Moda dünyası gelişiyor ve köşede yüklü saç modelleri var. Ama işte zorluk – tüm saç stilleri herkese eşit derecede uygun mu? En sevdiğimiz modaya uygun görünümümüzü seçip denememiz mümkün mü? Bu zor kısım. Her görünüm herkese ve herkese uygun olmayabilir. Peki erkekler için kendilerine mükemmel uyan bir saç modeli nasıl seçilir??

Yüz şekli ve yüz özellikleri, saç dokusu, görünüm, meslek vb. gibi çeşitli faktörler saç kesimini seçmeyi etkiler. Hepimiz saç kesimlerinin farklı stillerini ve trendlerini biliyoruz, ancak her zaman doğru saç kesimini nasıl seçeceğimizi merak ediyoruz. Erkekler için saç kesimi seçimiyle ilgili bu kılavuz yardımcı olabilir.

Erkekler İçin Saç Modeli Nasıl Seçilir

Mükemmel Saç Kesimini Seçerken Akılda Tutulması Gereken Adımlar:

Kendiniz için ideal bir saç kesimi ve saç modeli elde etmeyi düşünmeden önce, işlemi kolaylaştırmanıza yardımcı olmak için tercihen izleyebileceğiniz birkaç ipucu ve adım burada. Bu, sizin için mükemmel bir saç modeli seçmeye cevap vermenize yardımcı olabilir..

Yüz şekli:

Yüz şekli ve özellikleri, saç kesiminizi doğru bir şekilde belirleyip gerçekleştirebilecek en önemli ve önemli şeydir. Farklı yüz şekillerine sahip olanlar için farklı saç modelleri uygun olabilir, bu nedenle ilk adım değerlendirmek ve karar vermektir..

Önce yüz şeklinizi belirleyin. İşte yüz şekline göre saç modeli nasıl seçilir?.

 • Yüzünüzün uzunluğu ve genişliği aynıysa yuvarlak bir yüze sahipsiniz demektir..
 • Yüz boyunuz genişliğinden fazlaysa oval yüz şekline sahipsiniz demektir.
 • Yüzünüzün uzunluğu genişlikten 1,5 metreden fazlaysa, uzun bir yüz şekliniz var demektir.
 • Yüzünüzün uzunluğu ve genişliği aynı ama çeneniz geniş ise kare yüz şekliniz var demektir.
 • Yüz hatlarınızda yanakların geniş olması durumunda elmas yüz şekline sahip olursunuz.
 • Son olarak çeneniz alından daha genişse ve sivri bir yüz şekline sahipseniz üçgen yüz şekline sahipsiniz demektir..

Hangi yüz şekline sahip olduğunuzu öğrendikten sonra, doğru saç kesimi seçimine karar verebilirsiniz. İşte erkekler için doğru saç kesimini seçme konusunda birkaç ipucu ve püf noktası.

 • Oval yüz şekli ile başlayalım. Oval bir yüz şekline sahipsen ne mutlu sana; hemen hemen tüm saç kesimleri size yakışabilir. Dengeli bir yüzün var. Uzun ve geniş saçaklar gibi yüzünüzü kısaltabilecek veya kısaltabilecek saç kesimlerini tercih etmek daha iyidir. Hacimli saçlar sizi akıllı gösterebilir. Dokulu kesimler, kaygan sırtlar, kısa kesimler, pompadourlar ve hatta alt kesimler deneyin.
 • Yuvarlak bir yüze sahip olanlar için, üst kısmı daha uzun ve kenarları daha kısa olan saç kesimleri ideal olabilir. Tüm saç kesimleri, bir hit olmak için iyi bir saç uzunluğuna sahip olduğu izlenimini vermelidir. Bu, daha uzun bir yüz kesimi yanılsaması verebilir. V kesimleri, uzun katlı saçları ve yan kısımları deneyin. Vızıltı kesintileri üzerinde çalışmayın.
 • Dikdörtgen yüz şekilleri yine birçok saç modeli ve saç kesimi seçeneği için ideal olabilir. Tek ipucu, yüz uzunluğunu zaten sahip olduğunuzdan daha fazla artırabilecekleri için daha sıkı ve daha kısa görünümlerden kaçınmaktır. Saçlar ve püsküller de size daha kısa ve daha keskin bir yüz verebilir. En iyi düğümler, sarmaşık ligleri ve mürettebat kesimi de ideal olabilir.
 • Kare yüz şekline sahipsen modern ve güncel tüm keskin saç modelleri sana yakışabilir. Saç kesiminin türü hakkında çok fazla endişelenmenize gerek yok. Vızıltıdan solmaya, sahte şahinlere, mürettebat kesintilerine ve kısa konuşmalara kadar hepsi iyi görünebilir.
 • Elmas yüz şekli veya üçgen şekli olsun, daha kısa saç uzunluğunu deneyin. Bu, erkeksi ve akıllı görünümünüzü geliştirebilir. Daha uzun üstler de iyi olabilir, ancak daha kısa kenarlarla. Ayrıca, yüksek hacimli ve katmanlı saç kesimi fikirleri de oldukça uygun olabilir..

