Ebeveynliğe girdiğiniz için tebrikler. Tıpkı çocukluğunuz, gençliğiniz ve yetişkinliğiniz gibi, ebeveynlik de bir öğrenme deneyimidir. Bu nedenle, her şeyi bilmiyorsanız endişelenmeyin. Bu konuda boş olmak iyidir. Ancak yeni doğmuş bir bebeğin bir yetişkin kadar banyoya ihtiyacı yoktur. Göbek bağı iyileşene kadar bir banyoya başlamak, bir sünger banyosu, ardından bir bebek küveti banyosu ve sonunda bebeğin kendi başına oturabileceği bir küvet banyosudur. Yeni doğmuş bir bebeği nasıl yıkayacağınıza daha yakından bakalım..

Bebeğinizi Nasıl Yıkanırsınız

Bebeğinizi Yıkanmak İçin İpuçları:

1. Sünger Banyosu:

Yeni doğan bebeklere göbek kordonu iyileşene kadar sünger banyosu yapılır ve ayrıca uyum sağlamak için zamana ihtiyaçları olduğu için doğrudan suya daldırılmaz. Yeni doğmuş bir bebeği süngerle nasıl yıkayacağınızı merak ediyorsanız, endişelenmenize gerek yok..

Verilebilecek en basit banyo şeklidir. Bebeğinize banyo yaptırmadan önce, ihtiyacınız olan tüm temel eşyaların yanınızda olduğundan emin olmanız gerekir. Onu başıboş bırakmamak çok önemlidir. Bu nedenle, ihtiyacınız olan her şeyin yanınızda olduğundan emin olun ve ardından yalnızca banyo yapmaya başlayın, aksi takdirde geri dönüp banyo malzemelerinin birkaçının eksik olduğunu görebilirsiniz ve bu asla iyiye işaret değildir..

Öncelikle yanınızda bir kovada ılık su ve temiz ve yumuşak bir sünger olduğundan emin olun. Şimdi deneyebilir ve bebekler için yeterince hassas olan birkaç damla sabun solüsyonu ekleyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde süngeri suya daldırın ve suyun çok sıcak veya çok soğuk olup olmadığını kontrol etmek için diğer avucunuzun içinde sıkın..

Doğru sıcaklık bölgesinde olduğundan emin olduktan sonra, suya daldırın ve tüm suyu sıkın ve ardından bebeğin vücudunu nazikçe ovalayın. Bebeğinizin minik ayaklarını ve ellerini silmeyi kolaylaştırmak için küçük bir sünger alın. Tüm vücudu aralıklarla örtün ve ardından yumuşak bir bezle silin ve kıyafetleri tekrar giyin..

2. Frekans:

Bir bebeği ne sıklıkla yıkamanız gerektiğini merak ediyor musunuz? Eh, onlar emeklemeye ve ortalığı karıştırmaya başlayana kadar endişelenecek bir şey yok. O zaman düzenli banyolara ihtiyaç duyarlar. Ancak henüz kendilerini mahvetmeye başlamamışlarsa, bunu haftada birkaç kez ile sınırlayabilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu ev, yatma zamanını banyo ile zamanlamak için bu sistemi takip eder. Çalışıyorsa ve bebeğiniz bu kalıba iyi uyum sağlamışsa bunu da deneyebilirsiniz..

3. Küvet Banyosu:

Artık bir bebeği ne sıklıkta yıkamanız gerektiğini bildiğinize göre, şimdi sünger banyosu evresini geçen bir bebeği nasıl yıkayacağınıza bir göz atalım. Bebeğinizle geçireceğiniz banyo zamanının oldukça özel hale getirilebileceğini unutmayın. Bu yüzden, her şeyi doğru yaptığınızdan emin olun ve işte bilmeniz gerekenler.

Bir:

Oda sıcaklığının bebeği rahatsız etmemesi için yeterince sıcak olduğundan emin olun..

2:

Tüm banyo malzemelerini toplayın ve hiçbir adımı kaçırmamak için gitmeniz gereken sıraya göre düzenleyin. Sabundan havluya ve çocuk bezine kadar.

Üç:

Küveti birkaç santim kadar suyla doldurun ve avucunuzun veya bileğinizin iç kısmının sıcak olduğundan ve çok sıcak olmadığından emin olun. Yaklaşık 32 santigrat derecelik bir sıcaklığı deneyin ve koruyun.

dört:

Bebeğinizi küvete yaklaştırın ve soyun. Onu başıboş bırakmayı göze alamayacağınız için, ihtiyacınız olan her şeye bundan hemen önce sahip olduğunuzdan emin olun..

Beş:

Bebeğinizi yavaşça ve dikkatlice küvete sokun, önce ayaklarını koyun ve boynunu ve başını desteklediğinizden emin olun. Hiçbir zaman üşümemesi için banyo boyunca üzerine bir bardak su döktüğünüzden emin olun..

Altı:

Biraz sabun kullanın ve hafif bir sabun kullanmayı unutmayın. Onu elinizle önden arkaya ve yukarıdan aşağıya da yıkayın. Saç derisinden başlayarak gözlerine ve yüzüne doğru ilerleyin ve genital bölgede düzenli bir yıkamayı unutmayın..

Yedi:

Bebeğinizin üzerine bir bardak su dökün ve sabunu yıkayın ve ardından temiz bir bezle silin..

Sekiz:

Birini silmeyi bitirin, onu kapüşonlu bir havluya sarın ve kurulayın. Cildin çok kuru olduğunu fark ederseniz veya bebek bezi aralığında herhangi bir kızarıklık bulursanız, biraz losyon yardımcı olacaktır..

Dokuz:

Bitirir bitirmez bebeğinize yeni bir bez giyin ve banyodan keyif aldığından emin olun..

Şimdi bir bebeği nasıl yıkayacağınıza dair herhangi bir şüpheniz varsa, bunları uzmanlarla netleştirmeniz gerekir, hatta anneniz bile bir uzman rolü oynayabilir. Pratikte seni de o büyüttü, değil mi??

Bebeğinize Nasıl Yıkanır 2

Bir bebeğe nasıl banyo yaptırılacağı kavramı o kadar zor değil. Dikkat etmeniz gereken şey bebeğinizin rahatlığıdır. Suda oynarken çok rahat görünmüyorsa sünger banyosu süresini biraz daha uzatın ve sonra küvet banyosu aşamasına gelin. Banyo yapmak sadece temizlikten daha fazlası olmakla birlikte, anne-baba-bebek bağı da geliştirir. Kısa sürede, ikiniz de banyo zamanını dört gözle bekleyecek ve bildiğinizden daha fazla zevk almaya başlayacak ve şarkı söyleyip konuşacağınızdan ve küçük çocuğunuza tüm sevginizi ifade ettiğinizden emin olacaksınız. Banyo zamanı ikiniz için de bir öğrenme deneyimi olabilir. Gıdıklanan bölgelerini tanıyabileceksiniz ve bebeğiniz su sıçrattığınızı görebilecek ve aynısını yapmaya çalışıp taklit edebilecek. Genel olarak, tüm güvenli temellere sahip olduğunuzdan emin olun ve yeni bulduğunuz aşkınızla geçirdiğiniz zamanın kıymetini bilin..