Oyuncak ayılar sadece çocuklar için değil, gençler için de sevimli bir oyuncak olmuştur. Taşıdığı şirinlik onu en çok aranan eşya haline getirdi. Ve bu oyuncak, çeşitli okullarda zanaat şeklinde yaygın olarak benimsenmiştir. Çocuklara oyuncaktan sevimli bir görüntü oluşturmaları için farklı teknikler verilir. Ayı zanaat olarak popüler, çeşitli şekillerde yapılır.

Çocuklar İçin En İyi Oyuncak Ayı El Sanatları Aktiviteleri ve Fikirleri:

İşte oyuncak ayı yapmak için yaygın olarak kabul gören bazı zanaat tasarımları,

1. Gazete Oyuncak Ayı:

Gazete Oyuncak Ayı

Gazete oyuncak ayı sanatı okullarda oldukça popüler olmuştur. Oyuncak ayı, çeşitli gazetelerin bir araya getirilmesi ve ondan farklı şekiller verilerek tek bir ayı oluşturularak yapılır. Çocuklar kesinlikle bu gazete yapımı ayıyı sevecekler.

2. Mozaik El Sanatları Oyuncak Ayı:

Mozaik El Sanatları Oyuncak Ayı

Mozaik, okul öncesi çocuklar için ünlü ayı el sanatlarıdır. Öğrencilere oyuncak ayı çizilen bir harita verilirken, oyuncak ayıyı boyamak için kahverengi kağıt kesimleri yapıştırmaları istenir. Çocuklar bu tür işçiliğin tadını çıkarırlar; yaratıcılıklarını keskinleştirmeye yardımcı olur.

3. Kağıt Tabak Ayı Yüzü:

Kağıt Tabak Ayı Yüzü

Atık malzemelerden yapılmış el işi oyuncak ayılar gerçekten en iyi şeyleri yapıyor. Burada, kulakları, burnu ve gözleri kalın harita kağıdından kesilirken oyuncak ayının yüzünü yapmak için bir kağıt tabak kullanılır. Doğru ölçüm ile güzel kesim, kağıt tabağa iyi bir görünüm verir.

4. Uyuyan Oyuncak Ayı:

Uyuyan oyuncak ayı

Uyuyan oyuncak ayı zanaat fikirleri çoğunlukla harita kağıtları ile bir zanaat yapılırken kullanılır. Ev, bir ayı ve ağaç, harita kağıdı kullanılarak yapılmış ve canlı bir görünüm vermek için yerde sabit tutulmuştur. Çocuklar bu zanaattan keyif alacaklar ve bunu yatak odalarında tutacaklar, çocuklar yeni şeyler yapmayı seviyor.

5. Ponpon Oyuncak Ayı:

Ponpon Oyuncak Ayı

Yün örgüleri kullanarak bir zanaat ayısı yapmak, size kesinlikle bir oyuncak ayı ponpon tasarımını verecektir. Ayı, gözleri için iki düğme ile birlikte en sevdiğiniz renk kullanılarak yapılabilir. Bu tamamen el yapımıdır, bu yüzden bu ayı zanaatının anahtarı yumuşak özelliktir..

6. Kukla Oyuncak Ayı:

kukla oyuncak ayı

Kukla ayı zanaat fikirleri, oyuncağı iki parmak kullanarak hareket ettirmek için yıllar önce benimsendi. Kukla oyuncak, göstermek ve hareket ettirmek için ayak bacağının altında iki delik açan kalın kağıttan yapılmıştır. Ayı zanaatını yapmanın basit yolu, o zaman bu desen her zaman en iyi seçim olacaktır..

7. Pamuk El Sanatları Teddy:

Pamuk El Sanatları Teddy

Kutup ayısı zanaat fikirleri, yumuşak tüylü bir yüz vermek için pamuk kullanılarak yapıldığında gerçekçi bir dokunuşa sahip olur. Pamuk, oyuncak şeklinde kesilmiş harita kağıdına yapıştırılır. Daha çok okul öncesi çocuklarına verilir..

8. Alfabetik Oyuncak Ayı:

Alfabetik Oyuncak Ayı

Alfabetik bir dokunuş verildiğinde, küçük çocuklar için ayı el sanatları, küçük çocuklara eğlenerek öğrenmeleri için mükemmel bir şans verir. Buradaki ayı, üzerine yapıştırılmış gözler, eller ve bacaklar ile B alfabesi üzerine çizilmiştir..

9. Ayakta Kutup Ayısı:

Ayakta Kutup Ayısı

2. sınıftaki öğrencilere genellikle ayakta duran kutup ayısı zanaatı verilir. Oyuncak ayılara, üzerinde gözler ve burun çizilen beyaz renkte ayakta durma pozisyonu verilir..

Sanat ve zanaat söz konusu olduğunda, çocuklar genellikle farklı türde zanaat oyuncak ayılar yapmaktan hoşlanırlar. Yeni bir görünüm ortaya çıkarmak için borulardan, boncuklardan, kristal boncuklardan ve çok daha fazlasından oyuncak yapan çocukları da gözlemleyebilirsiniz..

Görüntüler Kaynağı: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.