Yaşam tarzlarının değiştiği ve boğaz rekabetinin kesildiği bu günlerde çocuklar daha eve bağlı ve uysal hale geldi. Dışarı çıkmazlar veya güneşte oynamazlar ve bilgisayardaki projelerine daha çok bağlıdırlar. Veya video oyunu seven ebeveynleri varsa, o zaman kesinlikle oyun odasından nadiren çıkan bir oyun meraklısı!

Ancak çocuklar oyunlardan ve açık havada eğlenmelidir. Büyümenin bir parçasıdır. Güneş ışığı, kelimenin tam anlamıyla, kemik büyümesi ve D Vitamini için en önemli katalizördür..

Çocuklar ve egzersizle ilgili en iyi şey, onlara egzersiz olduğunu söylemenize gerek olmamasıdır. Eğlenceli olan herhangi bir aktivite tüm çocuklar tarafından alınır. Etkinlik ne kadar etkileşimli ve eğlenceli olursa, onları denemeye ikna etmek o kadar kolay olur. İşte zihinlerini ve bedenlerini çevik ve aktif tutmak için deneyebileceğiniz birkaç aktivite..

İşte Çocuklar İçin En İyi Egzersizler.

• Futbol:

çocuklar için egzersizler

Çok fazla koşu içeriyor. Bu sadece koşmak değil, aynı zamanda taktik. Böylece çocuk sadece güçlü bacaklara sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda manevra ve stratejinin püf noktalarını da öğrenecek ve böylece zihinsel kaslar geliştirecektir..

• Yüzme:

Her boyutta ve seviyedeki çocuklar için en iyi genel sporlardan biri yüzmektir. Çoğu yaşam konaklama biriminin kendi yüzme havuzu vardır. Okullar ve kulüpler de bunlara sahiptir ve bazı okullar bu konuda oldukça rekabetçidir. Yüzmeyi öğrenmek, onların boy uzamasını hızlandıracak ve kilo alımını kontrol edecektir. Bu hayat kurtarıcı bir aktivitedir, bu nedenle çocuğa tüm yaşamı boyunca fayda sağlayacaktır..

• Dövüş Sanatları ve Yoga:

Bunlar sadece çocuğun çevikliğini ve reflekslerini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda konsantrasyon seviyelerini de arttırır. Bu onlara derslerinde de yardımcı olur. Çocuklar bir öğretmenin disiplinli rehberliği altında oldukları için daha disiplinli oluyorlar..

• İzlemek:

Çocuklar koşmayı sever. Bir grup küçük kabadayı alın ve bitiş çizgisine doğru koşmalarını sağlayın. Buna ne kadar kolay adapte olacaklarına şaşıracaksınız. Isınma olarak bazı serbest el egzersizlerini dahil edin ve bunun bir egzersiz olduğunu bile anlamazlar..

• Bisiklet:

Koloninizdeki aynı yaştaki diğer çocuklarla bisiklet sürmeyi bir grup etkinliği yapın. Esprili bir hazine avı yaparak bunu ilginç hale getirmeye çalışın. Çocuklar yakında bisikletleriyle evden çıkmayı dört gözle bekleyecekler..

• Basketbol:

Boy uzatmak ve kalori yakmak için en iyi egzersiz. Top sürmeden manevra yapmaya ve smaç öğrenmeye kadar basketbolla ilgili her şey çok eğlenceli. Bunlar gibi hızlı tempolu takım oyunları, bir çocukta çeviklik ve refleks geliştirmeye yardımcı olur..

• Dans:

Dans etmek harika ve bütünsel bir egzersizdir. Klasik danslar biraz sıkıcı olsa da salsa, mambo ve hatta salıncak gibi sosyal danslar var. Parlak kostümler ve hızlı hareketler vücudu çok çevik hale getiriyor. Çocuklar her şeyi daha hızlı ve daha iyi öğrenebildikleri için yetişkinlerden çok daha iyi dansçı olabilirler..

• Atlama:

Hem erkekler hem de kızlar oyun olarak ip atlamayı severler. Arkadaşlarla ip atlamanın büyüsü, onu süper eğlenceli bir antrenman haline getiriyor. Çocuklara katılmayı deneyin ve bu size iyi bir doz endorfin de verecektir..

• Binicilik:

Çocuklar için binicilik eğlencelidir. Onlara hayvanlara karşı nazik olmayı öğretir ve onlara ortaklık ve sabır dersi verir. Binicilik ayrıca duruşu önemli ölçüde iyileştirir.

Sağlıklı ve formda kalmanın yanı sıra basit egzersizlerin tadını çıkarabilirsiniz. Obez yetişkinlere yol açan çocuklarda obezite endişe verici bir şekilde artmaktadır. Bunlar sadece kan şekeri, basınç ve kolesterol ile ilgili hastalıkları erken haber vermekle kalmaz, aynı zamanda büyüyen bir çocukta kendine güveni ve benlik saygısını da mahveder. Bu yüzden çocuklarınızdan sorumlu olun ve oynamalarına izin verin.