Çocukluk günlerinde daha çok ortaya çıkan en rahatsız edici cilt sorunlarından biri de siğillerdir. Basit bir deyişle, belirli bir virüs türünün neden olduğu bir cilt enfeksiyonudur. Eller, yüz ve ayaklar siğillerin oluşabileceği en yaygın yerlerdir. Bu sıkıntılı sorunlardan biridir ve kişi krize girer girmez doğru tedaviyi aramaya başlamalıdır. İlaçlar yerine, tedavi sürecinde etkili olan bazı ev ilaçlarına bağlı kalmak en iyisidir. Siğiller için birinci sınıf ev ilaçları hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu liste aşağıda verilmiştir..

Cilt siğilleri için ev ilaçları

Siğiller Nasıl Tespit Edilir ve Nedenleri?

Siğiller, cildinizin yüzeyinde gelişen ve şişliklere benzeyen küçük lezyonlardır. Bunlar genellikle zararsız ve iyi huyludur. Siğiller, cilt hücrelerinin fazladan büyümesini sağlayan Human Papillomavirus veya HPV’den kaynaklanır. Bu, dış deri tabakasının kalınlaşmasına ve ciltte sert lezyonlara neden olur. Bu siğiller genellikle küçük karnabahar veya ciltte kabarcık görünümündedir. Siğiller genellikle bulaşıcıdır ve jilet, ısırık veya yaralar yoluyla yayılabilir..

Siğil Çeşitleri Nelerdir ve Nerede Büyürler??

Vücudun belirli noktalarında yaygın olarak büyüyen farklı siğil türleri vardır:

 • Yaygın Siğiller: Adından da anlaşılacağı gibi, bu siğiller vücudun herhangi bir yerinde büyüyebilir. Olağan yerler el ve bacakların parmakları ve parmaklarıdır, ancak bunları boyunda veya sırtta görebilirsiniz..
 • Plantar Siğiller: Bu siğiller, dışarıda büyüyen yaygın siğillerin aksine, ayak tabanlarında, ancak cilt tabakasının içinde büyür. Plantar Siğiller ayak bölgesinde küçük bir delik açar ve yürümeyi ağrılı hale getirebilir..
 • Düz siğiller: Bu siğiller genellikle kollarda, uyluklarda ve yüzde büyür. Pembe, kahverengi veya soluk sarı gibi çeşitli renklerdedirler. Düz siğiller düz bir yüzeye sahiptir ve farkedilecek kadar küçüktür.
 • Filiform Siğiller: Bu siğiller cildinizle aynı renktedir ve ağız dudak veya burun çevresinde büyür. Boyun çevresinde veya çene bölgesinin altında bile görünürler..
 • Periungual Siğiller: Bunlar el ve ayak parmaklarının tırnaklarının etrafında büyüyen ağrılı siğillerdir. Büyümüş tırnakları devre dışı bırakabilir ve ciddi rahatsızlığa neden olabilirler..

Sorun azalıncaya kadar her gün takip edilmesi gereken doğru fikirlere sahiptir. Onları kontrol edin:

Siğiller İçin En İyi Evde Tedavi Yöntemleri:

1. Çay Ağacı Yağı:

Çay ağacı yağı, siğillerin giderilmesi için kanıtlanmış bitkisel ilaçlardan biridir. Bu yağ, siğillerin daha fazla büyümesini azaltabilen ve yara iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olan anti-bakteriyel ve anti-viral özellikler sergiler. Çay Ağacı yağı, ancak, siğilleri yok etmek için anında bir çare değildir. Siğillerin düşmesi birkaç ayı bulabilir. Ancak, bunları ortadan kaldırmak için ısı veya kimyasal kullanmaktan daha iyidir.

