Bazen, kendinizi mürekkeplendirmek söz konusu olduğunda gerçekten iyi bir seçim yapmazsınız. Başarısız bir ilişki, kötü dövme sanatı ve yanlış bir seçim sizi dövmenizle baş başa bırakacaktır. Tamam, şimdi sonunda bu kalıcı dövmeyi sonsuza kadar istemediğine karar verdin. Sebep ne olursa olsun ya eski sevgilinin dövmeli ismini silmek istiyorsun ya da sıkıldın. Peki onlardan nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız, işte size kalıcı dövme silinebilir mi sorusuna cevap verecek bazı yöntemler.

Kalıcı Dövmeyi Kolayca Silmenin Yolları

Kalıcı Dövme Nasıl Kaldırılır:

Dövme hakkında kötü bir şey, söz konusu silme olduğunda gerçek bir acı olacak olmasıdır. Günümüzde her geçen gün geliştirilen birçok yeni prosedür var, ancak hepsi tonlarca zaman alarak ya çok acı verici ya da çok pahalı olacak. Ancak, gerçekten yaptırmanız gerekiyorsa, kalıcı bir dövmenin nasıl kaldırılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Aşağıda vücuttan kalıcı bir dövmeyi çıkarmak için bir yazı var.

1. Kalıcı Dövmeyi Kaldırmak İçin Lazer:

Kalıcı Dövme Sildirmek İçin Lazer

 • Kalıcı dövmeyi kaldırmanın şiddetle tavsiye edilen ve muhtemelen popüler yoludur..
 • Kalıcı dövme sildirmek için en etkili yöntemlerden biri olsa da çok acılı ve cebinizde ağır olacaktır..
 • İçinde dövme mürekkebini çok küçük parçalara ayırmak için güçlü lazerler kullanılır..
 • Daha sonra bu parçalar cildin bağışıklık sistemi tarafından kendi kendine çözülür..
 • Dövme mürekkebi cildin her katmanında birikir. Lazer, daha sonra vücut tarafından atılacak olan pigmentleri parçalamak için cilt katmanlarına nüfuz eder..
 • NDYAG Q-switched lazerler en güçlü ve etkili lazerlerdir ve dövmenizin tamamen silinmesi için 3-10 seansa ihtiyacınız vardır..

Avantaj:

Dermatologlar, bu tür dövmelerin silinmesi için bu lazer tekniğinin en güvenli ve en iyisi olduğunu öne sürüyorlar. Ayrıca çok daha az yara izi şansı vardır.

Dezavantajları:

 • Bu yöntem, pigmentin dokusuna %90 bağımlıdır..
 • Dövme yaparken kullanılan mürekkep siyah pigment ise, çıkarılması çok kolaydır..
 • Ancak dövme yeşil ve kırmızı vb. ile renklendirilirse, çıkarılması biraz zorlaşır..
 • Birkaç durumda çıkarıldıktan sonra, dövmenin hayalet gölgesi kalır ve o belirli alanda ten rengi açılır..
 • Bu işlem ağrılı olabilir, bu nedenle anestezik krem ​​kullanılmaktadır..
 • Ayrıca 3 – 4 gün boyunca her seanstan sonra bölgede hafif kızarıklık ve şişlik olabilir..

Kime Yaklaşmalı:

Her zaman tanınmış bir dermatolog tercih edin. Kalıcı dövmeyi silmek için bir profesyonel kullanmanın kozmetik bir işlem olarak kabul edildiğini ve muhtemelen bir sağlık sigortası kapsamında olmayacağını unutmayın..

harcama:

Dövmenin kapladığı alana bağlı olarak biraz pahalıdır. Size Rs.50000 ila Rs.1,00,000 civarında bir maliyeti olabilir. Lazer size daha pahalıya mal olduğu için, kalıcı dövme yaptırmaktan daha pahalıdır..

2. Örtün:

Kalıcı dövmeyi örtbas kullanarak nasıl sileceğinizi biliyor musunuz? Pahalı bir lazer silme yöntemine karar veremiyorsanız, başarısız dövmenizi örtmek için makyaj yapabilirsiniz. Ayrıca dövmenizi tamamen sildirmek yerine değiştirebilirsiniz. Dövme sanatçısı eskisini kapatmak için yeni bir dövme yapabilir. Lazer epilasyona karar verene kadar kapatıcı ile kapatabilirsiniz..

