Kafası karışmış! Çocuklara nasıl öğretilir? Evet, hepiniz biliyorsunuz ki çocuklara öğretmenlik yapmak o kadar kolay bir iş değil. Çocuğu eğiten ilk öğretmen anne babadır. Birçok ebeveynin bu konuda hiçbir fikri yoktur ve bu nedenle bu yazıda. Çocuğunuza öğretmeniz için faydalı olabilecek en iyi ipuçlarından bazılarını araştırdım. Ebeveynler, uşakların yanı sıra bağışçı, koruyucu ve güçlendiriciler gibi sayısız şeydir. Genel olarak ebeveynler ‘Öğretmen’dir. Haliyle, çocuklarımızda temel ve uzun bir yaşam yeteneği listesi dolduramayız; kusurlu insanları dünyaya özgür bırakacağız. Ayrıca, bu bir suç olmalı. Çocuklar için farklı öğretim yöntemlerini tartıştığımız bu makaleye göz atın.

Çok sayıda kişi gençlere ödüllendirme talimatı verirken gözlemlerken, bazıları bunun zaman zaman üzücü olduğunu size bildirecektir. Çocuklar için en ideal öğretim araçları nelerdir? Stratejiler ve sistemler konu üzerinden çapraz olarak değişiyor mu? Bununla birlikte, çocuklara öğretmenin en yetkin yöntemi konusunda basit bir onay yolu yoktur. Canlandırıcı haber şu ki, kullanabileceğiniz birkaç strateji ve yöntem var. Çocuklar esnektir.

Sorunlarla baş başa olmak yerine çocuklarınız tarafından omuz omuza yüzleşmek zorundasınız, ayrıca çocuklarınız arasında daha güçlü, ekstra hoş bir ilişki geliştirin, bu da onların, hepinizin aktarmak istediğiniz diğer tüm anlayışlar için daha erişilebilir olacağı anlamına gelir. sonraki yaşamında.

Çocuklara Nasıl Öğretileceğine İlişkin En İyi İpuçları:

Bu yazıda, çocuklara toplumla baş edebilmeleri için okuma, yazma ve iyi davranmayı öğretmek için en önemli teknikleri özetledik. Tyke’ın öğrenme stili için geçerli olduklarından, aşağıdaki strateji ve sistemleri göstermeyi deneyin..

1. Hoşgörülü Olun:

Bu muhtemelen bir öğretmen olarak sahip olabileceğiniz en değerli özelliktir. Birçok insan, 4 ila 5 kez tekrarlarsa, çocuğun davranışından dolayı hüsrana uğrar. Bu nedenle, düşük test notları ile kalıcı güce sahip olun. Özellikle çocuklara iyi yazmayı nasıl öğreteceğinizi merak ediyorsanız, “kaynama noktanıza” ulaşabilir, derin bir nefes alın ve yavaş yavaş 10’a kadar ekleyin. Burada öğrencileri korkutmak için değil, kolaylaştırmak için burada olduğunuzu unutmayın. okula bırakmak, aksi halde öğrenmek.

2. El Sanatları Yapın:

Bu 2-5 yaş grubundaki çocuklar, özellikle küçük olanlar el işi yapmaya bayılacak. Bu işi iyi yaptıklarının ve iyi yaptıklarının altını çizin, böylece herkese, her şeyi kendim için yaptığımı söyleyebilirler. Bu konuda yaratıcı çalışmalarını yapmaları için şans vermelisiniz..

3. Kelime Dağarcığınızı Geliştirin:

Alternatif olarak, etkinlikleriniz ve çevreniz için birlikte yaratıcı ve dramatik oyunlar sunun. Ve farklı kelimeler kullanın, böylece çocuklar daha çok yetişkin dilini sadece arka plandan anlarlar. Bu, 2 çalışan ebeveyni olan ailelerde baba için çok büyük bir iştir; Babalar, 2 ve 3 yaş arasındaki çocuklarının dil gelişiminde annelerden daha iyi etkiye sahipti..

