Bipolar Bozukluk Nedir:

Bipolar bozukluk, bir kişinin veya hastanın sık ve açıklanamayan ruh hali değişimleri yaşadığı bir tür zihinsel bozukluk veya hastalık olarak tanımlanır. Çok kısa bir zaman diliminde, bir kişinin açıklanamayan aşırı yüksekten açıklanamayan aşırı düşük bir ruh hali değişimleri yaşadığı söylenebilir. Aşağıda verilenler, Bipolar Bozukluk için en iyi 25 ev ilaçları listelenmiştir..

Bipolar bozukluk, bir kişinin veya hastanın sık ve açıklanamayan ruh hali değişimleri yaşadığı bir tür zihinsel bozukluk veya hastalık olarak tanımlanır. Çok kısa bir süre içinde, bir kişinin açıklanamayan aşırı yüksekten açıklanamayan aşırı düşük bir ruh hali değişimleri yaşadığı söylenebilir. Aşağıda verilenler, Bipolar Bozukluk için en iyi 25 ev ilaçları listelenmiştir..

Bipolar bozukluk

Bipolar bozukluk, bir kişinin veya hastanın sık ve açıklanamayan ruh hali değişimleri yaşadığı bir tür zihinsel bozukluk veya hastalık olarak tanımlanır. Çok kısa bir zaman diliminde, bir kişinin açıklanamayan aşırı yüksekten açıklanamayan aşırı düşük bir ruh hali değişimleri yaşadığı söylenebilir..

Bipolar Bozukluk Tedavisi İçin En İyi Doğal Ev İlaçları:

Bipolar bozukluk sağlık sorununu nasıl tedavi edeceğinizi bilmek ister misiniz? Aşağıda Bipolar Bozukluk tedavisi için en iyi 25 ev ilaçları listelenmiştir..

1. Bipolar Bozukluk İçin Balık Yağı:

kuru cilt - balık yağı kapsülleri

Balık yağının Omega 3 yağ asitleri açısından zengin olduğu söylenir. Omega 3 yağ asitleri, genelleştirilmiş bipolar bozukluğun tedavisinde yardımcı olabilecek birkaç şeyden biridir. Aslında, bu bipolar depresyondan muzdarip olanlara günlük olarak tüketmeleri tavsiye edilmiştir. Balık yağı tüketildiğinde insan beyninin işleyişini ve işlevselliğini iyileştirdiği söylenir ve genellikle bipolar bozuklukla ilişkilendirilen depresyondan kurtulmaya yardımcı olur. Ayrıca tüketildiğinde, bipolaritenin neden olduğu manik atakların görülme olasılığını azaltacaktır..

2. Sarı Kantaron:

Bipolar bozukluk için sarı kantaron

Sarı kantaron genellikle popüler bir bitkisel antidepresan olarak kullanılır. Bu bitkinin yutulduğunda hafif depresyonla başa çıkmada çok yardımcı olduğu bulunmuştur. Bununla birlikte, bipolar bozukluktan muzdarip olanlara, sarı kantaron bitkisini ancak bir tıp doktoruyla dikkatlice tartıştıktan sonra tüketmeleri tavsiye edilmiştir, çünkü antidepresanlar ve diğer bazı ilaçlarla birlikte alındığında olumsuz yan etkileri olabilir..

3. Keten tohumu Yağı:

Çatlamış dudakları tedavi edin - keten tohumu yağı

Keten tohumu yağı, alfa-linolenik asit (ALA) açısından zengindir. Bu, özel bir omega-3 yağ asidi türüdür. Bu asidin bipolar bozukluktan muzdarip insanlara yardımcı olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte, bipolar bozukluktan muzdarip olanlara, antidepresanlar ve diğer bazı ilaçlarla birlikte alındığında olumsuz yan etkileri olabileceğinden, ancak bunu bir tıp doktoruyla dikkatlice tartıştıktan sonra keten tohumu yağı tüketmeleri tavsiye edilmiştir..