Saç yapısı:

Saçın yapısına ve yapısına bağlı olarak, görünüşünüzü geliştirmek için belirli bir saç kesimini tercih edebilirsiniz. Doku, saçın belirli bir kesime oturma şeklini oluşturabileceği veya kırabileceğinden, saç modeli saç dokusuyla eşleşmeli ve iyi gitmelidir. Erkekler için saç yapısına göre hangi saç kesiminin yapılacağına nasıl karar verileceği aşağıda açıklanmıştır..

 • İnce saçlarınız varsa ancak düz veya dalgalı bir dokuya sahipseniz, düzgün, taranmış bir görünüm veya kaygan sırtları tercih edin. Evcilleştirilmiş ve klasik saç kesimleri burada daha iyi olabilir.
 • Kıvırcık veya gür saçlarınız varsa daha hacimli ve doğal bir görünüme sahip olmayı tercih edin. Aksi takdirde saç kesimi ile saçlar iyi oturmayabilir..
 • Dalgalı saç dokusu hemen hemen her tür saç modeli ile iyi olabilir, bu yüzden eğer bir tane varsa kutsanmışsınız. İç stil ifadesini öne çıkarmaya yardımcı olmak için doğal dalgalara sahip iyi genç saç kesimlerini tercih edin..
 • Kıvırcık saçlarınız varsa, solma, sinirli ve yakışıklı görünüm veya köşeli kesimler deneyin. Romantik ve son moda saç kesimleri size çok yakışabilir.
 • Kalın, ince saçlarınız varsa, dokulu, dağınık ve bağlantısız görünümleri de deneyebilirsiniz..

Uzmanlık alanı:

Unutma, çoğumuzun düşünmediği şey, kişinin çalıştığı kariyer ve meslektir. Erkekler için saç stilini ve saç kesimini seçmek mesleğin gereğidir. Sadece hayal edin – resmi bir iş alanındaysanız ve ağır solma, kısa ve renkli sahte şahin görünümüyle gitmenizde bir sakınca var mı? Tuhaf görünse de, yaşam tarzınızı makyajlarınızla eşleştirmek her zaman idealdir..

Dedikleri gibi, ilk izlenim en iyisidir. Bu yüzden, görünüşünüzü işinize göre düzenlemeye çalışın. Yüksek profilli resmi işlerdeyseniz, resmi ve klasik düzgün evcilleştirilmiş görünümlerle gidin. Sanat ve müzik işlerinde ve mesleklerinde (sanatçı, DJ, dövme tasarımcısı vb.).

Umarız bu kılavuzda erkekler için doğru saç modelini nasıl seçeceğinizi anlamışsınızdır. Bu faktörlerin çeşitliliğini aklınızda bulundurun ve içiniz rahat olsun, doğru ve mükemmel saç kesimini denediğinizde harika görünebilirsiniz..

SSS:

1. Erkekler için doğru saç modelini seçmede yaş önemli midir??

Evet, yaş grubunuza göre tercihinize göre genç ya da daha klasik saç modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak çoğu zaman, doğru saç kesimi yüz şekline göre gitmek için iyi olabilir..

2. Belirli bir saç kesimini seçerken saç rengi önemli olabilir mi??

Normal siyah, kahverengi veya sarı saçlarınız varsa, her zamanki trend saç kesimleriyle devam edebilirsiniz. Ancak renkli saç vurgularına karar verirseniz, korkak ve sinirli bir saç kesimini tercih edin. Yüz şeklinize ve saç yapınıza uygun olduğundan emin olun..