Bazı insanlar için dövmeler sadece sembolik ve dekoratif olmaktan çok daha fazlasıdır. Ruhsal doğalarını sergilemek için dövme yapan insanlar var ve Tibet Dövmesi de buna bir örnek. Bu dövme tasarımları genellikle Lord Buddha’nın insanların vücutlarına kazındığı öğretisidir. Tibetliler ve Budistlerin meditasyona düşkün oldukları bilinmektedir ve bu nedenle yaşamları tamamen Tanrı’nın hizmetine adanmıştır..

Tibet Dövme Tasarımları Ve Anlamı

Resimlerle En İyi Tibet Dövme Tasarımları:

İnsanların Tanrılarına olan bağlılıklarını dövmelerle nasıl sergilediklerini öğrenelim,

1. Geleneksel Tibet Dövmesi:

Geleneksel Tibet Dövmesi

Tibet kaligrafisi bu günlerde çok yaygın hale geliyor ve bu nedenle, benzersizliği ve bireyselliği nedeniyle giderek daha fazla insan Tibet yazısı Dövmelerine yöneliyor. Erkeklere göre en çok tercih edilen bu, erkeklerin önkollarına çok yakışıyor.

2. Renkli Tibet Dövmesi:

Renkli Tibet Dövmesi

Renkli Tibet dövmesi hayat ve doğurganlık anlamına gelirken, bazıları zarafeti, doğayı, güzelliği ve özgürlüğü sembolize ettiğine inanıyor. Renkli dövmeler genellikle bayanlar tarafından tercih edilmektedir..

3. Erkekler için Tibet Dövmesi:

Erkekler için Tibet Dövmesi

Erkekler genellikle kafatası dövmelerini tercih eder. Tibet Kafatası Dövmesi erkekçe bir dövme olarak kabul edilir ve yaşamı ve ölümü sembolize eder ve aynı zamanda zeka ve bilinci temsil eder..

4. Manevi Tibet Dövmesi:

Manevi Tibet Dövmesi

Manevi dövmeler, bedeniniz ve ruhunuz arasında bir bağlantı ve bağ oluşturur. Tibet Om dövmesi, manevi insanlar arasında favoridir. Manevi dövmeler çok büyük bir öneme sahiptir ve çok eski zamanlardan beri önemini korumaktadır..

5. Kızın Favori Tibet Dövmesi:

Kızın Favori Tibet Dövmesi

Artık bir gün, kızlar da dövme yapmaktan ve hatta dünyaya göstermekten çekinmiyorlar. Tibet harfleri dövmesi kızlar arasında favoridir. Tibet dilinde çeşitli harfler farklı anlamlarda gelir. Dövmelerinizi tasarlayabilir veya bir dövme sanatçısından sizin için bir tane tasarlamasını isteyebilirsiniz..

6. Kişiselleştirilmiş Tibet Dövmesi:

Kişiselleştirilmiş Tibet Dövmesi

Birçok insan Tibet Sanskritçe dövmesini tercih eder, ancak gerçekte, iki farklı dil oldukları için Tibet Sanskritçesi diye bir şey yoktur. Temel olarak, Tibet yazı tipi ve stiliyle yazılmış Sanskritçe bir kelimedir. Bu nedenle halk arasında oldukça popülerdir. Bu tarz genç kızlar tarafından tercih ediliyor, bu tasarımı sırtta denemeyi seviyorlar. Gösteriş için bu tek desen havalı görünüyor.

7. Sembolik Tibet Dövmesi:

Sembolik Tibet Dövmesi

Tibet Kültüründe, çok önemli olan 8 büyük Tibet sembolü vardır. Resimde, günümüzde birçok kişi tarafından Tibet Sembolü dövmesi olarak kullanılan Ebedi Düğüm’ü göreceksiniz..

8. Tibet Vücut Dövmesi:

Tibet Vücut Dövmesi

Diğer bir ana kategori vücut dövmesidir. İnsanlar vücutlarına Buda, Mandala vb. gibi her türlü dövmeyi yaptırırlar. Tibetçe kelime dövmeleri bunlardan biridir. Çeşitli ilahiler ve ilahiler ile karıştırılabilirler. Uzun süre vücudunuzda olacakları için bağlılığınızı gösterirler..

9. Lotus Tibet Dövmesi:

Lotus Tibet Dövmesi

Çiçekler, tüm tasarımların en yaygın olanlarıdır. Lotus tasarımındaki Tibet dövmesi, zihinsel ve ruhsal aydınlanmayı temsil eder, ayrıca Lotus Çamurda çiçek açtığı için çok daha derin bir anlamı temsil eder, ancak Lotus tarafından süslenirlerse Tanrılar mutlu olur..

Tibet yazı dövmesini mantra, ilahi, sembol veya senaryo şeklinde alabilirsiniz. Bunları kesinlikle ihtiyacınıza göre özelleştirebilirsiniz ve yerleştirmeye sizin tarafınızdan karar verilebilir. Bu dövmeler çok çeşitli semboller, yazılar veya bazı mantralarla birlikte gelir, bu yüzden seçiminizden emin olun ve benzersiz dövmenizi Tibet tarzında yaptırın. Bu dövme kesinlikle güzel görünüyor ve bir izleyicinin aklını başından alacak..