Nasıl kullanılır:

 • Pamuklu bir ped üzerine birkaç damla Çay ağacı yağı alın.
 • Bunu siğillere günde iki kez uygulayın
 • Kullanıcı Yönergeleri:
 • Konsantre Çay ağacı yağını Carrier Oil ile seyreltin

Yan etkiler:

 • Çay ağacı yağını asla dahili olarak almayın. Çay ağacı yağı hormonal dengesizliğe neden olabileceğinden hamile kadın bundan kaçınmalıdır..

2. Elma Sirkesi:

Elma Sirkesi denenmiş ve test edilmiş siğil giderme çözümlerinden biridir. Sirkede bulunan asetik asit nedeniyle bakteri ve virüsü öldürmeye yardımcı olur. Bu asit yavaş yavaş siğilinizin kökünü yok etmeye başlar ve siğilin derinizden düşmesine neden olur. ACV ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye ve vücudunuzu gelecekteki siğillerden korumaya yardımcı olur. ACV tedavisi oldukça basit, ancak etkilidir.

Nasıl kullanılır:

 • 2 yemek kaşığı sirkeyi 1 yemek kaşığı suda seyreltin
 • Bir pamuğu bu karışıma batırın.
 • Bunu siğillere uygulayın ve bir bandaj bağlayın
 • bir gecede bırak

Kullanıcı Yönergeleri:

 • Bacaklardaki ve ayaklardaki siğilleri bir küvet ACV solüsyonuna batırarak yok edebilirsiniz.

Yan etkiler:

 • ACV her zaman suyla seyreltilmelidir, aksi takdirde kabarcıklara neden olabilir.

3. Koli Bandı:

Koli bandı, yaygın olarak kullanılan Cilt siğillerini gidermek için evde kullanılan çözümlerden biridir. Bu çare herkes için işe yaramasa da, birçok nedenden dolayı hala işe yarıyor. Koli bandı, siğillerinize güçlü bir koli bandı uygulayarak ve 5-6 günde bir çıkararak siğillerden kurtulmanıza yardımcı olur. Bu tedavi siğilleri yumuşatarak ve deriden uzaklaştırarak yardımcı olur. Bazı insanlar siğilleri çabucak çıkarmak için salisilik asit de kullanırlar..

Nasıl kullanılır:

 • Küçük bir koli bandı parçası kesin ve siğillerin üzerine yapıştırın.
 • 5-6 gün sonra bandı çıkarın ve ponza taşı ile törpüleyin.
 • Bölgeyi yumuşatmak için bölgeyi ılık suda bile ıslatabilirsiniz.
 • Sonuçları görene kadar bu işlemi tekrarlayın..

Kullanıcı Yönergeleri:

 • Bu daha küçük siğiller için işe yarayabilir. Daha büyük siğillerin çıkması zaman alabilir.

Yan etkiler:

 • Genital, koltuk altı ve mukustaki siğiller için bu yöntemi kullanmaktan kaçınmalısınız.

  zarlar.

4. Muz Kabuğu:

Muz kabukları siğillerden doğal olarak kurtulmada çok etkilidir. Muz kabuklarının siğilleri nasıl yok ettiği konusunda çok fazla araştırma yapılmamış olsa da, Muz kabuklarındaki yüksek potasyum içeriğinin siğillerin gitmesine neden olduğuna inanılmaktadır. Muz kabuğunun siğiller üzerinde düzenli kullanımı onları katman katman yakar, ancak çevresindeki cilde zarar vermez. Çevre dokulara da zarar veren kimyasal tedavilerin aksine, Muz kabukları oldukça güvenlidir..

Nasıl kullanılır:

 • Olgun bir muzun kabuğunu alın ve küçük bir kare kesin.
 • Siğilleri bu muz kabuğuyla tamamen kapatın ve üzerine bir koli bandı yerleştirin.
 • Gece boyunca bırakın ve ertesi sabah kabuğu çıkarın.
 • Belirtiler azalıncaya kadar bu işlemi tekrarlayın.

Kullanıcı Yönergeleri:

 • Sonuçları hızlandırmak için kabuğuna birkaç damla çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz..

