Alıştırmalar söz konusu olduğunda çok yaygın bir bahanemiz var, “vaktim yok”. Egzersiz yapmak, spor salonunda kendimizi monoton ağrılı aktivitelere zorlamak için sonsuz saatler harcamamız gerektiği anlamına gelmez. Küçükken koşar, zıplar, bisiklete biner, yüzer ve severdik ama şimdi aynı şeyleri yaparak sonunda buna egzersiz diyebilirdik. Farkına varmadığımız şey, can sıkıntısından nefret ettiğimiz iş kısmından nefret etmediğimizdir. Düzenli egzersiz yapmanın temel nedeni vücudumuzu formda tutmak, zinde ve sağlıklı olmaktır. Egzersizler her zaman yorucu ve sıkıcı değildir, eğlenceli de olabilirler. Sadece doğru olanı seçip düzenli olarak yapmak yüzümüzü güldürebilir aslında..

Çocuklar ve Yetişkinler İçin En İyi Eğlenceli Egzersizler:

İşte eğlenceli egzersiz fikirlerinden bazıları:

1. Yürüyüş:

Yürüme

Doğru şekilde yapılırsa çok yorucu ve hiç sıkıcı değil. Belirli saatlerde özellikle sabahın erken saatlerinde, nefes almak için temiz hava ve keyif alınacak dingin huzurlu atmosfer ile yürümek, sadece egzersiz yapmanın amacına hizmet etmekle kalmaz, aslında bunu yapmaktan zevk alabiliriz. Bir arkadaş katılırsa, yürüyüş daha da keyifli hale gelir.

2. Atlama:

eğlenceli egzersizler

Başka hiçbir egzersiz, bir punk ipiyle atlama kadar etkili bir kardiyo egzersizi değildir. Etkili olmanın yanı sıra, hiçbir şey bu eğlenceli egzersizlerden daha eğlenceli olamaz ve bu nedenle onunla birlikte formda kalma amacına hizmet eder..

3. Tekerlekli Paten:

Tekerlekli patenle kaymak

Çocukken arkadaşlarımızla mahallelerimizin sokaklarında, balkonlarında, teraslarında saatlerce yarışarak vakit geçirirdik ve bu çok eğlenceliydi. Yani burada o anıları yeniden yakalama, zamanımızın tadını çıkarma ve aynı anda formda olma şansımız var..

4. Dans:

Dans

Dans severler için bir cennet gibi görünebilir ama sadece dans severler için değil, aslında herkes için faydalı olabilir. Partilerde yavaş dans etmek, düğünler bizi pek terletmiyor gibi görünebilir ama fitness uzmanları, hızın düşük olmasına ve arada çok fazla aralık olmasına rağmen burada tutarlılığın anahtar olduğunu düşünüyor. Çok sosyal biri değilseniz, müzik sisteminizi açıp en sevdiğiniz parçaları çalabilir ve tek başınıza ona eşlik edebilirsiniz..

5. Frizbi:

frizbi

Bu eğlenceli antrenman oyununu oynarken zıplıyor, dalıyor, koşuyor ve diski diğer uca atıyoruz. Bu, arkadaşlarınız ve ailenizle eğlenirken tonlarca kalori yakmanın harika bir yoludur..

6. Amuda kalkma:

amuda

Bu basit ücretsiz hander, çok fazla terlememize yardımcı oluyor. Bu eğlenceli egzersiz aktiviteleri sadece kol gücümüzü geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda vücudun çekirdek gücünü de arttırır..

7. Bisiklete binme:

Bisikletçilik

Arkadaşlarla bisiklet gezilerine çıkmak, her sabah ve öğleden sonra evden bisikletle gizlice çıkmak, çocukken rutinimizin ayrılmaz bir parçasıydı. Öyleyse neden anları yeniden yaşayıp formda olmayasınız? Günde 2-3 km bisiklet sürmek çok etkili bir egzersiz şeklidir..

8. Bir müzik aleti çalmak:

Bir müzik aleti çalmak

Garip gelebilir ama yağ yakma konusunda bir müzik aletini bir saat çalmanın bir pistte yürümekle eş değer olduğu bir gerçektir. Yani beyin de yağ yakma yeteneğine sahiptir. Seçtiğiniz bir enstrümanı alın ve melodiler ve armoniler içinde kaybolun ve kendinizi de şekillendirin..

9. Temizlik:

Temizlik

Nadiren evini temizlemeyi seven birini buluruz. Ama bundan bir oyun çıkarabiliriz. Belirli bir yeri temizlemek için zaman hedefleri belirlemek ve bir şekilde vaktinden önce tamamlamak da etkili ve eğlenceli bir egzersiz olabilir..

İşte bunlar, yağlarınızı doğal ve sağlıklı bir şekilde yakabilecek en eğlenceli egzersizler..