1970’lerin Hollywood aktrisinden ulusal Bollywood aktrisine ve ünlülerine kadar puantiyeli elbiseler giyilen ve benimsenen stildir. Her kadın için mükemmeller! Polka elbise, şık ve zariften vintage tarzı ifadeye ve genel olarak feminen ve zarif görünümlere kadar bu tercihlere sahip kadınlar için tek durak çözümdür. Ve şimdi, 2020’lerin yeni bin yılında ve on yılındayız, ancak kızlar ve kadınlar için puantiyeli elbise ile ilgili çılgınlık azalmadı. Hala trendlerde ve çizelgelerde en üst sıralarda yer alıyorlar. Bu ikonik baskılı elbiselere sahip olmak istiyorsanız, bu rehberimiz size yardımcı olacaktır..

Farklı Vücut Tipleri İçin Mükemmel Puantiyeli Elbise Nasıl Seçilir?

Bayan puantiyeli elbisesinin şu anda ve her zaman en modası olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz. Ancak farklı vücut şekillerine ve yapılarına göre stil vermenin zor olduğunu da biliyor musunuz? Bunları tam olarak özelliklerinize uyacak şekilde şekillendirmek çok önemlidir. İşte bu konuda nasıl gideceğinize dair bazı ipuçları.

  • Farklı yapı ve şekillerdeki farklı kadınlar, puantiyeli elbiseleri kendilerine uygun şekilde giyebilirler..
  • Elma şekli gibi daha geniş bir vücuda sahip bir kadınsanız, puantiyeli daha büyük beden kullanabilirsiniz. Ancak, küçük olanlar için gitmeyin. Göğsünüzü ve orta bölgenizi örtmeniz gerekir, bu nedenle parlamaları tercih edin ve düzleştirmek için alanın etrafına kolayca sığdırın. Ayrıca, ne pahasına olursa olsun asla siyah beyaz renkli vintage puantiyeli elbiseler seçmeyin; seni sadece tombul gösterebilirler.
  • Armut vücut yapısına sahip kadınlar için, vücudunun alt kısmı genişlemiş olur. Bu nedenle, düzleştirmek için daha büyük boyutlu noktalı elbiseler mükemmeldir. Size iyi uyum sağlayabilir ve sizi doğru şekilde şekillendirebilirler. Şık görünümlere sahip olmak için boho tarzı ve omuzları açık elbiseler gibi bir şey kullanın.
  • Kum saati vücut yapınız var mı? Şanslısın! Herhangi bir renk vücut yapınıza çok yakışabilir ve daha küçük puantiyeli tasarım sizin için uygun olabilir..
  • Ve çok minyon ve ince yapılı kadınlar daha büyük puantiyeli modayı tercih ediyor..

Bayan Puantiyeli Elbise Giymenin Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler:

Artık hepimiz bu elbiselerin ve desenlerin stil ifadesiyle ne kadar harika bir şekilde öne çıktığını ve modada her zaman zamansız olduğunu biliyoruz. Ama onları doğru takmak için de yapılması ve yapılmaması gereken bazı kurallar var..

  • Dışarıya çıktığınızda puantiyeli elbiseleri ve modayı yakalayın. Brunch ve akşam yemeklerinden tatillere veya ofislere kadar bu görünümler her zaman şıktır..
  • Süslü ve modern bir görünüm için onları sivri topuklu ayakkabılar, takozlar ve hatta spor ayakkabılarla eşleştirmeyi tercih edin, ancak düz veya terliklerden kaçının..
  • Onları giyin ve diğer puantiyelerle eşleştirin. Nasıl olduğunu merak ediyor musun? Onları çiçeklerle veya işaret fişekleri, fırfırlar ve süslü omuz tasarımları gibi tasarımlarla eşleştirmeyi tercih edin..
  • Çok parlak puantiyeli kombinasyonu bir kerede giymekle asla ve gitmeyin. Örneğin kırmızı, siyah ve beyazı tercih etmeyin. Çizgi film ya da mini fare gibi görünmek istemezsiniz!
  • Size çok yakışacak bir puantiye desenli elbisede bir takım renklere sadık kalın.

Modadaki Kadınlar İçin En Yeni ve Güzel Puantiyeli Elbiseler:

İşte resimli bazı popüler kız puantiyeli elbiseler.

1. Kırmızı Polka Elbise:

Kırmızı Puantiyeli Elbise

Bu kadınlar için güzel bir kırmızı puantiyeli elbise. Bu katmanlı elbiseyi günlük giyimin yanı sıra parti kıyafeti olarak da kullanabilirsiniz. Elbise, elbisenin her yerinde puantiyeli yarı şeffaf şifon malzemeden yapılmıştır. Asimetrik tasarımlı ve fırfır detaylı, kısmen astarlı bir modeldir. Bu şık elbiseyi bu sefer deneyin.