Yan etkiler:

 • Bu tedavi için yeşil muz kabuğu önerilmez. Muz sarı ve olgun olmalı.

5. Kabartma tozu:

Kabartma tozu, siğillere neden olan Virüsü yok ederek siğillerden kurtulmaya yardımcı olur. Ayrıca kabartma tozu bölgeyi yumuşatır ve ayrıca siğillere neden olan virüsün başka enfeksiyonlarını da önler. Kabartma tozu aynı zamanda cilt için mükemmel bir temizleyicidir ve istenmeyen tüylerin bile alınmasına yardımcı olabilir. Etkilenen bölgelere kabartma tozu macunu kullanmak, parçayı yumuşatabilir ve siğillerin kendi kendine çıkmasını sağlayabilir. Kabartma tozu, siğil tedavisi için en iyi evde çare çözümlerinden biridir..

Nasıl kullanılır:

 • 1 yemek kaşığı sirkeyi 1 yemek kaşığı kabartma tozu ile karıştırın
 • Bu macunu siğillere uygulayın
 • Birkaç saat bekletin ve yıkayın

Kullanıcı Yönergeleri:

 • Daha hızlı sonuçlar için bu tedaviyi günde iki kez kullanın..

Yan etkiler:

 • Kabartma tozu cilt üzerinde oldukça güçlü olabilir. Siğilin etrafındaki dokuları etkilemediğinden emin olun..

Siğiller için Ek Evde Çözümler:

