dua etmenin ve günahlarınıza karşı pişmanlık duymanın bir sembolüdür. Tesbih gül ile ilişkilendirildiği için, kadınlar gül ve boncuğu, arkasındaki haç sembolü ile tasarlamışlar..

2. Kolda Muhteşem Tespih Boncukları Dövmesi:

Kolda Muhteşem Tespih Boncuk Dövmesi

Mavi rengin umudu temsil etmesi ve aynı zamanda Meryem Ana’yı da simgelemesi nedeniyle bu, mavi boncuklarla bilekte tasvir edilen şaşırtıcı bir tespihtir. Tesbih boncukları el dövmesi harika bir şekilde tasarlanmıştır ve kullanıcı kişiliğine muazzam bir görünüm kazandırır..

3. Bilekte Sansasyonel Tespih Boncuk Dövmesi:

Sansasyonel Tespih Boncuk Dövme Tasarımı

Bu, noktalı desenli ellerde harika bir tespih boncuk tasarımı ve onunla tasarlanan kalp, görkemli bir görünüme sahip. Kalp, sevgiyi ve Rab İsa’nın kalbine iyi bir jest sürdürme taahhüdünü temsil ettiğinden, bu dövme kullanıcıya aynı şeyi hatırlatmaya devam ediyor..

4. Ayak Bileğine Eşsiz Tespih Boncukları Dövmesi:

Benzersiz Tespih Boncuk Dövme Tasarımı

Bu, kullanıcının ayak bileğinde, tümü dini düşünceleri betimleyen ve diğer yaşamınızda da neşe getirecek şekilde hareket eden birden fazla motifle tasvir edilen şaşırtıcı bir tespih boncuk dövmesidir. Bilekte tespih boncuklu yıldız, ilahi işitme, haç sembolü ve el ile kullanıcıya özgün bir görünüm kazandırmak için tasarlanmıştır..

5. Basit Tespih Boncuk Dövme Tasarımı:

Basit Tespih Boncuk Dövme Tasarımı

Genellikle tespih boncukları daha koyu tonlarda tasarlanır, böylece boncuklar görünür ve kişinin eline güzel bir görünüm kazandırır. Burada görüntü neredeyse tüm eli kaplıyor ve kişiye yaşamın niteliklerini taşıması ve eylemleriyle mutluluğu yayması için ilham veriyor..

6. Etkileyici Tespih Boncuk Dövme Tasarımı:

Etkileyici Tespih Boncuk Dövme Tasarımı

Gül çiçeği ile birleştiğinde koldaki bir tespih boncuk dövmesi, yakın ve sevdiklerinizin kaybına saygı göstermek için tasarlanmış bir hatıra dövmesini tasvir eder. Koldaki bu tespih boncuk dövmesi, daha sansasyonel ve ışıltılı görünmesi için farklı renklerle boyanabilir..

7. Kişiselleştirilmiş Tespih Boncuk Dövme Tasarımı:

Kişiye Özel Tespih Boncuk Dövme Tasarımı

Bu, boynun etrafında göğse kadar asılı duran çekici bir dövme tespih boncuk tasarımıdır ve boncuklar arasındaki küçük motifler tasarıma daha çekici bir görünüm katmaktadır. Kişinin adı arasında, adınızı başkalarına duyurmanın ve dünyaya dini yönünüz hakkında bilgi vermenin harika bir yolu çizilmiştir..

8. Göz Alıcı Tespih Boncuk Dövme Tasarımı:

Göz Alıcı Tespih Boncuk Dövme Tasarımı

Dövme dünyasında güvercin kardeşçe sevgi, barış ve aynı zamanda saf ruh anlamına gelir. Uçan güvercinin tespihlerle muhteşem birleşimi, kişinin tüm günahlardan arındığını ve artık saf bir ruh olduğunu gösterir..

9. İlham Veren Tespih Boncuk Dövme Tasarımı:

İlham Veren Tespih Boncuk Dövme Tasarımı

Tesbih boncukları, günahlardan arınmak için dua etmek için kullanıldığı gibi, dua etmenin bir başka yolu da elleri Rab’bin önünde birleştirmektir. Bu, dua etmenin ve kefaretinizi göstermenin ve barışçıl ve sevgi dolu bir ruh olmanın güçlü bir yoludur..

Tesbih boncuk dövmeleri birçok şekil ve boyutta mevcuttur ve tercihinize göre tasarlayabilirsiniz. Tespih gülleri temsil ettiğinden ve kutsal bir sembol olduğundan, kimsenin dini duygularını incitmeyecek veya saygısızlık etmeyecek şekilde dövülmelidir..