Çocuğunuzun yaşı ne olursa olsun, el sanatları okullarında her zaman en iyi konu olmuştur. Ve anaokulları söz konusu olduğunda, en sevilen dönemdir. Öğrencilere kağıtlar, sebzeler, renkler ve çok daha fazlası gibi çeşitli makalelerin yardımıyla en iyi hale getirmek için nasıl yeni zanaat eşyaları yapacaklarını öğretir..

Çocuklar İçin Kolay Okul Öncesi El Sanatları Fikirleri ve Etkinlikleri

İşte size okul döneminizi kesinlikle hatırlatacak bazı okul öncesi el sanatları,

1. Plaka Kaplumbağası:

Plaka Kaplumbağa

Kağıt tabaklardan bir şeyler yapmak ister misiniz! Kağıt kaplumbağa, yapabileceğiniz en iyisidir. Kaplumbağaya ayrıca karton bacaklar ve kabuğunda küçük renkli patates baskıları olan bir yüz verilir. Beyaz renk ve farklı renk çeşitleri bu zanaat için faydalı olabilir, yeşil renkli kaplumbağa okulda yapılırken zanaat olarak iyi bir seçim olacaktır..

2. Düğme Balık:

Düğme Balık

Bir başka popüler okul öncesi düğme el sanatları fikirleri, çeşitli renkli düğmeler kullanarak balık yapmaktır. Balık bir karton üzerine çizilir ve düğmeli balık tasarımı için kesilir. Seçiminize göre alabileceğiniz düğmelerin boyutu, küçükten büyüğe düğmeler harika görünürken onları balık desenlerinde kullanacaksınız..

3. Çiçek Çelenk:

çiçek çelenk

Bu, yakın zamanda eklenen bir okul öncesi zanaat etkinliğidir. Zanaat, plastik çubuklar, iplik veya elyaf tel ve farklı renklerde karton çiçekler kullanılarak yapılır. Çelenk, belirli aralıklarla çiçek ve plastik saman eklenerek yapılır. Bir partide bazı komik şeyler yapmak istiyorsanız, o zaman bu tür zanaatları sahilde veya herhangi bir salonda bir partinin tadını çıkarmak için yapın..

4. Noel Baba Çorapları:

Noel Baba Çorapları

Noel Baba’ya bu Noel’de size hediyeler vermesi için bazı benzersiz çoraplar sunmak istiyorum! İşte pamukla süsleyerek kartondan çorap yapmanızı sağlayan kolay okul öncesi el işleri. Bu Noel’de hediye olarak iyi bir seçim olacak.

5. Kağıt Kelebekler:

Kağıt Kelebekler

Kelebekler, çocuklar tarafından sevilen okul öncesi çocuklar için basit el sanatları olmuştur. Farklı renklerde kartonlardan üretilmekte olup, masa önlerinde kullanmak için arka çıkartması ile istenilen renk dokunuşu ile de yapılmaktadır..

6. Dondurma Çubuklarından Kuş Evi:

Dondurma Çubuklarından Kuş Evi

Dondurma çubukları, karton ve renkler kullanarak çocuklar için okul öncesi el işleri yaparak duvarlarınızı süsleyin. Kuşların evi, kuşların kalplerle yerleştirildiği çubuklarla yapılır. Çocuklar bunu annelerine hediye edebilir.

7. Kişiselleştirilmiş Kağıt Torbalar:

Kişiselleştirilmiş Kağıt Torbalar

Okul öncesi çocuklar için kolay zanaat fikirleri yardımıyla kişiselleştirilmiş bir dokunuş verdiğimizde kağıt torbalar. Kahverengi kağıtlardan ve diğer renkli karton kağıtlardan farklı çizgi film karakterleri oluşturularak yapılabilirler..

8. Geri Dönüşümlü Robot:

Geri Dönüşümlü Robot

Atıklardan bir şeyler yapmak istiyorum! Geri dönüştürülmüş robot, okul öncesi çocuklar için en iyi öğrenme el sanatları olacaktır. Robot, plastik kaşıklar, kağıt tabaklar, bardaklar, kutular ve çok daha fazlası gibi çeşitli eşyalar kullanılarak yapılmıştır..

9. Sebze Damgalama:

sebze damgalama

Damgalama, okul öncesi için en yaygın olarak benimsenen sanat sanatlarından biridir. Çeşitli sebzeler ve renklerle yapılır, tomurcuklar, çiçekler ve çok daha fazlası gibi çeşitli renkler kullanılarak çeşitli tasarımlar yapmak için yapılır. Okul öncesi çocuklar için yazdırılabilir el sanatları, zanaatın öğrenilmesinde hayati bir rol oynar. Bu tür zanaat, çocukların yenilikçi bir şey düşünmelerini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda atıkları kullanarak ondan kullanılabilir bir şey çıkarmak için sanatsal bir şekilde zihinlerini geliştirir..

Görüntüler Kaynağı: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.