Avantaj:

Doktora gittiğinizde yaptığınız gibi çok para harcamanıza gerek yok. Kalıcı bir dövmeyi ciltten nasıl sileceğinizi düşünüyorsanız, bu, normal kapatıcılar gibi değil, özellikle dövme örtüleri için yapılmış olduğundan, kolayca uyum sağlamanın bir yoludur. Çoğu zaman, evde çıkarılması çok kolaydır..

dezavantaj:

Bu yöntem yalnızca eski dövmeden sıkıldıysanız veya sevgilinizin adını silmek istiyorsanız işe yarar..

 • Tanınmış bir sanatçı tarafından yaptırın.
 • Maliyeti, 2000 Rs’den başlayarak örtbas etmeye bağlıdır..
 • Yara İzi Korkusu.

3. Kalıcı Dövmeyi Kaldırmak İçin Cilt Çizimi:

Kalıcı dövme silinebilir mi? evet cilt çizimi kullanarak kaldırabilirsiniz. Cilt çizimi veya plastik cerrahi, dövme kaplı alan kesilerek dövmenin cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. Dövmeden kurtulabilirsiniz ancak kalıcı iz her zaman kalacaktır. Genel olarak, bu tür bir işlemle dövme sildirmek, anestezi veya kozmetik bir işlem olarak kabul edilecektir ve sağlık sigortası kapsamında değildir. Cilt çizimi, büyük dövmeler ve bir profesyonel tarafından yapılmamış diğer dövmeler için sorun olacaktır..

Cilt Çizimi için Harcama:

Deri aşılamanın maliyeti, dövmenin boyutu, kullanılan anestezi türü ve kullanılan deri greftinin türü gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak birkaç yüz dolardan binlerce dolara kadar değişebilir..

Kalıcı Dövme Silme İşlemi:

Plastik cerrahi veya cilt çizimi kullanarak kalıcı dövmenin nasıl kaldırılacağını öğrenmek istediğinizde, küçük dövmeler ve büyük dövmeler için ayrı ayrı yapılacaktır..

 • Küçük dövme için, cerrah derinin kenarlarını bir araya getirerek dövme alanını kesecek ve bunları dikişlerle kapatacaktır..
 • Cerrah dövmeyi kesip, uyluklar veya koltuk altları üzerinde bir bölge aşılayacağından, daha büyük dövmenin çıkarılması cilt çiziminden biraz daha fazla çalışma gerektirecektir..

4. Yoğun Işık Atımlı Tekniği (IPL):

Bazen IPL, yanlışlıkla lazer tedavisi olarak adlandırılabilir, ancak değildir. IPL bir ışık iletim yöntemidir, ancak yüksek yoğunlukta kısa patlamalar halindedir. Cildinizin yanma olasılığı daha fazladır!

5. Dermabrazyon:

 • Dövmeyi deriden yavaş yavaş zımparalamak gibidir. Aşındırıcı sürtünme bunu ortadan kaldırır ve geride bazı istenmeyen yara izleri bırakabilir..
 • Kalıcı dövmeleri silme etiketine sahip kremleri tercih etmeyin çünkü mürekkebi derinlemesine nüfuz eder ve hiçbir krem ​​size yardımcı olmaz..
 • Bu yöntemde, cildinize uyuşturma solüsyonu gezdirilir ve dövmenin altındaki kusursuz cilt katmanlarını ortaya çıkarmak için zımparalanır. Bu, dövme mürekkebinin cildinizden sızmasını sağlayacaktır..
 • Kanama genellikle olacağı ve ağrılı olacağı için bu yöntem sırasında size lokal anestezi verilecektir..
 • Bu dövme silme işleminden sonra, birkaç gün ila bir hafta boyunca ağrınız olacaktır..
 • Bu nedenle, etkilenen bölgeyi tedavi etmek için merhem verilecektir ve şunu hatırlamaya devam edin:

  Dermabrazyon dövmeyi tamamen kaldırmayabilir.

 • Yara izi veya hipo pigmentasyona yatkınsanız, dövme silme işlemi için bu prosedürü uygulamayın..

6. Kalıcı Dövme Sildirmek İçin Doğal Tedaviler:

Bugün, giderek daha fazla insan, ilgili ev tedavilerini kullanarak mümkün olduğunca doğal olmayı seviyor. Bu bağlamda, bu kılavuz, kalıcı dövmeyi kaldırmanın doğal yollarından bazılarını aşağıda listelendiği gibi açıklayacaktır:

 • Aloe Vera, Paederia Tomentosa ve Vitamin E karışımını kullanmayı düşünün..
 • Dövmeleri hafifletmek için limon suyu kullanmak.
 • Normalde dövme solması için bal.

