Tığ, örgü terimidir. Güzel bir dişli tasarım yapmak için bir kanca kullanıyor. Bu örgü modeli genellikle dövme yapımında kullanılır. Tığ dövmeleri yapmak zor tasarımlardır. Katı desenli karmaşık tasarımlardır. Tasarım tekniğinin kendisi, son zamanlarda ünlü olduğu ortaya çıkan veya en çok tanınan dövmelerde kullanılan bir stille ilişkilendirilebilir..

Bu kroşe dövmesinin anlamı, birinin hobisini gösterir. Hem tığ işi hem de örgü farklı şeyler veya süreçlerdir. Bu tığ işi dövme deseninde bacaklar ve kollarda bulunur. Birçok tığ işi dövme tasarımı türü vardır..

Resimlerle Havalı Ve Şık Tığ Dövmeleri

Kadınlar ve Erkekler İçin Sevimli ve En İyi Tığ Dövmeleri:

İşte deneyebileceğiniz birkaç tığ işi dövme fikri.

1. Geleneksel Tığ Dövmeleri:

Geleneksel Tığ Dövmeleri

Geleneksel tığ işi dövmeler, bir iplik topu ve örgü kancaları olan tığ işi dövmelerdir. Bazen tasarıma makas eklenir. Daha çok örücüye ve tasarımcıya adanmışlık gibi. Biraz yaratıcı, uygun bir tasarıma ihtiyacınız varsa, bu dövmeyi tasarlamak için çok az sıkı çalışma gerekir..

2. Tasarımcı Tığ Çiçek Dövmeleri:

Tasarımcı Tığ Çiçek Dövmeleri

Tığ Çiçek dövmeleri, tığ işi çiçek tasarımlarına sahiptir. Bu tür dövmelerin kendilerine göre güzel renkleri vardır. Çiçekler örgü modellerini veriyor. Bu dövme türü çok kadınsı.

3. Tığ Kanca Dövmeleri:

Tığ işi kanca dövmeleri

Tığlar kanca tipi iğne kullanılarak yapılır. Tığ işi sevenler genellikle aşklarını sembolize etmek için kancayı kullanırlar. Tığ işi kanca dövmeleri küçük boyutlu dövmelerdir. Parmak üzerinde yapılabilirler. çok şirin görünüyor.

4. Balık Kancası Stili Tığ Dövmeleri:

Balık Kancası Stili Tığ Dövmeleri

Olta kancası, örgü için kullanılan bir kanca türüdür. Bu bir olta kancasına benziyor çünkü çoğunlukla balık yakalamak için kullanıyoruz. Bu dövme tarzında, ya iplik topu ya da sadece iplik ile küçük bir kanca tasarımı elde edeceksiniz. Erkekler veya kadınlar için de güzel bir koleksiyon.

5. Örgü İğne Tığ Dövmeleri:

Örgü İğnesi Tığ Dövmeleri

Örgü iğnesi tığ işi dövmeler iki veya bir örgü iğnesi ile birlikte gelir. Çok karmaşık bir tasarım değil. Bu dövme fikri, örgü sevenler için mükemmel. Tığ işi kol dövmesi yapmak için mükemmeldir.

6. Boho Tığ Dövmeleri:

Boho Tığ Dövmeleri

Boho, toplum kurallarını umursamayan bir kişi olan bohemin kısa terimidir. Boho Tığ Dövmeleri, geleneksel olmayan basit kroşe dövmeleridir. Normal dövmelerden farklıdırlar. Onlar eğlenceli ve çok havalı.

7. Tığ İpliği Dövmeleri:

Tığ işi iplik Dövme

Tığ işi ipliği dövmesi, geleneksel bir tığ işi dövmesidir. İğneli bir iplik topları var. Bazen makas ve bantları da vardır. Bu dövmeler tasarımcılar ve terziler için semboliktir. Bu tasarım daha çok basit ama güzel tasarımlı tığ işi modellerini seven kızların tercihi..

8. Çingene Tığ Dövmeleri:

Çingene Tığ Dövmeleri

Çingene dövme yaptırmayı sever. Çingene tığ işi dövmeler küçük hippi dövmeleridir. Normalde bazı desenleri ve tasarımları vardır. Bunlar anlamları olan sembolik fikirlerdir. Modelinize göre güzel yorumlar alacak, sırt dekolteli giyinip dikkatleri üzerinize çekeceksiniz..

9. Dantel Tığ Dövmeleri:

Dantel Tığ Dövmeleri

Tığ işi çoğunlukla dantel yapmak için kullanılır. Dantel tığ işi dövmeler tığ işi dantel tipi desene sahiptir. Kol kroşe dövmesi yapmak için mükemmeldir. Onlar da küçük kıtlık. Yaratıcılığınızı göstermenize yardımcı olur, bu stili kişiselleştirebilirsiniz..

Tığ dövmeleri zor tasarımlardır, ancak göze çarpmaktadırlar. Uzun süreli bir izlenim bırakmak için mükemmeldir. Tığ dövmeleri parlak, renkli ve hayat doludur. Tığ dövmeleri büyükannelerle sınırlı değildir. Gençler arasında yaklaşan yeni bir trend. Kollarda, boyunda ve hatta parmak gibi küçücük bir yerde bile yapılabilirler..