2. Siyah Beyaz Uzun Rop:

Siyah Beyaz Uzun Frak

Bu siyah beyaz puantiyeli bir elbise. Şifon malzemeden üretilmiş bu maxi elbiseyi günlük giyim olarak kullanabilirsiniz. Bir darboğaz ve çok basit bir tasarım ile geliyor. Siyah malzeme üzerine beyaz puantiyeler muhteşem görünecek. Bu yeni tasarımı deneyin ve rahat olun.

3. Kontrast Yaka ve Manşet Puantiyeli Elbise:

Kontrast Yaka ve Manşet Puantiyeli Elbise

Bu, gündelik durumlar için giyebileceğiniz zarif puantiyeli bir elbise. Polyester ve spandex malzemeden üretilmiştir. Kontrast beyaz yaka ve manşet, lacivert bir elbise ile mükemmel görünecek. Bu, A-line tasarıma sahip uzun bir maksi elbise. Bu ilkbahar ve sonbahar mevsimleri için çok rahat.

4. Beyaz Puantiyeli Maksi Elbise:

Beyaz Puantiyeli Maksi Elbise

Bu kadınlar için beyaz puantiyeli bir elbise. Beyaz malzeme üzerine siyah noktalar ile oldukça rahatlatıcı bir maxi elbisedir. Bu, krep malzemeden yapılmış tam kollu ve yuvarlak yakalı bir elbisedir. Eğrinizi geliştirmek için bel üzerinde siyah bir saten kemer var. Rahat olmak için bunu dene.

5. Puantiyeli Şifon Dökümlü Elbise:

Puantiyeli Şifon Dökümlü Elbise

Bu bayanlar için mavi puantiyeli bir elbise. Bunları parti kıyafeti ve gündelik kıyafet olarak giyebilirsiniz. Tasarım, düz mavi malzeme ve mavi puantiyeli malzemenin bir karışımıdır. Tarzını geliştirmek için ortasında siyah bir kuşak var. Şifon malzemeden üretilmiştir ve dizinize kadar uzunluktadır. Şuna bakın; hoşuna gidecek.

6. Asimetrik Saten Puantiyeli Elbise:

Asimetrik Saten Puantiyeli Elbise

Bu, kontrast üst kısmı olan, el yapımı, kelepçe boyalı, puantiyeli desenli bir elbisedir. Partiler ve gündelik durumlar için giyebileceğiniz asimetrik bir elbise. Değişiklik olsun diye bu elbiseyi giyin. Bunu yazlık bir kıyafet olarak giyebilirsiniz ve saf saten malzemeden yapılmıştır. Bu yuvarlak yakalı elbise görünümünüzü ve stilinizi geliştirecek.

7. Vintage Patenci Pinup Elbise:

Vintage Patenci Pinup Elbise

Bu güzel bir sarı vintage puantiyeli elbise. Polyester ve spandeks malzemeden yapılmış kısa kollu bir elbisedir. Parti veya gündelik giyim olarak giyin. Vintage bir görünüm elde etmek için uygun aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz..

8. Siyah ve Kırmızı Puantiyeli Elbise:

Siyah Kırmızı Puantiyeli Elbise

Bu güzel elbise tasarımını gündelik durumlar için giyebilirsiniz. Bu, puantiyeli bir malzeme dokunuşuna sahiptir ve üst katman olarak düz kırmızı bir malzeme verilir. Tam bir vintage görünüm vermek için bunu bazı eski aksesuarlarla deneyin. Dikkat çekmek için iyi giyin.

9. Puantiyeli Önlük Elbise:

Puantiyeli Önlük Elbise

Bu, normal polka elbise tasarımından bir değişiklik. Bu viskon malzemeden yapılmıştır ve puantiyeli olarak gelir. Tokalı iki çift yuvaya sahiptir. İki yan cebe ve dar kesim bir tasarıma sahiptir. Bunları gündelik giyim olarak giyebilirsiniz. Benzersiz bir şey giyerek kendi tarzınızı yaratın.

10. Şık Puantiyeli Maksi Elbise:

Şık Puantiyeli Maksi Elbise

Bu, gündelik giyim olarak giyebileceğiniz bir tasarımcı puantiyeli elbise. Elbise, üst kısmı düz siyah kısmı ve alt kısmı şifon puantiyeli malzeme ile siyah puantiyeli bir elbisedir. Rahat giyim olarak tercih edebileceğiniz ücretsiz bir maxi elbisedir. Boynunda beyaz saten fiyonk vardır. Yüksek boyun tam kollu bir elbisedir.

Yukarıdaki tasarımların tümü bazı popüler puantiyeli elbiselerdir. Eski zamana geri dönmeyi deneyebilirsiniz. Size vintage bir dokunuş verir ve tarzınızı geliştirir; parti kıyafeti veya gündelik kıyafet olarak seçebilirsiniz. Durum ne olursa olsun, çeşitli elbiseler seçerek kendinize güvenin ve benzersiz olun.