Sanat ve zanaat, anaokullarının ve okulların çok önemli bir parçası olmuştur. Sadece küçük çocuklar tarafından değil, aynı zamanda yetişkinler tarafından da onlara atık maddelerden yaratıcı bir şeyler yapmaları için yeni bir yol sundukları için sevilirler. Bunların arasında, kanguru zanaat fikirlerinin beyninizi çalıştırmada ilginç bir rolü vardır..

kanguru zanaat

Küçük Çocuklar ve Okul Öncesi Çocuklar İçin Basit ve Kolay Kanguru El Sanatları Fikirleri:

İşte yapılması kolay ve basit kanguru el sanatları ürünlerini denemeniz gereken bazı şeyler,

1. Karton Kanguru:

karton kanguru

Kartonlar, gözleri, burnu ve diğer vücut kısımlarını yapmak için tasarım tılsımları ile daha da dekore edilmiş güzel ve keskin kanguru yapar. Çeşitli renklerde kartonlarla yapılabilirler..

2. Noktalı Kanguru:

Noktalı Kanguru El Sanatları

Küçük çocuklar için noktalı kanguru el işleri, renkler veya incileri kullanarak farklı tasarımlar yapmanın ilginç bir yoluydu. Kangurular, çeşitli renklerle kanguruya mükemmel bir şekil veren noktalarla tasarlanmıştır..

3. Kağıt Tabaktan Kanguru:

Kağıt Tabaktan Kanguru

Evet, çocuklar için kanguru zanaatı yapmak için kağıt tabaklar da kullanılıyor. Ayrıca kahverengi renkte boyanırlar ve kahverengi karton kağıttan yapılmış bacaklar, eller ve yüzler verilir. Kağıt tabak kullanılarak bir kese de yapılır. Çocuklarınıza herhangi bir şey sunmak istiyorsanız, kağıt tabakta bu tür zanaatları deneyin..

4. Kağıtlardan Kanguru Kuklaları:

Kağıtlardan Kanguru Kuklaları

Kanguru kağıt sanatı, kanguru kuklaları yapmak için popülerdir. Sert ve yumuşak kağıtlardan yapılmış olup, kuklalara mükemmel bir bitiş sağlar ve ayrıca gerektiğinde hareket etmeyi mümkün kılar. Hem dikdörtgen hem de yuvarlak şekil verilebilir.

5. Kanguru Kılıfı:

Kanguru Kılıfı El Sanatları

Kanguru keselerine benzer bir kese sahibi olmak ister misiniz? Sert karton kağıtlar, bunu yapmak için kullanmak için en iyisidir. Yarı dairesel bir şekil verildiğinde, kese kenarlarından ince iplerle dikilir..

6. Ahşap Kanguru:

Ahşap Kanguru El Sanatları

Yetişkinler için ahşap kanguru sanatı ve zanaatı, ahşaptan yapıldığında yeni bir görünüm kazanıyor. Kanguru önce ahşap üzerine işlenir ve daha sonra yüzleri ve diğer parçaları yapmak için koyu siyah eskizlerle kesilir. Ahşap zanaat biliyorsanız, o zaman bu kanguru zanaatını mutlaka deneyin..

7. Fantezi Kanguru Kalemlik:

Fantezi Kanguru Kalemlik

Okul öncesi çocuklar için yapılan kanguru zanaatı, kartondan veya diğer parlak sert malzemeden yapıldığında sağlam ve dekoratif bir görünüm verir. Kalemlik, üst kısmının benzer desenle yapıldığı kese kısmına yerleştirilir. Biraz zor görünüyor ama yapması çok kolay, bu kalemliği kanguru zanaatında yaparken doğru karar vermeniz gerekiyor, bunu küçük kardeşinize de hediye edebilirsiniz..

8. Pamuk Kanguru:

Pamuk Kanguru El Sanatları

Pamuktan yapılmış ve kadife malzeme ile kaplanmış kanguru sanatı, herhangi bir parti için mükemmel bir geri dönüş hediyesi oyuncağıdır. El işi ürünler çeşitli renk tonlarında yapılabileceği gibi üzerlerine inci vb. ile de süslenebilir. Küçük bir çocuğunuz varsa, bu zanaatı deneyin ve çocuklarınızın yüzünü güldürün..

9. Noel Kangurusu:

Noel Kanguru

Karton kağıtlardan yapılmış Noel kanguruları ve mükemmel bir kutlama öğesi oluşturan Noel çubukları. Üzerine boya kalemleri ile renklendirilerek daha da süslenirler. Çocuklar Noel partileri için bu zanaatın tadını çıkarabilir, ebeveynler bu kanguru el sanatlarını yaparken onlara yardım edebilir ve rehberlik edebilir..

Kanguru zanaat fikirleri genellikle pamuk, karton, balmumu, tekstil malzemeleri ve çok daha fazlasını içerir. Ayrıca pikniklerde kapıda yapılacak çekici keseler yapmak için yapılırlar. Zıplayan kanguru, keseler, kese kağıdı, kağıt tabak maskeleri vb. çoğunlukla kanguru ile ilgili el işi ürünlerdir..

Görüntüler Kaynağı: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.