Dudak kremini mükemmel bir şekilde kullandınız mı? Fazla veya küçük dudak balsamı sürdüğünüzde hiç şaşırdınız mı? Pek çok dudak balsamı çeşidi vardır, bu nedenle burada doğru olanı seçmeye ve nasıl kullanılacağına dair bir dizi yararlı ipucu var. Dudak balsamı, dudaklarınızın pürüzlü, kuru cildini rahatlatmak için çok geniştir.!

Durumda, soğuk havalarda güvenilmez ve soyulan bir cilt bulacaksınız. Doğru uygulanırsa, biraz dudak balsamı dudaklarınızın güzelliğini artırmaya yardımcı olur. Bu yüzden bu yazımda size dudak balmı nasıl sürülür onu anlatacağım..

Dudak Balsamı Nasıl Uygulanır ve Kullanım Alanları

Neredeyse tüm heyecan verici güzellik ürünü olmayabilir, ancak dudak balsamının en seçkin olması için pek çok neden vardır – özellikle hava soğumaya ve cilt kurumaya başlar başlamaz. Beauty balsamı bir dokunuşta kütikül kremi gibi çalışır – kuru tırnak yataklarının üzerine sürmeniz yeterlidir ve onları nemlendirir.!

Dudak balsamı dudaklar için çok kısa sürede yerine gelir, değil mi? Dudak balsamı aynı zamanda birçok vücut parçası için de kullanılmaktadır. Daima sizin için doğru dudak balsamını seçin. Üstün bir kokuya sahip olanı seçin iyi nemlendirir, ayrıca renk tercihinizde de tercih edebilirsiniz! Erişilebilir çok sayıda dudak balsamı var.

lipbalm nasıl uygulanır1

Dudak Balsamı Uygulamak İçin En İyi İpuçları:

1. Üstün çeşitlilikte dudak balsamı alın ve talimatları doğru şekilde izleyin. Dilediğiniz dudak balmını evinizde de yapabilirsiniz..

2. Kullanılan aplikatörü kontrol edin. Bir dizi dudak balsamı, onu döndürmek için bir tekerlek kullanmanıza izin veren aplikatörlere sahiptir. Sıkma tüplerinde biraz dudak balsamı da mevcuttur, ancak bunlar esas olarak dudak parlatıcısı içindir..

3. Bir dudak kremi ayarlayın. Tekerleği yuvarlayın. Balsamın yükselmesine izin verin – düşük değil, çok yüksek değil. tam olarak.

4. Dudak kremini dudaklarınıza sürün. Alt dudağınızın açısıyla başlamak için tek elinizi kullanın, ayrıca modunuzu ekstra dudak için çabalayın. Dudak balsamından bu yana ne kadar nemli olduğuna bağlı olarak, tek bir kaplamadan sonra dudaklarınız yumuşak olduğu kadar pürüzsüz de hissedilebilir. Dudaklarınız nemlenmediği takdirde, alt ve üst dudağı bir kez daha uygulayınız..

5. Dudaklarınızın köşesinden başlamak faydalıdır. Bitirdiniz! Dudak balsamı dudaklarınıza etkili bir şekilde sürüyorsunuz.

6. Dudak kremini yerleştirin. Şimdi, bitti.

Dudak Balsamının Faydaları:

 • Özellikle yatmadan önce tırnak etlerinize sürün. Uyanırken yumuşak ve esnek olacaklar.

  Göz makyajınızı bir çırpıda temizlemek için Q ucuna birkaç tane koyun.