 1. Limon Kullanımı: Limon, dokuların detoksifikasyonuna yardımcı olabilir ve böylece cilt sorununa neden olan virüsü ortadan kaldırabilir. En iyi sonuçları almak ve siğilleri birkaç gün içinde tedavi etmek için biraz organik limon suyu alın ve etkilenen bölgelere uygulayın..
 2. Aloe Vera: Aloe Vera yatıştırıcı özelliklere sahiptir ve cilt için anti bakteriyel özelliklere yardımcı olur. Siğilleri tedavi etmek için, bitkiden taze çekilmiş jel veya meyve suyu alın ve uygulamadan önce bir süre dondurun. Bu, kriz tamamen geçene kadar günde 2-3 kez yapılmalıdır..
 3. Portakal kabuğu: Siğil tedavisi için evde kolay bir çare portakal kabuğu ile ovmaktır. Siğilin rengini yavaş yavaş turuncuya çevirecek ve yaklaşık 2-3 hafta içinde tedavisine yardımcı olacaktır. Doğru tedaviyi sağlamanın iyi bir yolu.
 4. Cadı Hazel: Siğiller için en yaygın kullanılan ev tedavi ürünlerinden biri cadı fındığıdır. Sıvının bir kısmını temiz bir pamuğa alın ve ardından doğrudan siğillerin üzerine uygulayın. Birkaç dakika sonra bu su ile yıkanmalıdır. En iyi sonuçlar için günlük olarak takip edin.
 5. Patates: Taze kesilmiş bir patates alın ve sebzenin beyaz kısmını her gün siğillerin üzerine sürün. Bu günde 4-5 kez yapılmalı ve tam kür için birkaç hafta takip edilmelidir. Siğilleri tedavi etmenin en kolay ve en erişilebilir yollarından biridir ve yüzde 100 güvenli bir şekilde. Siğilleri köklerinden tedavi etmek için aradaki kürü durdurmadığınızdan emin olun. Faydalarını görmek için deneyin.
 6. Elmalar: Günde bir elma da siğilleri uzak tutar ama bu durumda elma yenmemelidir. Elma, siğiller için çok iyi bir evde çaredir ve sadece taze bir elmadan bir dilim kesebilir, önce etkili bölgeye hafifçe sürtünebilir ve ardından siğili bir dilimle kaplayabilirsiniz. Şimdi böyle bir koli bandı ile düzeltin.
 7. Tırnak cilası: Evet, oje siğilleri de tedavi edebilir çünkü siğillere karşı evde çok etkili bir çaredir. Bir miktar iyi oje alıp siğil bölgesine sürmeniz ve siğilleri güzelce kapatmanız gerekecek. Tırnak renginin orada kurumasını bekleyin ve ardından siğil tamamen iyileşene kadar gerektiğinde tekrar uygulayın..
 8. Diş macunu: Diş macununun iltihap önleyici içeriğe sahip olduğu zaten bilinmektedir ve bu nedenle yüz, boyun veya eldeki siğiller için çok etkili ev ilaçlarından biridir. Bunu kullanmakta da zor bir şey yok çünkü diş macunu hepimizin hayatında bir zorunluluk olarak var ve bunu siğil bölgesine kalın bir şekilde sürmeniz ve ardından yara bandı ile kapatmanız yeterli..
 9. Aspirin: Siğiller için bu evde çare için biraz zeytinyağı ve aspirin tabletlerine ihtiyacınız olacak. Önce bölgeyi zeytinyağı ile ovun ve ardından üstüne bir aspirin tableti koyun ve bir yara bandı ile örtün ya da sadece aspirin tabletlerini ezin ve ardından bir macun yapın ve ardından bölgeye uygulayın..
 10. Muz: Muzun çeşitli kısımları siğiller için iyileştirici önlemler olarak faydalıdır ve bugün en önemlilerinden ikisini tartışmak için buradayız. Muz kabuğundan ve basit bir muz diliminden bahsediyoruz. Siğilleri yakmak için muz kabuğundan bir parça kesip beyaz tarafı alta gelecek şekilde siğilin üzerine yerleştirip yara bandı ile kapatabilirsiniz. Daha sonra bir dilim muz alabilir ve siğilin üzerine sürebilirsiniz..
 11. Patlıcan: Brinjal ve bebek patlıcan olarak da bilinen patlıcan, siğiller için harika doğal ev ilaçlarıdır ve ayrıca hassas cilde sahip insanlar, özellikle çocuklar üzerinde çok faydalı ve etkilidir. Siğilden biraz daha büyük bir patlıcan dilimini kesin ve şimdi bölgeye yerleştirin. Bir bant veya yara bandı ile örtün ve patlıcan dilimi değişene kadar bu şekilde tutun..
 12. Soğan: Soğan, vücudunuzda bir siğil ile tahriş olduğunuzda çok etkilidir. Sadece bir dilim soğan alıp bölgeye çok nazikçe sürmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca uygulamadan önce dilim üzerine biraz tuz serpebilirsiniz. Soğanı uygulamanın bir başka yolu da, önce siğil bölgesine limon suyu gezdirmek ve ardından soğan dilimini etkilenen bölgeye sabitleyerek bir gün boyunca bir yasaklama alçısı ile kaplamak ve ertesi gün tekrarlamaktır..
 13. Basit Bant Yardımları: Yara bantları ve diğer yara bantları ve bandajlar da siğilleri gideren evde çare önlemleridir. Bu ilginç çünkü siğillerden herhangi bir ilaç kullanmadan gerçekten kurtulabilirsiniz, ancak nispeten biraz daha zaman alabilir. Bölgeyi bir bant yardımı ile çok sıkı bir şekilde sarmanız ve daha sonra siğil ortaya çıkana kadar bu şekilde tutmanız ve ardından yasaklama yardımcısını çıkarmanız ve biraz iz giderici losyon uygulamanız gerekecektir..
 14. Havuçlar: Kombinasyon ve havuç ve zeytinyağı, siğiller ve diğer her türlü kaynama için harikadır. Yapmanız gereken sadece bir havucu alıp yarım macun kıvamına gelene kadar güzelce ve ince bir şekilde rendelemek. Şimdi biraz zeytinyağı ile kalınlaşana kadar karıştırın ve şimdi günde en az iki kez etkilenen bölgeye uygulayın..
 15. Ananas: Bir çam elmasındaki bromelain içeriğinin siğilleri iyileştirmeye yardımcı olduğu ve aynı zamanda son derece etkili olduğu varsayılmaktadır. Tekrar bir çam dilimi almalısınız, siğil bölgesinden biraz daha büyük bir uygulama yapın ve ardından ananas diliminin konumunu sabitlemek için bir koli bandıyla kapatın ve bunu her gün üç kez yapın..
 16. Sebze yağı: Bu, herhangi bir mutfakta kolayca bulabileceğiniz bir malzemedir çünkü dünyada mutfakta herhangi bir tür bitkisel yağ kullanmayan tek bir aile yoktur, bu nedenle yağları elde etmek için ekstra bir şey harcamanıza gerek kalmaz. Şimdi siğilleri iyileştirmek için biraz beyaz yağ almanız ve ardından etkilenen bölgeye biraz sürmeniz ve dinlenmeye bırakmanız yeterlidir..
 17. Karahindiba: Karahindiba, pamuklu ve yumuşak dikenli yaprakları olan çok güzel çiçeklerdir ve onlara bir darbe verdiğinizde uçup gideceklerdir. Sap sadece elinizde kalır. Şimdi her bir karahindibanın sapında bir miktar doğal süt var ve bu sütü çıkarabilir ve çok hızlı bir rahatlama sağlamak için siğil bölgesine uygulayabilirsiniz. Tek şey, bu yöntemi her gün iki veya üç kez tekrarlamanız gerektiğidir..
 18. Sıcak su: Evet burada hiç içemeyeceğiniz kesinlikle sıcak sudan bahsediyoruz. Böyle bir sudan bir kase alın ve buna biraz sirke de ekleyebilirsiniz. Şimdi, siğiller bölgesi doğrudan ıslatılamıyorsa, parmağınızı doğrudan veya bir pamuk topunu ıslatın ve ardından suyun ılık hale gelmesine izin verin..
 19. ovma: Siğiller bölgesinde ağır fırçalama hiç tavsiye edilmese de, siğillerin biraz sertleştiğini hissettiğinizde hafif fırçalamadan bahsediyoruz. Sert sürtünmeden ziyade bölgeyi pul pul dökmek gibidir. Yumuşak ve köpüklü bir sabun alın ve ardından bölgeyi günde sadece bir kez ve sadece birkaç saniyeliğine güzelce ovalayın..