Dövmelerden kurtulmanın bazı ev yapımı doğal yollarında size rehberlik edeceğiz.

Limon Kullanarak:

 • Bir limonu ikiye bölün ve suyunu sıkın. Buna 100 gr tuz ekleyin ve çözünmesi için iyice karıştırın..
 • Solüsyonu temiz bir pamuklu çubukla dövmeli bölgeye sürün ve ardından 30 dakika boyunca tekrar tekrar ovalayın..
 • Bölgeyi ılık suyla durulayın ve istediğiniz sonuçları elde edene kadar sık ​​sık tekrarlayın..

Cildinizde herhangi bir yan etkiye neden olmaz, ancak sonuçları görene kadar bir süre bunu yapmaya devam etmeniz gerekebilir..

Aloe Vera Kullanarak:

Aloe Vera ile bir şeyler denedin mi? İşte nasıl yapılacağı.

 • Taze bir yapraktan taze bir Aloe Vera suyu alın ya da piyasada satılanlardan da alabilirsiniz..
 • 1 yemek kaşığı alın. Paderiatomentosa ve E vitamini kapsül içeriği ve aloe suyuna koyun. Kalın bir macun elde edene kadar iyice karıştırın.
 • 10 dakika boyunca dairesel hareketlerle dövme bölgesine nazikçe uygulayın. Bölgeyi ılık suyla yıkayın.

Dövme tamamen kaybolana kadar bu yöntemi her gün tekrarlayın. En iyi sonuç için, cildinizin açık gözeneklerle yeterli neme sahip olduğu zaman, duştan sonra yapmanız önerilir..

Bu yöntemin Yan Etkisi yoktur ve güvenle denenebilir.

Salabrasion Yolu:

Salabrasion ile denediniz mi??

 1. Dövmenin olduğu bölgeyi tıraş edin. Bölgedeki tüylerden kurtulmak, salabrazyon işlemini biraz daha kolaylaştıracaktır..
 2. Mürekkepli bölgeyi antibakteriyel temizleyici ile yıkayarak sterilize edin. Rakipsiz sterilizasyon için bu ilerlemede kullanmak üzere bir ilaç antibakteriyel köpük emülsiyon operatörü için uzmanınıza gitmeyi düşünün..
 3. Bandaj bezini suya daldırın, bu noktada nemli kalması ve ıslanmaması için sıkın. Bunu yapmaya devam edin ve kalan suyu tuzlamak için biraz sofra tuzu ile silin. Tuz çözülmeyi bıraktığında mendili tuzda yuvarlamayı bırakın.
 4. Dövmeyi 30 ila 40 dakika veya teniniz koyu kırmızıya dönene kadar şevkle ovalayın..
 5. Muamele edilen bölgenin kurumasını bekleyin ve bu noktada bir enfeksiyon önleyici krem ​​tabakası uygulayın. Bölgeyi steril bir bezle örtün.
 6. Pansumanı kontrol edin ve üç gün sonra tedavi edilen bölgeyi kontrol edin..

Kırmızılaşmaya doğru ilerlemişse, kirlenmiş olabilir. Durumun böyle olduğunu düşünürseniz hemen uzmanınıza danışın..

Bu tekniğin en büyük dezavantajı, maruz kalacağınız işkencenin miktarı ve doğasıdır. Cildinize zarar verir ve işlem bittikten sonra cildinize ekstra özen göstermeniz gerekir..

Tuz Çözümü Kullanarak:

Bu sizi korkuttuysa, işte tuz kullanarak başka bir kalıcı dövme silme yöntemi.

Ancak işlemden önce bu yöntemi kullanmanın en büyük dezavantajı cildinize vereceği acıdır. Dermisteki mürekkebe ulaşmak için cildi yeterince aşındırır. Son derece acı verici olacak ve enfeksiyona neden olabilir, ancak yine de teknik çok iyi çalışıyor ve etkili. Eğer buna hazırsanız, işte nasıl yapacağınız.

 • Etkilenen bölgeyi tuzla ovun.
 • Bir mokasen kullanın veya ellerinizi kullanın ve ovmaya devam edin..
 • Bittiğinde, soğuk suyla yıkayın.

