Hayvanları içeren el sanatları her zaman eğlencelidir ve bu zürafa el sanatları mükemmeldir. Çocuklar farklı zürafa türlerini yaparak eğlenebilirler. Basit bir zürafa zanaatı yapmak için birçok yöntem kullanmak tüm çocuklar için eğlenceli bir fikir olacaktır..

Çocuklar ve Okul Öncesi Çocuklar İçin En İyi Zürafa El Sanatları Fikirleri:

Aşağıda belirtilen ilk 9 el işi arasından birkaç zürafa el işi deneyin,

1. El Damgası Zürafa:

el damgası zürafa

İşte çocuklarınızın yapmasına yardımcı olabileceğiniz güzel bir el işi zürafa. Çocukların ellerini sarı boyaya koymaları ve ardından bir parça kağıda koymaları gerekir. Kuruduktan sonra kahverengi lekeler koyabilir ve ardından zürafanın boynunu boyayabilirler..

2. Kol Baskı Zürafa:

Kol Baskı Zürafa

Burada aynı şeyin başka bir versiyonuna sahipsiniz. Çocukların kollarını ve ellerini sarı boyaya koymaları ve ardından zürafayı yapmaları gerekiyor. Kendi zürafa zanaat fikrinizi yapmak için kahverengi lekelerle renklendirin.

3. Tuvalet Kağıdı Rulosu:

Tuvalet kağıdı rulosu

Bu harika zürafa tuvalet kağıdı rulolarından yapılmıştır. Kağıt rulo, zürafanın bacakları için şeker çubukları ve boyun ve kafa için bir kağıt kesiği ile birleştirilmiştir. Çocukların zürafayı renklendirmesi gerekiyor. Bu, okul öncesi çocuklar için zürafa zanaat için idealdir..

4. Giysi Pimi Zürafa:

Giysi Pimi Zürafa

İşte çocuklar için eğlenceli bir zürafa zanaat. Tek ihtiyacınız olan üç adet elbise iğnesi. Bunları oval bir kağıt kesiğine yapıştırın ve sarı ve kahverengiye boyayın. Yüz için sarı bir ponpon takın.

5. Nokta Öğrenme:

Nokta Öğrenme

Yeni yürümeye başlayan çocuklara zürafa el sanatları öğretmenin güzel bir yolu, bir oyuğa küçük noktalar yapıştırmalarını sağlamaktır. Noktalar bacaklar ve boyun için kullanılabildiği gibi vücuttaki lekeler için de kullanılabilir. Bu onlara ince motor becerileri öğretir.

6. Ayakkabı El Sanatları Zürafa:

Ayakkabı El Sanatları Zürafa

Yetişkinler için çocuklara öğretmek için harika bir zürafa el işi yolu, bu ayakkabı kesmesini yapmaktır. Yetişkinler bir ayakkabıyı kesip zürafanın başı olarak kullanabilirler. Çocuklar, zürafayı iplik kıllarıyla süslemek için parmak boyası kullanmalıdır..

7. Kağıt Havlu Tüpü:

Kağıt Havlu Tüp

Bu, kağıt zürafa zanaatının başka bir versiyonudur. Burada bir mutfak kağıt havlu tüpünü alıp zürafanın boynu olarak kullanabilirsiniz. Kafa için kağıt kesin ve boruya yapıştırın. Sarı ve kahverengi boya ile boyayın ve saça da ekleyin.

8. Meyve Eğlencesi:

Meyve Eğlencesi

Okul öncesi için zürafa sanatlarının ve el sanatlarının bir başka güzel yolu da bu eğlenceli meyve etkinliğidir. Burada farklı meyveler alıp keserek zürafayı oluşturabilirsiniz. Çocuklar ekrana bakarak eğlenecek ve meyvelerini de yiyecekler. Çocuğunuz meyve yemeyi sevmiyorsa, aç hissetmek için bu fikri deneyin, bu zürafa zanaatını farklı meyve türlerinden de alın..

9. Zürafa Yer İşareti:

zürafa imi

Okumayı seven tüm çocuklar için bu eğlenceli zürafa kitap ayracı tam size göre. Bu kurnaz zürafa, kitabınızı okurken bakmak harika ve eğlenceli. Bir çocuğun bu harika zürafayı kendisi ve ailesi için yapmasına yardım edin. Zürafa zanaatındaki bu tek köşe yer imi, harika bir görünüm verir.

Çocuklarınızın hayvanlar hakkında bilgi edinmesini istiyorsanız, o zaman çocuklarınıza hayvanları öğretmek için hayvan el sanatları yapmak iyi bir fikir olacaktır, bu nedenle bir hayvan olarak zürafa izlemesi eğlencelidir ve bu nedenle zürafalarla ilgili tüm el sanatları harikadır. Listelenen bu aktiviteler, hayvanı çocuklara tanıtmanın güzel bir yoludur..

Görüntüler Kaynağı: 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9.