Claddagh, sevgi, dostluk ve dürüstlüğü ifade etme geleneğinin Claddagh tasarımı ile ifade edildiği İrlanda ülkesinde bulunan bir şehirdir. Bu Claddagh tasarımında, iki el, ortasında bir kalp tutar ve kalbin tepesinde bir taç bulunur; bu, kelimenin tam anlamıyla, kalpte bir taç ile tasvir edilen, aşklarını birbirleri arasında saygı ve dürüstlükle tutan bir çift anlamına gelir..

dövme dövme

Bu makale, sevgilerini ifade etmek isteyen veya en iyi 9 Claddagh dövme tasarımıyla etkileyici olan insanlara yardımcı olacaktır..

Erkekler için Basit ve Şık Claddagh Dövme Tasarımları:

Size muazzam bir görünüm kazandıracak ekli Claddagh dövme tasarımlarını burada bulalım..

1. Claddagh Yüzük Dövme Tasarımı:

Claddagh dövme tasarımları

Claddagh yüzüğü, bir düğün sırasında yüzükleri değiştirmenin tipik bir İrlanda yoludur. Bu yüzük yüzük parmağına veya bilek bölgesine dövme olarak tasarlanabilir. Yüzük dövmesinin boyutu kişisel bir seçim olabilir.

2. Kelt Claddagh Dövme Tasarımı:

Kelt Claddagh dövme tasarımı

Keltler, vücutlarını düğümlü veya burgulu bir çizgi şeklinde kaplayan ve rakiplerine savaşa göğüs gerebilecek kadar güçlü olduklarını söylemenin bir yolu olan dövme tasarımları ile tanınırlar. Bu aynı tasarım, İrlandalı Claddagh dövme tasarımının tasarımında kullanılır..

3. Claddagh Kalp ve Clockwork Dövme Tasarımı:

Claddagh Kalp ve saat dövme tasarımı

Saat işleyişi ve kalbi çizmenin anatomik yolunun kombinasyonu, merkezi kalbi tutan iki el ile birleştirilmiştir. Taç saat tasarımı yerine kalbin üstüne çizilir.

4. İrlanda Bayrağı Claddagh Dövme Tasarımı:

İrlanda bayrağı Claddagh dövme tasarımı

Claddagh tasarım dövmeleri İrlanda’dan geldiği için, kökenini hatırlamak büyük önem taşımaktadır. Kalbin merkezi, beyaz, yeşil ve turuncunun birleşimi olan İrlanda bayrağı rengiyle boyanmıştır. Bu tür dövme tasarımı, bir taşla süslenmiş kırmızı renkli taçlı bir kol dövme tasarımı olabilir..

5. Claddagh Tasarım Dövmeli Kelt Haçı:

Claddagh tasarım dövmeli Kelt haçı

Kelt haçı, genç nesil arasında oldukça ünlü bir tasarımdır. Bu tasarım, Claddagh tasarımıyla birleştirildiğinde, antik sanat eserlerinin modern tasarımla süresiz olarak mükemmel bir birleşimidir..

6. Kırmızı Gül Tasarımlı İrlandalı Claddagh Dövmesi:

Kırmızı gül tasarımı ile İrlandalı Claddagh dövmesi

Claddagh tasarımı aşkı ve romantizmi ifade ettiğinden, bu eşsiz tasarıma biraz gül çiçeği eklemek gerekiyor. Bu güller kırmızı renktedir çünkü kırmızı renkli güller de aşkı ifade eder. Bu dövme, Claddagh bilek dövmesi olarak derin ve muazzam aşka sahip kızlar tarafından giyilebilir..

7. Kanat Claddagh Dövme Tasarımı:

Kanat Claddagh dövme tasarımı

Kalbi tutan eller yerine kalbe bağlı kanatlar, dünyaya barış gelsin demenin bir yolu olabilir. Kanat dövme tasarımı, bu kuş barışı ifade etmenin bir yolu olduğu için bir güvercin kuşu düşünülerek çizilir..

8. Küçük Claddagh Sembolü Dövme Tasarımı:

Küçük Claddagh sembolü dövme tasarımı

Minyatür bir versiyonda arka tarafa Claddagh sembolü mürekkeplendi. Kalbi tutan eller, kelimenin tam anlamıyla yeni doğmuş bir çocuğun büyüklüğünde, tacın üstünde küçük bir taç var. Bu tür dövme, küçük dövme tasarımlarını seven kızlar için çok uygundur..

9. İsim Oyulmuş Claddagh Dövme Tasarımı:

İsim kazınmış Claddagh dövme tasarımı

Yeni nesil, sevdiklerinin adını halka duyurma konusunda açık fikirli olduklarından, romantizm ve aşk söz konusu olduğunda çok etkileyicidir. Bu, tasarımcıları, Claddagh dövmesini kalbin ortasındaki isimle mürekkepleme konusunda motive etti..

Yeşil mürekkeple boyanmış bu İrlanda dövme tasarımı, insanların sadece İrlanda’da değil, dünyanın geri kalanında da takip ettiği bir trend. Görmek yerine, bu dövme tasarımı bir stil olarak, ancak geleneksel bir konseptle kesinlikle bu dövme tasarımının varlığını sonsuza dek sürdürmesine yardımcı olacaktır..