Çok etkili olsa da, potansiyel olarak cildinizde kalıcı bir yara izine yol açabilir..

Bal Kullanarak:

İşte bal kullanarak kalıcı dövmenizi silmenin daha az acı verici bir yöntemi. Bal, kalıcı dövme silme için en iyi doğal bileşenlerden biridir..

 1. Aloe vera jeli, tuz, şekersiz yoğurt ve balı karıştırın.
 2. Tüm malzemeleri krema gibi bir macun oluşana kadar karıştırın.
 3. Kremi uygulamadan önce dövme kaplı bölgeyi iyice temizlediğinizden emin olun. Şimdi kremi, dövme mürekkebini çıkarabilmesi için cilt tarafından tamamen emilene kadar uygulayın..

Herhangi bir yan etkisi yoktur ve dövmenizi cildinizden çıkarmanın oldukça iyi bir yoludur..

Hindistan’daki En İyi 5 Kalıcı Dövme Silme Kremi:

Bu ev ilaçları sizi etkilemiyorsa, deneyebileceğiniz bazı kalıcı dövme sildirme kremleri var..

1. Profade Üç Adımlı Eylem:

Bunun ilk ürünü üç adımda gelir. Birincisi, hazırlıktır. İlk tüp cildi çıkarma işlemine hazırlayan bir kremdir. İkincisi, aktivasyon. Krem, mürekkebi ile aktive olur ve temizleme işlemini başlatır. Üçüncü ve son adım eliminasyon! Ve bitti!

Düşük maliyetlidir ve güvenlidir. Ancak, etkili bir şekilde çalışmak biraz zaman alır.

2. Mürekkepli Dövme Temizleme Kremi:

Ürün bilimsel olarak test edilmiştir ve düzenli kullanımda etkili bir şekilde çalışması garanti edilmektedir. % 100 güvenli ve doğal olmayı vaat ederken, çıkarma işleminizi rahat ve acısız hale getirir. Gözden geçirenler, ürün hakkında olumlu bir söz verdiler ve onu tatmin edici buldular. Bununla birlikte, ürün küçük bir tüp içinde gelir ve bu nedenle çok hızlı geçebilir. En iyi sonuçlar için bu kalıcı dövme sildirme kremini deneyin.

3. Yıkıcı Balsam:

Ürün, cildinizdeki kalıcı dövmeden kurtulmanıza yardımcı olacak tüm gerekli güzelliklerle doludur. Dövmenizden kurtulmak için ihtiyacınız olan her şeyi içeren temiz, erişimi kolay bir kutuda gelir. İyi sonuçlar verir ve ağrısızdır. Su geçirmez ve hafif olurken cildinizi pürüzsüzleştirir ve gençleştirir. Ancak, yüksek tarafta fiyatlandırılır, ancak yine de verdiğiniz paraya değer.

4. TCA Evde Cilt Soyma Kiti:

Bir başka etkili dövme sildirme kremi de TCA Home Skin Peel Kit’tir. Ayrıca çatlakları, sivilceleri, kırışıklıkları vs. giderdiği de bilinmektedir. Ürün, dövmeden kurtulmanıza yardımcı olacak her şeyle doludur. Tüm cilt tipleri için uyarlanmıştır ve cildinizi önemli ölçüde iyileştirir. Ancak ürünü belirli cilt tiplerinde kullanırken biraz yanma hissi yaşayabilirsiniz..

5. Dövme Kapalı:

Bu ürünün çalışması zaman alsa da, düzenli kullanımda yine de önemli olumlu sonuçlar verir. Kullanılan malzemeler doğal ve güvenlidir. Cildi daha fazla hasardan korur. Kullanımı kolaydır ve en ucuz uzun vadeli bir seçenektir. Ancak, çok fazla krem ​​var ve hepsiyle çok az kullanım var..

Dövme en büyük sarhoş hatanız veya kasıtlı bir hata olsa da, yine de bir süreliğine sahip olmak güzel bir his. Onlardan sıkılanlar için, onları bir daha asla teninizde görmemek kolaydır. Elinizin altında bulunan birçok ev ilaçları ve kremlerle onları denemeye başlayın. Bazıları için işlemi tekrarlamanız gerekebilirken, diğerleri için anında sonuçlar göreceksiniz. Her durumda, onları çıkarmaya kararlıysan, çıkar onları.!