Büyüyen çocukların öğrendiği birçok şeyden biri zamandır. Bu basit saat zanaatı, onlara zaman kavramlarını ilginç bir şekilde öğrenme şansı verecek..

Okul Öncesi ve Küçük Çocuklar İçin En İyi Saat El Sanatları ve Fikirleri:

Çocuklar ve yetişkinler için onları eğlenceli hale getirmek için belirtilen saat zanaat fikirleri ve görüntüleri ile burada bulalım..

1. Kağıt Saati:

Kağıt Saat

Bu basit kağıt saat sanatı, çocuklara zamanı öğretmek için harika. Kağıt saat, yuvarlak bir kağıt parçası kesilerek yapılır. Daha sonra zaman için kağıt numaralarını kesebilirsiniz. Bir çivi ile saatin ellerine yapıştırın. Saat zanaat için taze ve akılda kalıcı görünen mavi renkli kağıt kullanın.

2. CD Saati:

CD Saati

Saat yapmanın bir başka harika yolu da eski bir CD’yi yeniden kullanmaktır. Saat yapma zanaatı daha büyük çocuklar için mükemmeldir. CD ortasına yerleştirilir ve eller ona bağlanır. Rakamlar kontrast kağıdından kesilir. Bunu çocukların yatak odasına koyduğunuzda CD parıldayan bir görünüm verir; ışıkta güzel parlaklık veriyor.

3. Kağıt Tabak Saati:

Kağıt Tabak Saati

Bu sevimli saat zanaat fikri, küçük çocuklar için harika, çünkü onlar için yapması basit. Kağıt tabağı boyamaları ve ardından sayıları her yere yazmaları gerekiyor. Daha sonra iki elini bir kağıt iğne kullanarak ortadaki tabağa yapıştırabilirler. Küçük bir çocuğunuz varsa, o zaman bunu denemelerine izin verebilirsiniz, bu tür zanaatlardan öğreneceklerdir..

4. Zaman Veznedarı:

Zaman Teller

Çocuklar zamanı öğrenecek yaşta olduklarında, el sanatları için bu güzel saat parçalarını yapmalarını sağlayabilirsiniz. Kağıt tabak zaman numaraları ile doldurulur. Buna ek olarak, öğrenmeyi kolaylaştırmak için dakika rakamlarını da ekleyebilirsiniz. Çocuklarınızı oynarken ders çalışmaya teşvik etmeye yardımcı olur.

5. Saat değerinde çarklar:

Saat değerinde çarklar

Bu güzel Cogsworth saat zanaatıyla çocukların ‘Güzel ve Çirkin’ filmlerinin keyfini çıkarmalarına yardımcı olun. Zanaat saat kitleri ona benzeyecek şekilde monte edilebilir ve buna akrep ve yelkovan dahildir. Bu film saati çok ilginç. Bu bir saat zanaat olarak komik ama güzel bir fikir görünüyor.

6. Guguklu Saat:

Guguklu saat

İşte küçük bir guguk kuşuyla birlikte zanaat saatini gösteren harika bir guguklu saat. Asılı guguklu saat çok etkileyici ve çocuklar üzerindeki ayrıntılara bayılacaklar. Üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Çocuklarınızın çizgi filmde izlemeyi sevdiği herhangi bir süper kahramanın resmini ekleyebilirsiniz..

7. Şeker Çubuğu Saati:

Şeker Çubuğu Saati

İşte çocukların kolayca yapabileceği güzel ahşap saatler. Ahşap şeker çubukları gökkuşağının renklerine boyanır ve ardından birbirine yapıştırılır. Bu ahşap duvar saatini, çocuklara zamanı ve gökkuşağının renklerini öğretmek için bir şans olarak deneyebilirsiniz..

8. El Sanatları İçin Penguen Küçük Saatler:

El Sanatları İçin Penguen Küçük Saatler

Bu, çocuklarınıza gösterebileceğiniz el sanatları için küçük bir saat. Penguen teması, birbirine yapışması kolay köpük parçalar kullanılarak yapılmıştır. Parlak görünmesi için çocukların onu parıltı ve payetler ile süslemesine izin verin.

9. El Sanatları İçin Kol Saati:

El Sanatları İçin Kol Saati

El sanatları için saat işleri için bu güzel fikir, daha büyük çocukların zamanı öğrenmesi için harika bir yoldur. Kol saati, numara kadranlarıyla süslenmiş kahverengi kağıttan yapılmıştır. Çocuklar da saatin ellerini kolayca hareket ettirebilir.

Saat el sanatları, tüm çocuklar için harika bir öğrenme aracıdır. Kağıttan, kağıt tabaktan, köpükten vs. yapılan saatler çocukları meşgul etmenin harika yollarıdır..

Görüntüler Kaynağı: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.