Eşarplar eski Mısır, Roma, Çin ve Fransız Kültürlerinde ortaya çıkmıştır. Daha önce eşarplar sadece kış aylarında giyilecek bir şey olarak kabul edildi. Zaman değişti ve eşarp tamamen yeni bir görünüm kazandı. Günümüzde eşarplar yaygın bir boyun aşınmasıdır. Renkli boyun atkısı elbisenize güzellik katabilir ve onu aydınlatabilir. Eşarplar herhangi bir uzunlukta olabilir – uzun veya kısa. Eşarbı ister sıcaklık ister stil için giyseniz, doğru modaya uygun şekilde giymeniz tüm görünümünüzü değiştirir..

Baylar ve Bayanlar İçin En Son Boyun Eşarp Koleksiyonu:

Kadınlar ve erkekler için bahsi geçen eşarp tasarımlarını burada bulalım.

1. İpek Boyun Eşarp:

İpek Boyun Eşarp

İpek boyun atkı, kolej müdavimlerinin anında favorisidir. Boynunuza ipek bir fular bağlayarak sade atletinize biraz renk katabilirsiniz. Bunun için İpek eşarbı üçgen şeklinde katlayın ve omuzlarınızın üzerine yerleştirin. Sadece merkeze basit bir düğüm atın – işte hepiniz üniversite için renklendiniz. İpek eşarplar da iş takımlarına eşlik edebilir. Gömleğin içinde boyuna yakın giyilirler, boynu örterler. klas görünüyor.

2. Panço Tarzı Boyun Eşarp:

Panço Tarzı Boyun Eşarp

Eşarbı boynunuza da panço tarzında asabilirsiniz. Panço stilini yapmak için iki ucu bir daire oluşturacak şekilde bağlayın. Omzunun etrafına sarın ve ön kısmı bükün. Kolej için başka bir modaya uygun görünüm var ve kot pantolon ve üstlerle iyi gidiyor. Bu, hantallıklarını örttüğü için ağır yapılı kadınlar için bayan boyun atkını bağlamanın güzel bir yoludur..

3. Fransız Bükümlü Eşarp:

Fransız Büküm Eşarp

Bu, kadınların boyun atkını bağlamanın benzersiz bir tarzıdır. Eşarbınıza Fransız bükümü verin. Bu atkıyı bağlama yöntemi de çok kolay – Eşarbı uzunlamasına katlayın ve omuzlarınızın etrafına yerleştirin. Gevşek uç parçası, atkı halkasının altına ve ardından çekilmelidir. İkinci parça önce aynı döngünün altına ve ardından üzerinden geçmelidir..

4. Metal Örgü Yaz Eşarp:

Metal Örgü Yaz Eşarp

Bu, akşamlar veya arkadaşlarla partiler için gerçekten modaya uygun bir boyun atkı. Eşarp ince ipek malzemeden yapılmıştır ve bu nedenle yönetimi çok kolaydır. Sadece atkıyı boynunuza çevirin ve gevşek uçların öne sarkmasına izin verin. Kot pantolon ve kısa üstler üzerinde şık görünüyor. Metalik renkli eşarplar genellikle düz olanlardan daha iyi görünür..

5. Boyun Eşarbı Yuvarlak:

Yuvarlak Boyun Eşarp

Bu, küçük bir boyun atkısını bağlamanın en iyi yollarından biridir. Atkıyı ince bir çizgi haline gelene kadar ikiye katlayın. Boynunuza sarın ve küçük bir düğüm atın. Kısa elbiseleri seven üniversiteli kızlar için şortlarda çok şık görünüyor ve harika bir aksesuar. Şık bir görünüme sahiptir ve geceler ve diskolar için kısa elbiselerle iyi gider..

6. Bandana Boyun Eşarp:

Bandana Boyun Eşarp

Bandana atkı, tipik bir erkek boyun atkısı ve kovboyların geleneksel aksesuarıdır. Günümüzde kadınlar bile bu görünümü süslüyor. Bağlaması kolaydır ve gündelik giyim veya kostümler için de olabilir. Fuları bir üçgene katlayın ve zıt uçları bir araya getirin. En uzun kenarı boynunuza yerleştirerek üçgenin en uzun tarafındaki iki zıt ucu alın. Uç aşağıyı göstermelidir. Karşı uçları boynunuzun arkasındaki bir düğüme bağlayın.

7. Kadın Takım Elbise Atkıları:

Kadın Takım Elbise Atkıları

Bu, resmi iş elbisenize eşlik edecek harika bir aksesuardır. Günümüzde eşarp, belirli ofis giyiminin kıyafet kodunun önemli bir parçası haline geldi. Eşarp boyuna basit bir şekilde takılır ve sevimli bir fiyonk bağlanır. Yay merkeze veya herhangi bir tarafa yerleştirilebilir. Öyleyse neden tipik iş takımını giyme şeklinizi değiştirip takım elbise için bir boyun atkısı denemiyorsunuz?.

8. Net Kukuletası Eşarp:

Net Kukuletası Eşarp

Kapüşonlular, malzeme yünlü olduğu için genellikle kış aylarında giyilir. Ancak günümüzde kukuleta deseninin normal günlük giyim eşarpları arasında da moda olduğu görülüyor. Bu ağ atkı bir kukuleta tarzında bol dökümlüdür. Kukuletası boyun atkı, sıçrama ekler ve çok zariftir. Bu tarz hem erkekler hem de kadınlar tarafından benimsenebilir..

9. Sıska Eşarp:

Sıska Eşarp

Bu, sıska boyun atkınızı takmanın en şirin ve en yaratıcı yollarından biridir. Eşarbı boynunuza bu şekilde bağlarsınız – Eşarbı boynunuzun arkasına yerleştirdikten sonra, tüm uzunluğu bükülene kadar döndürmeye başlayın. Sonra bir kez daha boynunuza sarın ve bir düğüm atın. Yeterli olduğunu hissedene kadar orijinalin etrafına düğüm atmaya devam edin. Gevşek uçların serbest kalmasına izin verin.

Eşarplar genellikle herkes tarafından sevilir. Eşarplar her türlü hava koşulunda giyilir, sadece atkının malzemesi hava durumuna bağlıdır. Eşarplar gevşek silüetlerde harika görünüyor. Eşarplar ayrıca hosteslik, resepsiyonistlik, ordu subaylığı vb. gibi belirli mesleklerin resmi kıyafetlerinin bir parçasını oluşturur. Çok sayıda şekil, desen ve renkte gelen birçok farklı türde eşarp vardır. Kullanılan malzeme de değişiklik göstermektedir. Bağlama stili için birçok ipucu ve püf noktası var..