 • El losyonunu gözden kaçırmak mı? Başparmağınız ve işaret parmağınız arasında sıkışan noktaya benzer şekilde, gerçekten kuru yamalar üzerinde biraz balsam alın. Isınmak için ellerinizi birbirine masaj yapın ve ek yayılabilir hale getirin.
 • İnce çizgileri en aza indirerek nemlendirmek için göz bölgenize biraz vurun.
 • Ne zaman üşüttüğünüzde, cildinizi kırmızı ve tahrişten korumak için bir mendil kullandıktan sonra burnunuza biraz dudak kremi sürün..
 • Kış aylarında çatlamış parmak uçlarını tedavi edin; Ne zaman dudaklarınıza balsamı uygularsanız uygulayın, çatlamış bölgeyi güzel ve kalın bir tabaka ile kaplayın, nemi kapatmak ve bölgeyi korumak için.
 • Donuk cildi parlatmak ve ışıltılı görünmek için gün içinde elmacık kemiklerinizi silin.
 • Şakak jeline benzer şekilde, güçlü iradeli kaş kıllarını yerinde tutmak için kullanın..
 • Nemli bir görünüm elde etmek istediğinizde, göz parlatıcısı oluşturmak için birkaç göz farını birleştirin..
 • Ürün olarak bir miktar dudak balsamı ile uçuşan tüyleri evcilleştirin.

dudak balmı nasıl sürülür

Dudak Balsamı Ne Zaman Kullanılır:

 • Klimalı ortamlarda: Klimalı ortamda geçirilen uzun saatler dudaklarınızı kurutabilir. Nemlendirici dudak balsamı kırılgan dudaklarınızı kuruluktan kurtarır..
 • Ruj Altında: Rujdan önce biraz dudak balsamı sürün. Yumuşak dudaklar, rujunuzun daha kolay sürülmesine ve daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır. Dudak kremi, sahte renklendirmeden itibaren dudaklarınıza bir savunma katmanı da çizecektir..
 • Güneşe Maruz Kalmadan Önce: Dudaklar zararlı UV ışınlarından dolayı kuru, çatlamış, yaşlanmış ve mat bir renge dönüşecektir. Dudaklarınızdaki ince deri melanin içermediği için güneşte olduğu gibi kolayca parlarlar. Bu nedenle, siz dışarı çıkarken her zaman SPF koruması ile dudak balsamını kullanın..
 • Her gün: sadece yumuşak, pürüzsüz dudaklar muhtemelen güzel ve hoş olacaktır. Bu nedenle, sevimli dudaklara sahip olmak istiyorsanız, dudaklarınızı her zaman, her gün ve her gece korumak için dudak balsamı kullanın..
 • Yatmadan Önce: Dudaklarınız gece boyunca kuruyabilir, özellikle ağzınızdan iki yana nefes alırsanız, aksi halde klima odasında uyursanız uyursanız. Gece boyunca dudaklarınıza nemlendirici koruma sağlamak için her gece yatmadan önce bir kat dudak balsamı sürmek harika bir fikirdir. Ayrıca yeni cilt hücreleri oluşturmaya ve dudakların nem bariyerini oluşturmaya yardımcı olur, böylece dudaklarınızı yumuşak, eşit ve esnek bir şekilde ayırmaya yardımcı olur..
 • Kuru veya Soğuk ortamlarda: Rüzgar, güneş ve soğuk kuru hava ile temas, nemi emerek ve cilde zarar vererek çatlamış, çatlamış dudaklara katkıda bulunur. Dışarı çıkmadan önce dudaklarınızı bir dudak balsamı ile koruyarak maruz kalmaktan kaçının ve dışarıdayken sık sık tekrar uygulayın. Dudak kremi, nemin eski haline getirilmesini kolaylaştıracak ve kötü ortamdan yalıtılacaktır..
Dudak Balsamı Satın Almadan Önce Bilmeniz Gereken Bazı Şeyler:
 • Mentol, fenol ve salisilik asit gibi maddelerden uzak durun. Bu köklerin tamamı vücudun dudak bölgesinde doğal nem üretmesini durdurur..
 • Koku veya ilave aroma içeren dudak balsamı kullanımınızı sınırlayın.
 • Kokular kimyasal içerir ve ek tatlandırıcılar cildinizi rahatsız edebilir, aksi takdirde alerjiye neden olabilir. Cildi kuruturlar ve bundan sonra ekstra çatlama yaşayabilirler..
 • Sorunsuz, petrol bazlı jöle ürünleri tercih eder. Dudakları nemli tutmaya yardımcı olur ve buna alternatif olarak gelecekteki çatlamaları önler..