4. Ginseng:

Bipolar bozukluk için ginseng

Ginseng genellikle popüler bir bitkisel antidepresan olarak kullanılır. Bu bitkinin yutulduğunda yorgunluk, uyuşukluk ve hafif depresyon ile başa çıkmaya yardımcı olduğu bulunmuştur. Bununla birlikte, bipolar bozukluktan muzdarip olanlara, antidepresanlar ve diğer bazı ilaçlarla birlikte alındığında olumsuz yan etkileri olabileceğinden, ginseng bitkisini ancak bir tıp doktoruyla dikkatlice tartıştıktan sonra tüketmeleri tavsiye edilmiştir..

5. Ginkgo Biloba:

bipolar bozukluk için ginkgoGinkgo biloba, ginkgo ağacının özüdür. Hafızanızı geliştirebilir. Bununla birlikte, bipolar bozukluktan muzdarip olanlara, Ginkgo biloba bitkisini ancak bir tıp doktoruyla dikkatlice tartıştıktan sonra tüketmeleri tavsiye edilmiştir, çünkü antidepresanlar ve diğer bazı ilaçlarla birlikte alındığında olumsuz yan etkileri olabilir..

6. Karayılan otu:

Karayılan otunun

Bu bitkiye genellikle kara yılankökü denir ve popüler bir bitkisel antidepresandır. Bu bitkinin yutulduğunda, otoimmün sağlık koşulları ve hafif depresyon ile başa çıkmaya yardımcı olmak için çok yardımcı olduğu bulunmuştur. Bununla birlikte, bipolar bozukluktan muzdarip olanlara, karayılan otunu ancak bir tıp doktoruyla dikkatlice tartıştıktan sonra tüketmeleri tavsiye edilmiştir, çünkü antidepresanlar ve diğer bazı ilaçlar ile birlikte alındığında olumsuz yan etkileri olabilir..

7. Kediotu Kökü:

Bipolar bozukluk için kediotu kökü

Kediotu kökü, ünlü sakinleştirici özelliği ile bilinen özel bir bitki türüdür ve popüler bir bitkisel antidepresandır. Bu bitkinin yutulduğunda, otoimmün sağlık koşulları ve hafif depresyon ile başa çıkmaya yardımcı olmak için çok yardımcı olduğu bulunmuştur. Bununla birlikte, bipolar bozukluktan muzdarip olanlara, antidepresanlar ve diğer bazı ilaçlarla birlikte alındığında olumsuz yan etkileri olabileceğinden, bu bitkiyi ancak bir tıp doktoruyla dikkatlice tartıştıktan sonra tüketmeleri tavsiye edilmiştir..

8. Meyan kökü:

meyan kökü

Meyan, genellikle bipolar bozuklukla ilişkilendirilen çeşitli semptomların tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bununla birlikte, bipolar bozukluktan muzdarip olanlara, antidepresanlar ve diğer bazı ilaçlarla birlikte alındığında olumsuz yan etkileri olabileceğinden, bu bitkiyi ancak bir tıp doktoruyla dikkatlice tartıştıktan sonra tüketmeleri tavsiye edilmiştir. Bipolar bozukluk için en iyi ev ilaçlarından biridir..

9. Tutku Çiçeği:

Tutku çiçeği

Çarkıfelek beyinde bulunan nörotransmitterlerin dengelenmesine yardımcı olur Bununla birlikte, bipolar bozukluktan muzdarip olanlara, bu bitkiyi ancak bir tıp doktoruyla dikkatlice tartıştıktan sonra tüketmeleri tavsiye edilmiştir, çünkü bu bitki ile birlikte alındığında olumsuz yan etkileri olabilir. antidepresanlar ve diğer bazı ilaçlar.

10. Bol Uyku:

uyuyor

Uyku eksikliği bipolar bozukluğun ana nedenlerinden biridir ve bu nedenle yeterli uyku almak bipolar bozukluk için kesin bir tedavi yöntemidir. Yetersiz uykunun bizi yorgun hissettirdiği, çok fazla stres ve yorgunluk yaşamamıza neden olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu, elbette, bizi her zaman kötü bir ruh hali içinde tutan ve yanlış şekilde davranmaya meyilli olmamızın bir nedenidir..

