Bir eşarp, hem erkekler hem de kadınlar için kesin bir vuruş olan bir giysi parçasıdır. Yün eşarplar sadece kış aylarında kullanıldığı için her yıl birbirinden farklı model ve modellerin karşımıza çıktığını görüyoruz. Düz, çizgili, desenli, kablolu, bükümlü, kapüşonlu – aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda stil var. Burada atkı örmeye nasıl başlayacağımızı öğreneceğiz. Öyleyse harika örgü atkı modellerini seçmeye hazır olun.

Bir Eşarp Nasıl Örülür:

Eşarp örgü modellerinde ilk adım ilmeklerin üzerine dökülmektir..

İlk Döngü Dökümü:

İlk Döngüyü Döküm

İlk dikiş üzerine döküm – Temel satırında dikişler üzerinde döküm vardır. Döküm için, önce bir slip-düğüm yapın – ipliği ilmekleyin ve iğnelerden birine koyun ve sıkı hale getirmek için ipliği çekin.

Bir İğne ile Diğer Dikişler Nasıl Atılır:

Bir İğne ile Diğer Dikişler Nasıl Atılır

Kalan ilmek sayısını atmak için, kayma düğümünden işlemeyi alın ve bir ilmek oluşturun. Sadece kuyruğun ipliğini almadığınızdan emin olun. İlmek oluşturduktan sonra iğneye geçirin ve ipliği gergin bir şekilde çekin..

İki İğne ile Dikişler Nasıl Dökülür:

İki İğne ile Dikişler Nasıl Dökülür?

Döküm için bir iğneyi ilmekler sol elinizde diğerini sağ elinizde olacak şekilde tutarak da yapabilirsiniz. Ardından, iplik topundan çalışan ipliği sol işaret parmağınızın üzerinden geçirin. Çalışan ipliği sol avucunuzda yakalamak için diğer parmaklarınızı kullanabilirsiniz. İğneyi sağ elinize, sol iğnenin en üstteki halkasından yukarı doğru sokun. İpliği sağ iğnenin üzerine geçirin ve ilmeği önden çekin ve sol iğneye koyun. Sağ iğneyi çıkarın ve ipliği sıkıca çekin. gerekli sayıda ilmek atana kadar bu adımı tekrarlayın.

Nasıl Örülür:

Örgü Dikiş için, ilmeklerin üzerine döküldüğü iğne sol elde olmalıdır. Şimdi ipliği top i’den sarın. e. çalışma ipliği, sol işaret parmağının etrafında ve sol elin iğnesinin arkasından tutun. İğnenin ucunu sağ elinize önden arkaya doğru ilk döküme yerleştirin, dikişi biraz açın. Çalışma ipliğini sağ iğne ile alın ve açılan ilmeği çekin. Sol iğnedeki döküm dikişi kaymış olmalı ve kaymaması için orta parmağı ikinci dökümün yakınında tutmalıdır. Yeni oluşturulan örgü ilmek sağ iğnededir. Sol şişteki tüm ilmekler boşalana kadar devam edin. Şimdi iğneyi ilmeklerle birlikte sağ elden sol ele geçirin..

Purl nasıl yapılır:

Purl nasıl yapılır

Bir sonraki dikiş türü Purl Stitch’tir. Örgü Dikişten farklıdır. Purl dikişinde, çalışma ipliği projenizin arkası yerine öndedir. İğne önden arkaya değil arkadan öne doğru yerleştirilmelidir. Döküm ilmeklerin bulunduğu iğne bir kez daha sol elinizde. Çalışan iplik, işaret parmağınızın etrafına sarılacak ve önünde tutulacaktır. İğneyi sağ elinizde arkadan öne doğru ilk döküme sokun ve biraz açın. Çalışma ipliğini önden arkaya doğru iğnenin üzerinden geçirin ve çalışma ipliğini dökümün içinden geçirin. Dökme dikişi sol iğneden ayırın ve elbette ikinci dikişin kaymadığından emin olun. Sağ iğnedeki ilmek yeni oluşturulan ters ilmektir..

En İyi Örgü Eşarp Modelleri:

Artık temel örgü ve ters ilmekleri bildiğinize göre, işte size örgüde denemeniz için birkaç çeşit örgü atkı.

