Bir zamanlar kalıcı olarak kabul edilen dövmeler, mevcut çeşitli tedavilerle artık tamamen veya kısmen çıkarılabilir. Bununla birlikte, bir dövmeyi yaptırmak kolayca yapılırken, sildirmek kolay olmaktan uzaktır. Sadece zahmetli bir iş değil, aynı zamanda çok acı verici bir işlemdir ve çoğu durumda görünür yara izleri ve renk değişikliği bırakır. Dövme silmede yer alan çeşitli yöntemler, cerrahi eksizyon, deri katmanlarını yakmak için cildi tuzla ovmayı içeren salabrazyon, cildin üst katmanlarını çıkarmak için asit kullanmayı içeren dermabrazyon ve daha standart ve etkili bir prosedür olan lazer çıkarmadır. bazı durumlarda dövmeyi iz bırakmadan tamamen ortadan kaldırırken, yara izini ve renk atmasını büyük ölçüde azaltır.

Lazerle Dövme Silme Tedavileri

Lazer dövme silme teknikleri, dövmedeki mürekkebi parçalayarak tamamen yok eder. Pahalı bir iyileştirme süreci olsa da, minimum yan etkilere neden olur. Siyah, çıkarılması en kolay renktir, ardından koyu mavi ve kırmızı gelir. Renkli dövme tasarımları, pigment rengine bağlı olarak seçilmiş lazerler gerektiren bazılarıyla tedavi etmek çok daha zordur. Lazer çıkarma tedavisinin süresi, dövmenin boyutuna ve rengine bağlı olarak iki ila dört oturuştan 10 seansa kadar sürebilir..

Dövme Silme için Lazer Tedavileri:

Lazer tedavileri, güvenli ve dünyanın hemen her yerinde mevcut olduğu için açık ara çok tercih edilen bir seçimdir..

1. Lazerle Dövme Silmede İlk Tedavi:

Lazerle Dövme Silmede İlk Tedavi

Lazerle dövme silme işlemleri genellikle birkaç seansta yapılır ve burada görülen sonuç ilk seanstan sonraki halidir. Dövme önemli ölçüde azaldı ve tamamen iyileşme yolunda görünüyor..

2. Neredeyse Tamamlanan Lazer Dövme Silme:

Neredeyse Tamamlanan Lazer Dövme Silme

Bu lazer prosedüründe görüldüğü gibi siyah mürekkepler genellikle daha kolay ve tamamen çıkarılır. Yara izi minimaldir ve bir zamanlar yapılan dövmeden neredeyse hiç iz kalmaz..

3. Yarım Kol Lazer Dövme Silme:

Yarım Kol Lazer Dövme Silme

Erkek bir müşterideki yarım kol tamamen çıkarılmıştır. Dövmenin kapsamlı tasarımı göz önüne alındığında, lazer tedavisi ustaca yapılmıştır. Yara izi veya renk solması bırakmadı ve el yeni gibi iyi görünüyor.

4. Dövmeyi Lazerle Kaldır’ı tamamlayın:

Komple Lazer Dövme Silme

“Çok az şey için çok fazla”, bu lazerle dövme silme işleminin amacı. Bunun gibi küçük bir dövme tasarımının tamamen kaldırılması için dört seans gerekti. Bu iyi yapılmış bir iştir, ancak mevcut dövmeden kesinlikle hiçbir iz yoktur..

5. Renkli Dövme Silme Lazer Tedavisi:

Renkli Dövme Silme Lazer Tedavisi

Renkli mürekkepler, çıkarılması en zor olanlardır. Siyah mürekkeplerin aksine, belirli bir miktarda renk bozulması bırakma eğilimindedirler, ancak bazı renklerin çıkarılması diğerlerinden daha kolaydır. Dövmenin büyük kısmı gittiğinde, sadece ince bir renk değişikliği ipucu görülebilir.

6. Melek Lazer Dövme Silme:

Angel Lazer Dövme Silme

Burada görülen lazerle dövme silme yönteminin mükemmel bir örneğidir. Dövmenin boyutu ve tasarımı göz önüne alındığında, kolay bir iş yapamazdı. Bu kadar kapsamlı bir dövmenin çıkarılması çoğu zaman 10 seansa kadar sürebilir. Bu dövmenin silinmesi, eski benliğinin sadece silik bir iziyle bariz bir başarıdır..

7. Gül Lazer Dövme Silme:

Rose Lazer Dövme Silme

Siyahın daha açık bir tonu olan gül dövmesi, görünür bir iz bırakmadan etkili bir şekilde kaldırıldı. Temiz bir iştir ve cilt, daha önce var olan bir dövme belirtisi olmadan taze görünür..

8. Lazerle Kısmi Dövme Silme:

Kısmi Lazer Dövme Silme

Kısmi lazerle dövme silme tedavileri, bu resimden de görülebileceği gibi, çoğu zaman başarılı değildir. Savaşçı, geride kalan kabile deseniyle tamamen silindi. Sanki savaşçı hiç var olmamış gibi.

9. İsim Dövme Lazer Kaldırma:

İsim Dövme Lazer Silme

İşte dövme izi bırakmayan lazer çıkarmanın etkilerine bir başka güzel örnek. Siyah ve kırmızı, çıkarılması en kolay renkler arasında yer alır, cilt lekesiz kalır ve herhangi bir iz bırakmaz..