Yüzme, beden ve zihin için harika bir egzersizdir. Sizi rahatlatır, vücudunuzu güçlendirir ve bir çok gereksiz kilodan kurtulmanızı sağlar. Aynı zamanda eğlenceli bir aktivitedir ve her yaştan insanın yüzmekten çok keyif aldığı görülmektedir. Ancak iyi bir yüzücü olmak için egzersiz de yapmalısınız. Çünkü egzersiz, çekirdek kaslarınızı ve dayanıklılığınızı geliştiren bir şeydir. Sadece bir yıl içinde size daha iyi bir performans göstermeyi öğretecek ve yüzme becerilerinizi ileri bir seviyeye taşıyacaktır. Çoğu insan oraya ulaşmak için ne tür yüzme egzersizleri yapmaları gerektiği konusunda endişeli. Ancak endişelenmenize gerek yok çünkü bu makale sizin için en iyi 9 yüzme egzersizini paylaştı..

En İyi Yüzme Egzersizleri

Önce Biraz Spor Yapın:

Biraz dayanıklılık, kas ve iyi beceriler geliştirmek; Önce yüzmenin dışında bazı havalı sporları deneyebilirsiniz. Bu, aktif, formda ve kendinden emin kalmanıza yardımcı olacaktır. Yapabileceğiniz en iyi spor türlerinden bazıları bisiklet sürmek, ayak topu, jimnastik veya tenistir..

Egzersizleri Gerçekleştirin:

Havuza dalmadan önce, egzersiz yapmanın da yüzme rejiminizin oldukça değerli bir parçası olduğunu bilmelisiniz. Sabahları ve akşamları 20 dakika egzersiz yapın. İstediğiniz herhangi bir antrenmanı yapabilirsiniz, ancak hafif ağırlıklar da kullandığınızdan emin olun..

Koşucu Olun:

Çekirdek kaslarınız ve iç vücut gücünüz için koşmalısınız. Koşmak, yüzmeyi seven ve bunu profesyonel bir seviyeye taşımak isteyenler için harika bir egzersizdir. Bu, iyi bir yüzücü olmanıza ve yeterli güveni artırmanıza yardımcı olacaktır..

Serbest stil:

Daha iyi bir yüzücü olmak için, sadece ısınmak için her gün yaklaşık 500 serbest vuruş çalışması yapmalısınız. Kendinizi şarj etmek ve ayrıca yaklaşan yarışlara hazırlanmak için kurbağalama, serbest stil, sırtüstü ve kelebek kombinasyonunu yapın..

Sprint ve Dinlenme:

Önce 50 metre içinde beş kez serbest stil koşusu yapın. İsterseniz vuruşları değiştirebilirsiniz. Bundan sonra 20 saniye dinlenin. Beş kez daha koş ama bu sefer 100 metre olduğundan emin ol. 50 saniye daha dinlenin ve tekrarlayın. Bundan sonra yaklaşık 15-30 dakika boyunca düzenli bir tempoda durmadan yüzebilirsiniz..

Yunus Tekmeleriyle Sprint:

yüzme egzersizleri

Önce 100 metre koş. Yaklaşık beş kez yapın. Bundan sonra dinlenip biraz çarpıntı vuruşları yapabilirsiniz. Daha sonra 100 metre daha koşun ve ardından göğüs veya yunus vuruşları yaparak dinlenin.

Yüzme ve Şınav:

Çok normal bir tempoda 100-200 metre yüzün. Ardından şınav çekmek için 30 saniye harcayın. 20 ila 40 tekrar yapabilirsiniz; hepsi fitness seviyenize bağlı. Ardından karın kaslarınız üzerinde çalışın. Bununla egzersizi, kurulumları, bacak seviyelerini ve çarpıntı vuruşlarını kastediyoruz..

Yüzme ve Egzersiz:

Bunun için 100-200 metre yüzmelisiniz. Ardından yaklaşık 10-20 şınav çekin. Bundan sonra yaklaşık 20 ila 30 egzersizi yapabilirsiniz. Sırada 10 ila 20 pazı buklesi var. 5 Askeri pres ile bitirin. 5 libreden fazla dambıl kullanmayın.

Dips ile Egzersiz Yapmak:

Normal bir tempoda 250 metre yüzün. 20 ila 30 şınav çekin. Bundan sonra, bazı abs egzersizi ve abs egzersizleri yapabilirsiniz. Yaklaşık 15 kez pull up yapın ve Dips ile bitirin. Bench dips veya normal dips yapabilirsiniz; hepsi seçiminize bağlı.