Yonca veya Shamrock yaprağı, İrlanda halkına Hıristiyanlığı vaaz etmek için İrlanda’ya yaptığı seyahat sırasında Aziz Patrick’in gördüğü İrlanda kıyılarında bolca görüldü. Hristiyanlık hakkındaki iyiliği aktarmak için yonca yaprağını Kutsal Baba, Oğul ve Ruh olmak üzere üç yapraklı dini sembol olarak adlandırmıştır..

Sıradışı Yonca Dövme Tasarımları

En İyi ve Şık Yonca Dövme Tasarımları:

Kısa bir bilgi edinmek için en iyi 9 yonca dövme tasarımını okuyarak bir tur atalım..

1. Basit Shamrock Dövme Tasarımı:

Basit Shamrock Dövme tasarımı

Yeşil olan tipik İrlanda rengiyle mürekkeplenmiş basit bir üç yapraklı yonca veya yonca dövme tasarımı, bize insanları din ve etkileri hakkında daha fazla düşündüren manevi inancı anlatır..

2. Kelt Yonca Dövme Tasarımı:

Kelt Yonca dövme tasarımı

Keltler, Avrupa ülkelerinde sadık Hıristiyan insanlar olan ve Yüce Tanrı’nın her zaman bir yonca yaprağı aracılığıyla dövme tasarımıyla hatırlanacağına inanan eski insanlar. Bu küçük yonca dövmesi, bükülmüş düğüm yaprağı tasarımına sahip koldan çizilebilir..

3. Taç Dövme Tasarımlı Shamrock Çiçeği:

Taç dövme tasarımı ile yonca çiçeği

Daha çekici hale getirmek için Yonca çiçeği dövme tasarımcıları, yaprağın üstünde sarı renkli bir taç tasarımını birleştirerek parlak bir tasarıma üç yapraklı basit bir yonca yapmak için yaratıcı fikirlerini kullandılar. Bu dövme kolun etrafına mürekkeplenebilir.

4. İrlanda Yonca Dövme Tasarımı:

İrlandalı Yonca dövme tasarımı

Bu yonca yaprağı dövmesi kavramı İrlanda’dan geldiği için, tasarımcılar dövmeye İrlanda bayrağı rengini vererek kökeni vurguladılar. Dövme siyah renk kullanılarak boyanır ve İrlanda bayrağı rengi yanlara püskürtülür..

5. Kafatası Tasarımlı Yonca Dövmesi:

Kafatası tasarımlı yonca dövmesi

Rock şarkıları söyleyen ve havalı bir rock grubu hayatı süren genç nesil, o zaman bu tür dövme tasarımı iyi oturuyor. Üç yapraklı bu yonca yaprağında kafatası tasarımı yer almaktadır. Bu dövme siyah kenarlıklı yeşil mürekkep veriyor.

6. Alev Tasarımlı Renkli Yonca Dövmesi:

Alev tasarımı ile renkli yonca dövmesi

Monoton dövme tasarımına bir değişiklik vermek için bu renkli dövme kurtarmaya geliyor. Dövme, her zamanki yonca yaprağı deseni ile tasarlanmıştır, ancak fark, renk ve alev tasarımı ile ortaya çıkar..

7. Şanslı Yonca Dövme Tasarımı:

Şanslı Yonca dövme tasarımı

Şanslı yonca dövme tasarımı, sağlık, zenginlik, şöhret ve sevgi ile iyi şansları temsil eden dört yapraklı desenle kaleme alınmıştır. Bu tür yonca yaprağı çok nadir görüldüğü için bu yaprak uğurlu bir tılsım olarak kabul edilir..

8. Karikatür Yonca Dövme Tasarımı:

Karikatür Yonca dövme tasarımı

Karikatür yonca dövmesi, gerçekten de kimsenin inkar edemeyeceği dövme tasarımını getiren bir gülümsemedir. Bu dövme tasarımı, bir elinde bir baston sopa ve İrlanda bayrağı tutan dişleri olan bir karikatür olarak yonca yaprağı ile mürekkeplenmiş bir unisex dövme tasarımıdır..

9. Kalp Yonca Dövme Tasarımı:

Kalp Yonca dövme tasarımı

Kızlar için bu tür tasarım kesinlikle uygun bir dövme tasarımıdır. Bu tasarım, yonca dövme tasarımına kız gibi bir dokunuş katan bir kalp şekline sahiptir. Yonca yapraklarının her biri kalp şeklinde tasarlanmıştır. Bu dövme, ayak bileği dövmesi veya boyun dövmesi olarak çok uygundur..

St. Partick’i hatırlamanın bir yolu olarak, birçok İrlandalı’nın kol veya bilek çevresinde bu Yonca dövmesi vardır. Birçok genç, özellikle İrlanda’da, Aziz Patrick gününün kutlandığı bu dövme tasarımına sahiptir. Dini inancın yanı sıra, sevimli tasarımı nedeniyle insanlar bu Shamrock dövmesini giyebilir. Bu dövme deseni stilini seçerken elde edeceğiniz basit ama havalı bir görünüm.