11. Uygun Yaşam Tarzı:

Uygun Yaşam Tarzı

Mükemmel bir rutin ve belirli bir yaşam tarzı, bipolar bozukluk için en önemli ev ilaçlarından biridir. Yemek yemek ve uyumak için uygun zamanlamaları korumanız önemlidir. Çalışma saatlerinin değişkenliği de çok fazla strese neden olabilir ve bu nedenle sizi kötü bir ruh haline sokabilir ve bu durumda ruh hali değişimleri çok doğal hale gelir..

12. Egzersiz:

egzersiz

Biraz fiziksel egzersiz herkes için önemlidir ve bipolar bozukluğun nasıl tedavi edileceğini bilmek istiyorsanız bu daha da önemlidir. Bunun nedeni, uygun egzersiz türünün uzuvlarınızı esnetmeye yardımcı olması ve aynı zamanda onları rahatlatmasıdır. Bu nedenle birçok insan yorgun hissettiğinde yoga yapar veya spor salonuna gider. Ayrıca egzersiz yapmak vücudun metabolizmasını hızlandırır ve enerjiyi arttırır..

13. Yoga Bipolar Bozukluğu Tedavi Edebilir:

yoga

Bipolar bozukluk için bu bir asırlık tedavi ve aynı zamanda çok yaygın bir tedavidir. Yoga ve meditasyonun faydalarını hepimiz biliyoruz ve bunların yardımıyla zihnimizi ve bedenimizi rahatlatabiliriz. Yoga rejimi için doğru yeri ve zamanı seçmemiz çok önemlidir. En iyisi sabahın erken saatlerinde temiz havada uygulamaktır. Bu yoga bipolar bozukluk sorunu için en iyi doğal tedavidir.

14. Magnezyum:

Bu, vücudun en çok ihtiyaç duyduğu ama aynı zamanda en çok göz ardı edilen bir mineral türüdür. Hepimiz demir ve vitaminlere konsantre olduğumuzda, bunlar gibi mineraller ihmal edilir. Bu nedenle, bugünden başlayın ve bipolar bozukluk için uygun bir tedavi olarak günlük diyetinize magnezyum açısından zengin gıda ürünleri ekleyin. Etkilerini çok yakında görebileceksiniz..

15. Brahmi:

Brahmi

Bacopa olarak da bilinir ve bipolar bozukluk için bitkisel bir ilaçtır. Bu aynı zamanda bipolar bozukluklar için daha az bilinen ev ilaçlarından biridir, ancak kesin bir atıştır. Bu bitki, zihinsel dengeyi korumak ve ayrıca beynin tutma gücünü artırmak için ghee ile kızartılmış halde kullanılır. Bunun yanı sıra çok hafif bir yatıştırıcı görevi görür ve zihinsel gerginliğin azalmasına yardımcı olur. Bipolar bozukluk için en iyi ayurveda tedavilerinden biridir..

16. Bipolar Tedavi İçin Omega 3:

Omega 3

Bipolar bozukluk, basit anlamda ruh hali değişimleri anlamına gelir ve depresyonu bastırmak için belirli miktarlarda Omega 3 yağ asitleri alabilirsiniz. Bunun nedeni, depresyonların rastgele ruh hali değişimlerine neden olan çok yaygın bir sorun olmasıdır. Depresyonlar sindirim ve cilt sorunları açısından dahi ciddi rahatsızlıklara yol açabilir..

17. B Vitamini:

B vitamini

B vitamininin pek çok türü vardır ancak en önemlisi vücudun bipolar bozukluğu tedavi etmek için ihtiyaç duyduğu B vitaminidir. Bu, B6 Vitamini ve B12 Vitamini açısından zengin besinlerin depresyon, stres, yorgunluk, yorgunluk ve sık ruh hali değişimlerinin nedenleri olabilecek diğer tüm benzer semptomları iyileştirmeye çok yardımcı olduğu anlamına gelir..

18. Masaj:

Bipolar bozukluk hastaları için masaj

Uzun bir iş gününden döndüğümüzde ve biri bize güzel bir baş masajı yaptığında kendimizi gerçekten iyi hissettiğimizi ve benzer durumun her türlü masajda olduğunu sık sık göreceğiz. Çünkü vücuda masaj yapmak sadece uzuvlarımızı değil zihnimizi de rahatlatmaya yardımcı olur. Vücudumuzun masaj yaptırdığı süre boyunca elde edilen konfor seviyesi yüksektir ve bu sayede kendimizi çok daha iyi hissederiz..