Siğilsiz Kalmanıza Yardımcı Olacak En İyi İpuçları !

Bu ipuçları, utanç verici siğilleri tedavi etmenize yardımcı olabilir:

 • Topikal İyot, siğilleri kökünden yok ederek çalışır ve bir daha geri gelmelerine asla izin vermez. İyodu doğrudan siğillerin üzerine uygulayın ve bir gece bekletin.
 • Oje, siğillerden kurtulmanın başka bir nadir yoludur. Siğillerin üzerine oje sürmeniz ve yara bandı ile örtmeniz gerekir. Bu prosedürü her gün tekrarlamak siğillerden kurtulmanıza yardımcı olabilir..
 • Hint yağı, siğiller için başka bir doğal çözümdür. Hint yağı ve kabartma tozu karışımı yapmak siğilleri çabucak yok edebilir.
 • Sarımsak, keskin kokulu bitki virüsü öldürür ve asla geri gelmelerine izin vermez. Siğillerin üzerine bir diş sarımsak sürüp bir gece bekletebilirsiniz..
 • Mazı tentürü, siğillerden kurtulmak için etkili bir homeopatik ilaçtır. Tentürü doğrudan etkilenen bölgelere uygulayın.

Siğiller bazen gerçekten acı verici olabilir ve daha önce de söylendiği gibi, siğiller için bu ev ilaçları daha etkili ve takip edilmesi daha kolaydır..