1. Çizgili Eşarp:

Çizgili Eşarp

Bunlar kolay atkı örgü modelleri ve yeni başlayanların ilk denemesi için mükemmel. Bu tür örme atkı için uygun olan iplik 10 katlıdır. Dilediğiniz iki renkli ip alınabilir. Modeli o kadar kolay ki seyahat ederken hatta televizyon seyrederken bile örebilirsiniz.

2. Süper Hızlı Dantel Eşarp:

Süper Hızlı Dantel Eşarp:

Bu tür atkılar için kullanılan temel dantel modeli çok kolay ve çabuk örülür. Bu Süper Hızlı Dantel, kolay örülen bir eşarptır ancak kullanımı çok zariftir. Güzel bir karışım oluşturmak için kendi renk seçiminizi kullanabilirsiniz. Öyleyse devam edin, trikolar bu güzel modeli deneyin.

3. Çiy Damlası Eşarp:

çiy damlası eşarp

Dewdrop Eşarp tıknaz örgü bir eşarp. Nötr renklerle örüldüğünde en iyi şekilde görünür. Bu, yeni başlayanlar için çok kolay olan hızlı bir örgü modelidir. Bu atkı çok şık ve soğuk kışlarda içinizi ısıtacak..

4. Tavuskuşu Mücevher Eşarp:

Tavuskuşu Mücevher Eşarp

Peacock Jewel Eşarp çok hafif ve narin görünümlü bir eşarp. Bu kolay örgü atkı orta seviye örgücüler içindir. Kullanılan iplik parlak ince tavus kuşu rengindedir..

5. Mor Sonsuzluk Eşarp:

Mor Sonsuzluk Eşarp

Bu büyük örgü atkı kesinlikle son derece muhteşem. Desenin kırılgan görünmesi için özellikle gölgeli bir çift renkli eşarp kullanın. Örgü modeli açık örgüdür. Eşarplar için örgü ilmekleri 360’tır, ancak kalıbı çok kolaydır. Bu model daha kısa bir eşarp olduğu gibi kapüşon olarak da örülebilir..

6. Uzun Erkek Eşarp:

Uzun Erkek Eşarp

Bu erkek atkısı yaklaşık 7 inç genişliğinde ve 68 inç uzunluğundadır. Bu sevimli, sıcak bir eşarp ve aynı zamanda harika görünüyor. 10 katlı bir iplik daha iyi etki verir. Renkler tercihinize göre seçilebilir, ancak çam rengi tüm kıyafetlere iyi gider..

7. Sihirli Dantel Örgü Eşarp:

Sihirli Dantel Örgü Eşarp

Bu eşsiz bir eşarp. Desen rastgele ve yapmak eğlenceli ve heyecan verici. Desen, atkıyı hafif ve havadar kılar ve ayrıca yaz giyimi için de uygundur. Bu tür tekrar tekrar yapmak istersiniz. Kullanılan iplik, atkıyı çürük yapmak için süper ince malzemeden yapılmıştır..

8. Örme Düğmeli Eşarp:

Örme Düğmeli Eşarp

Bu, kot pantolon üzerine giymek için muhteşem bir eşarp. Üçgen şeklinde ve kral boy düğmelerle süslenmiş tıknaz örgü bir eşarp modelidir. Uçlardaki püsküller bir kovboy görünümü verir. Örgü modeli yapımı oldukça basit ve kolaydır. Bu, yeni başlayanlar için ellerini koymak için mükemmel bir model..

9. Parti Şal Eşarp:

Parti Şal Eşarp

Bu model o kadar kolay ve basittir ki, yapması neredeyse bir saat sürmez. Yani bir parti için dışarı çıkmanız gerekiyorsa ve sargınız yoksa, üzülmeyin, örgü şişlerinizi alın ve kendinize bir tane yapın. Bilmeniz gereken tek şey örgü ve ters dikiş.

Örgü atkılar her zaman moda olacak. İnternette takip edilmesi kolay ve aynı zamanda hızlı bir şekilde yapılabilen çok sayıda örgü modeli bulunmaktadır. Bir çok ip çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Temelleri öğrendikten sonra gerisi kolay.