19. Akupunktur:

Akupunktur

Tedavinin özel iğneler yardımıyla yapıldığı bir operasyon türü olarak da adlandırılabilir. Tıpkı akupresür terapisinde olduğu gibi, vücudun belirli noktaları, belirli ağrılardan kurtulmak için baskı alır. Bu terapide, vücudun belirli bölgelerine, kasları gevşetmeye ve bipolar bozukluğu olan bir kişiyi iyileştirmeye yardımcı olan özel iğneler kullanılır..

20. Danışmanlık:

Bipolar bozukluk için danışmanlık

Bu, kendimizde çok sık ruh hali değişimleri gözlemlediğimizde sorunun tam olarak ne olduğunu bilmenin son derece iyi bir yoludur. Bunun nedeni, bipolar bozukluğun yalnızca iş stresi ve sürekli uyku eksikliğinden kaynaklanmamasıdır. Bizi bilinçaltında bile aşırı derecede rahatsız eden daha ciddi bir sorun olabilir. Danışmanlık aynı zamanda bipolar bozukluk için en iyi doğal tedavilerden biridir..

21. Temiz Hava:

Temiz hava

Temiz hava, zihni ve bedeni rahatlatmak ve ayrıca ruhu detoksifiye etmek için önemlidir. Bunun nedeni, kentsel yerlerde kalmak, çevremizdeki her zaman düşünmediğimiz, ancak depresyonun bir başka kesin nedeni olan kirliliktir. Şimdi depresyon, ciddi bipolar bozukluğun ana nedeni veya nedenidir..

22. Gürültüden Uzak Durun:

bipolar bozukluk evde çare gürültüden uzak durun

Bipolar bozukluk belirtilerini yaşamaya başlamışsak, gürültülü veya kalabalık ortamlardan uzak durmamız önemlidir. Yürüdüğümüz yolların veya iş yerlerinin karmaşasından uzak durmak elbette bizim elimizde değil ama eve döndüğünüzde yüksek sesli müzikten, çılgın partilerden ve bu konudaki diğer gürültülerden uzak durmaya çalışın..

23. Rahatsız Edici Filmler İzlemeyin:

Rahatsız Edici Filmler izlemeyin - bipolar bozukluk evde çare

Çoğumuz film izlemeyi severiz ve bu da yanlış bir şey değildir. Eğlence herkesin hayatında gereklidir ama düşünmemiz gereken bir film tutkunu olup olmadığımızdır. Bu, izlediğimiz film ve videoların izlemeyi bitirdikten sonra bile bizi gerçekten etkiliyorsa demektir. Durum buysa, zihni rahatsız eden her türlü korku veya hüzünlü filmi izlemeyi bırakmanın zamanı geldi..

24. Yürüyüş Bipolar Bozukluğu İyileştirir:

yürüme

Sabahın erken saatlerinde yapacağınız yürüyüşler sizi gün boyu zinde tutmak için çok önemlidir. Günlük rejiminize başlamadan önce yakındaki bir parka gitmeyi deneyin ve her gün en az 40 dakika yürüyün. Temiz hava zaten vücut için iyidir ve sabah erken senaryosu zihni tazeler, böylece daha fazla enerji kazanırsınız ve bu da tüm gün daha iyi çalışmanıza yardımcı olur..

25. Arkadaşlar:

Arkadaş

Hepimizin arkadaşlara ihtiyacı var ve hepimizin onlarla zaman geçirmeye ihtiyacı var. Bildiğimiz gibi çalışmak ve hiç oynamamak vücut için hiç iyi değildir ve bu, hayatta ne kadar kaybettiğinizi öğrendiğinizde ciddi depresyonlara neden olabilir. Bu nedenle hafta sonları arkadaşlarınızla ve ailenizle dışarı çıkıp eğlenmeniz gerekiyor, böylece haftanın geri kalanında çok taze bir zihinle çalışabilirsiniz..

Bipolar bozukluk yaygın bir sendromdur, ancak çoğu zaman onu görmezden gelme eğilimindeyiz. Bipolar bozukluğun tedavisi hiç de zor değildir ve bunu yukarıdaki noktalardan ve çözümlerden görebiliriz..