4. Üstün Bir Örnek Belirleyin:

Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, çocuğunuzun da tasarruf ettiğinizi görmesine izin vermektir. Çocuğunuz izlerken ve ona rezerv kavanozunuz olduğunu söylerken parayı bir kavanoza koyun. Böylece çocuğunuz tasarruf etmenin “normal” olduğunu anlar. Bu sizin tarafınızdan yapılmış basit bir görevse, bu en iyi öğretim yardımcıları tekniği olacaktır..

5. Arkadaşlıkların Farkında Olun:

Bu, şu anda sosyal bilgiler dersi vermek sizin işiniz değil, ancak sosyal davranış. Bunların sadece “çocuk kişiliği” olduğu ya da başkaları olmadan çocukların “bu kişilikten yetişeceği” gibi bir hata yapmaktan kaçının. Özellikle bu küçücük yaşta onlara saygıyı öğretmek sizin elinizde..

6. Organizasyon Artı Rutinini Kucaklayın:

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, materyallerinizi çalıştırma yeteneğinin, yaşlandıkça ne kadar kazanacağınızla dürüstçe bağlantılı olduğunu ortaya koydu. Ayrıca rutin olmaması çok rahatsız edici. Her şeyden önce, okul öncesi eğitime götürüp götürmeleri için onlara bir şeyler vererek organizasyon becerilerini geliştirin..

7. Bir Oyun Yaparak Onları Eğlenceli Artı Eğitim Eğitin:

Yazma artı matematik oyunları, öğretilecek en iyi oyunlardan bazılarıdır. Ayrıca çevrimiçi veya kağıt olabilir, özellikle yazma oyunları. Bu, çocuklara öğretmek için en akıllı ipuçlarından biridir..

8. Model Öz Kontrol:

Çocuklar en çok ne yaptığınızı izleyerek çalışırlar. Belirsiz bir şekilde, bulaşıkları yıkamak yerine televizyon izlemeyi veya ertelediğinizi görürler, alışkanlıklarınızı seçerler. Çocuklara göreve nasıl devam edeceklerini, öfkelerini nasıl kontrol edeceklerini ve sağlıklı seçimler yaratacaklarını sunarak uygun davranış modeli oluşturun..

9. Ödüller:

Bir ödül sistemi, öz disiplinle kesin sorunları hedeflemenin muazzam bir yolu olabilir. Geceleri kendi yatağında kalmak için mücadele eden küçük bir çocuk, ona ilham vermesi için bir çıkartma tablosundan yararlanabilir. Ödevini zamanında yapmak ve görevlerini bitirmek için mücadele eden daha büyük bir çocuk, token servet sisteminden yararlanabilir.

10. Analitik Becerileri Öğretin:

Problem çözme becerilerini eğitin ve öz disiplinle bağlantılı belirli sorunları çözmek için birlikte çalışın. Zaman zaman çocuklara neyin zorlayıcı olması gerektiğini sorun, yaratıcı çözümlere yol açabilecek göz açıcı bir deneyim olabilir..

11. Görsel Öğrenenler:

Görsel öğrencinizin fikirleri daha hızlı ele almasına yardımcı olmak için çocuklara resimler, semboller, grafikler ve görsel sanatlar aracılığıyla nasıl öğreteceğinizi bulmaya çalışın. Örneğin, bir çocuğa ayakkabının düğümünü bağlama tekniklerini öğretiyorsanız, her adımını resimlerle gösterin. Sağanak orman biyolojik toplulukları gibi skolastik bir konuyu öğretiyorsanız, çocukların çizimler kullanarak noktaları araştırmasına ve keşiflerini bir tanıtım yazısı halinde toplamasına izin verin..

12. İşitsel Öğrenici:

İşitsel öğrenenler, sesi içeren öğretim stratejileri ile gelişirler. Dersin başlıkları veya temel fikirleri ile bir hikaye veya melodi oluşturmak, bu tür öğrenicilerin başarılı olmasına yardımcı olacaktır. Yeni ve ilginç bir şey hakkında fikir sahibi olmaları için ayetleri ana ezgileriyle değiştirmeleri için onları teşvik edin. Aynı şekilde, öğrenme ortamının mizacını ayarlamak için müziği kullanabilirsiniz. Çocukların ertesi gün bir sınava girme şansları varsa, hafif bir yatıştırıcı klasik müzik çalmaya karar verirler. Tarih ve matematik gibi genellikle sıkıcı buldukları bir şey için onları neşelendirmelerini istemeniz durumunda, onları birkaç dakikalığına canlandırmak için biraz sallanan müzik çalın.

