Kuklalar, o geleneksel günlerden beri çocukların en sevdiği oyuncaklar. Aynı zamanda, kendi Kuklalarını yapmak onlara bu özel tatmini verir. Her zaman birbirinden farklı el işleri yapmaktan çıldırmış çocuklar için bu kukla el sanatları başka bir harika seçenek olacaktır. Aşağıdaki bağlantılarda saklı olan bu en iyi kukla sanatı fikirlerini ortaya çıkarın.

Çocuklar ve Okul Öncesi Çocuklar İçin Basit ve En İyi Kukla El Sanatları:

Okul öncesi ve çocuklar için bahsi geçen 9 en iyi kukla el sanatını burada bulalım.

1. Kağıt Torba Kukla El Sanatları:

Kağıt Torba Kukla El Sanatları

İşte oynaması çok eğlenceli olan en basit ama olağanüstü hayvan kuklaları el sanatları. Temel malzeme olarak kese kağıdı kullanılarak üretilirler ve ayrıca kuklanın ekstra donanımları için renkli kağıtlar kullanılır..

2. Çorap Cep Kuklası:

Çorap Cep Kukla El Sanatları

Neden boş çorap ceplerini çöpe atalım? En ideali bu tip boş karton kutular yaparak, keyifli birer kuklaya dönüşerek kullanabiliriz. Çocuklar, burada gösterilene benzer bazı canavarları güldürerek eğlenecekler..

3. Keçe Parmak Kuklası:

Parmak Kukla El Sanatları Keçe

Her türlü hayvan veya eşyayı gösterebilen keçe tipi parmak kuklaları yapmak da mümkündür. Burada, resim, eğlenceli bir şekilde oynamak için parmaklarınıza uygun şekilde giyilen kuş keçeli bir kuklayı göstermektedir. Çocukların yaratıcılığını gerçekten sergilemek için Cadılar Bayramı, çiftlik hayvanları ve hatta sebzeler gibi başka seçenek sınıfları da vardır..

4. Çocuklar Oynak Kukla:

Çocuklar Oynak Kukla El Sanatları

Okul öncesi çocuklar için en kabul edilebilir kukla sanatı, benzersiz vintage olan görüntüde ortaya çıkıyor. Çocuklara böyle bir el kuklası verilirse, etkinliklerini gerçekten büyük bir coşkuyla yapacaklardı. Bu el sanatları, böyle bir fantezi yaratmak için dondurma çubuklarını kullanır..

5. Süper Eğlenceli Kukla:

Süper Eğlenceli Kukla El Sanatları

Popsicle çubuklarının bu daha ucuz ve daha az maliyetli malzemesini seçerek dikkat çekici kukla el sanatlarına da girebiliriz. Bu malzeme, çocuklara okul öncesi ve yeni yürümeye başlayan çocuklar aşamalarında da süper eğlence veriyor. Bu tür el sanatlarına gerçekten çok düşkün olacaklardı..

6. Tema Temelli Kukla:

Tema Tabanlı Kukla El Sanatları

Erken çocukluk döneminde olan çocuklar için el sanatları yapan bir kukla avındaysanız, bu tür tema temelli etkinlikleri seçmeye gidebilirsiniz. Burada tipik çocuk kafiyesi olan ‘Old Macdonald’ kavramı kullanılmıştır. Ve buna göre, el eldivenlerinin her parmağı için evcil hayvanlar hazırlanır..

7. Eşsiz Parmak Kuklası:

Eşsiz Parmak Kuklası El Sanatları

İşte şovunda tüm çocukların favorisi Bumble bee geliyor. Parmak kuklası soyut fikri, bu sevimli arı zanaat oluşumu ile bir araya getirildi. Çocuklar için bu sade yelkenli kukla zanaatını deneyebilir ve görünümünü sağlamak için yeni fikirlerle yenilik yapabilirsiniz..

8. Kupa Ejderha Kuklası:

Kupa Ejderha Kukla El Sanatları

Bu, ejderhanın gövdesini oluşturmak için resimde gösterildiği gibi kağıt bardakların kullanıldığı biraz zor bir zanaat türüdür. Burada kullanılan renk kırmızıdır ve tamamen kişilerin tercihidir. Bu nedenle, bir yetişkinin sınırlı yardımını alarak çocuklar, bu tür Dragon kukla zanaat fikirlerinde de eğlenebilirler..

9. Komik Kuşlar Kuklası:

Komik Kuşlar Kukla El Sanatları

Bu tür komik kukla sanatı yapmak için kuş türlerinin bir çeşidi de seçilebilir. Burada baykuş, çılgın ve çılgın bir baykuş kuklası yapmak için kişinin kendi hayal gücüyle tasarlanmıştır. Kağıt torba denilen yaygın malzeme sadece burada kullanılıyor..

Her gün evinizde böyle bir kukla yapmayı deneyebilir, her gün heyecanla yenisini yapabilirsiniz. Ayrıca, el sanatları yapma ile ilgili bu eğlenceli öğrenme kavramları söz konusu olduğunda, çocuklar öğrenmek için iyi bir zamana sahip olacaklardır..

Görüntüler Kaynağı: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.