13. Sözel Öğrenenler:

Sözlü öğrenme, kelimelerin kullanımına odaklanan çocuklara öğretmenin en önemli tekniğidir. İfadeleri ve kelimeleri kopyalamak, herkesin duyabilmesi için incelemek, ses kayıtlarını dinlemek ve diyaloglar bu tür öğrenenler için strateji ve yöntemleri göstermede başarılıdır. Kelimeyi birkaç kez bir kağıt parçası veya beyaz bir yük üzerinde etkili bir şekilde çalıştırmalarını sağlayarak hecelemeyi gösterin. Çocukların görebilecekleri ve ima edebilecekleri bir yayın panosunda kuralları oluşturarak öğretmelerine ve çocuklarınızın anlamalarına yardımcı olun..

14. Fiziksel Öğrenenler:

Fiziksel öğrenenler “performans” yoluyla öğrenirler. Çocukları üretmeye, yapmaya, harekete geçmeye ve fark ettikleriyle karşılaşmaya teşvik edin. Antik Roma hakkında eğitim veriyorsanız, çocukların eski yapıların modellerini ve doğrulanabilir destinasyonları birleştirmelerine izin verin. Modeller ve yapılar inşa etmede kötü olmaları ihtimaline karşı, yedeğinizin bir dramada veya bir oyunda gerçekleştirdiklerini sürdürmelerini sağlayın. Saha gezileri, inovasyon ve oyun eğlenceleri, fiziksel öğrenenler için benzer şekilde başarılı teknikler sergilemektedir..

Çocuğunuza Öğretmenize Yardımcı Olacak Diğer Bazı İpuçları:

  • Genç gençler normalde yardım teklif etmeyi severler. Onların sizin tarafınızdan hayati ve değerli hissetmelerini sağlar. Farklı görevlerde size yardım etmelerini isteyerek bu eğilimi onların daha deneyimli yıllarına teşvik edin. Adım adım, sizi izleyerek ve kopyalayarak, belirli görevler üzerinde kontrolü nasıl üstleneceklerini ve diğerlerinin beklentileri hakkında bir farkındalık oluşturmayı öğreneceklerdir..
  • Çocuklara bir gence yeni bir şey öğretirken, bildiklerinin yetişkin seviyesinden farklı bir seviyede olduğunu hatırlamanız gerekir. Düşünceleri çözmeniz ve kesinlikle bildikleriyle başlamanız gerekecek. Eğitmenler, daha önceki bilgileri geliştirmek ve genişletmek için bu stratejilere, toplulaştırma ve platform olarak sıklıkla atıfta bulunurlar..
  • Çocuklarla birlikteyken, gençlerle ve farklı yetişkinlerle, onların konuşmasını isteyebileceğiniz şekilde sohbet etmek zorunludur. Gençler en iyi taklit ederek öğrenirler. Çocuklarınızın sevecen olmalarına ihtiyaç duyuyorsanız, davranışları kullandığınızdan emin olun. Sesinizin tonuna dikkat edin.
  • Gençler uyarlanabilir. Bu noktadan sonra, onlara uygun olan gösterme stratejilerini ve yöntemlerini seçebilirsiniz. Öğrenme stillerini öğrettikten sonra bir şeyi ne kadar çabuk öğrenebileceklerine şaşıracaksınız..

Çocuklar deneyimlerle öğrenirler. Çevrelerinde keskin bir gözlem duygusuna sahiptirler ve çevrelerindeki insanlardan çok şey öğrenirler. Öğretmenlerin ve velilerin onlara örnek olması ve onlara doğruyu yanlışı göstermesi önemlidir. Çocuklar küçükken kolayca şekillenirler ve erken dönemlerden itibaren iyi davranışları aşılamak ailelerinin sorumluluğu haline gelir. Çocuklar, yalnızca soruları sabırla yanıtlandığında öğrenmek için bir heves geliştirirler. Çocuğunuzun sorduğu milyonlarca soruyu yanıtlamak sinir bozucu olabilir, ancak öğrenmenin yolu budur..