Jock Itch bir mantar enfeksiyonudur ve Tinea Cruris olarak da bilinir. Belirli bir mantar türüne maruz kaldığınızda ortaya çıkar. Sorunun hem erkeklerde hem de kadınlarda meydana geldiği olağan bölge, genital bölgeleri, kasıkları, iç uylukları ve kalçaları içerir. Sorun oluştuğunda, yaşayabileceğiniz belirtiler arasında deride pullanma, kaşıntı, yanma hissi ve kızarıklık sayılabilir..

Zayıf bir bağışıklık sistemine sahip kişiler bu soruna diğerlerine göre daha yatkındır. Ayrıca, enfeksiyonun biraz bulaşıcı olduğunu bilmeniz önemlidir. Bundan muzdarip insanlar için rahatsız edici ve oldukça utanç verici. Sporcu kaşıntısından güvenli ve etkili bir ortamda kurtulmanıza yardımcı olabilecek ev ilaçları ve doğal tedavi yöntemleri aşağıda belirtilmiştir. Yapmanız gereken tek şey, rutin olarak gerekli özeni göstererek takip etmektir..

Jock Kaşıntı Ev İlaçlarından Nasıl Kurtulur

Jock Kaşıntısı İçin Ev Çarelerinin Tedavisi:

1. Elma Sirkesi:

Elma sirkesini suyla seyreltin ve enfeksiyonu durulamak için kullanın. Bu sıvıdan bir çay kaşığı suyun içinde bu amaçla kullanılabilir. Tamamen durulamak için soğuk su kullanmadan önce bir yıkamadan sonra yaklaşık 10 dakika kurumasını bekleyin. Bu, doğru sonuçlar için günde 2-3 kez yapılmalıdır..

2. Çay Ağacı Yağı:

Bu, antibakteriyel ve antiseptik özellikleriyle bilinen bir sıvıdır. Çay ağacı yağı ayrıca spor kaşıntısından kesinlikle kurtulmaya yardımcı olan bazı temizleme işlevlerine de sahiptir. Kaşıntı ve iltihap da tedavi edilebilir. İstenen sonuçlar için günde yaklaşık 2-3 kez bir pamuk top ile doğrudan cilde çay ağacı yağı kullanın..

3. Temizlik:

Enfeksiyonun daha fazla yayılmasını önlemek için enfekte bölgelerin iyi temizlenmesi çok önemlidir. Bu nedenle sporcu kaşıntısı tedavisi için bile bölgeyi soğuk suyla temizlemeniz ve çok dikkatli bir şekilde kurulamanız gerekir. Enfekte bölge ve vücudun geri kalanı için ayrı havlu kullandığınızdan emin olun..

4. Alkol:

Alkol harika bir sporcu kaşıntısı evde çaredir ve mükemmel temizlik ve rahatlama için günde birkaç kez kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için bir kaseye tıbbi alkol almanız, içine bir pamuk topunu batırmanız ve ardından enfekte olmuş bölgeyi bununla ıslatmanız gerekir..

5. Listerin:

Harika bir sporcu kaşıntı tedavisi basit Listerine’dir. Bir pamuğa biraz Listerin alıp, enfekte olmuş bölgeye bununla hafifçe dokunabilirsiniz. İlk başta biraz kaşınacak ama sonra sizi çok rahatlatacak..

6. Sirke:

Beyaz sirke ve suyu 1:4 oranında karıştırın ve daha sonra bir pamuk yardımı ile enfekte olan bölgeye aynısını sürün ve yıkamayın. Alternatif olarak, kas ağrısı tedavisi için beyaz sirkeyi hindistancevizi yağı ile karıştırabilirsiniz..

7. Çamaşır suyu:

Sporcu kaşıntısı için çok yaygın bir çare, normal ağartıcının yardımıdır. Yapmanız gereken biraz çamaşır suyu tozu alıp kullanacağınız banyo suyuna karıştırmak. Şimdi su ılık olmalı. En az 15 dakika enfekte olan kısımda bekletin..

8. Tuz:

Tuz, kaşıntı ve sporcu kaşıntısı gibi alerjilerde çok etkilidir. Yapmanız gereken yaklaşık 250 gr tuzu alıp banyo suyuna karıştırmak. Şimdi yaklaşık yarım saat küvette oturun ve ardından bunu her gece tekrarlayın..

9. Soğan:

Kesin bir atış sporcu kaşıntı ev çare bir soğan ile. Bunun için bir soğan alıp biraz kaynatmanız gerekecek. Bundan sonra, bundan bir macun yapmanız ve enfekte bölgeye uygulamanız ve ardından dinlenmeye bırakmanız gerekecektir. Bundan sonra, parçayı durulayabilirsiniz..

10. Sarımsak:

Bu, bu durumda çok yardımcı olabilecek mantar önleyici özelliklere sahiptir. Sadece birkaç diş sarımsak alın ve bunlardan bir macun yapın. Şimdi virüslü kısma uygulayın. Alternatif olarak, sarımsak karanfilini zeytinyağında karıştırıp bölgeye uygulayabilirsiniz..

11. Kabartma tozu:

Kabartma tozu alın ve şimdi biraz suyla karıştırın ve ondan pürüzsüz bir macun yapın. İşiniz bittiğinde, enfekte olmuş bölgeye uygulayın ve bu macunun doğal olarak kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra soğuk suyla yıkamanız ve ardından alanı kurulayın..

12. Hindistan Cevizi Yağı:

Kaşıntı tedavisini hızlandırmanın en basit yollarından biri, semptomların artmasını önlemek için bile hindistancevizi yağını düzenli olarak kullanabilirsiniz. Bunun için hindistancevizi yağı alabilir ve daha sonra enfeksiyonlu bölgeye uygulayabilir ve daha sonra bir süre dinlendirebilir ve hatta durulamadan da kullanabilirsiniz..

13. Mısır Nişastası:

Bölgeler kuru olmadığında ve bölgelerde nem olduğunda kas kaşıntısı sorunları daha da artar. Mısır nişastasını alın ve ardından bölgeye uygulayın ve ardından fazla nemi emmesine izin verin..

14. Yulaf ezmesi:

Bu biraz garip ama kesinlikle kanıtlanmış bir çare. Yulaf ezmesi tozunu alın ve küvetinize ılık su dökün. Şimdi her gece yaklaşık yarım saat ve semptomlar tamamen azalana kadar bekleyin..

15. Bebek Pudrası:

Bu hafif bir toz çeşididir ve kuru cildi hiç etkilemez. Sadece bebek pudrasını alın ve nemi ve ayrıca alerji semptomlarını ve sporcu kaşıntılarını her zaman uzak tutmak için cilde uygulayın..

16. Güneş ışığı:

Bu çok eski bir çare çünkü insanlar güneş ışığının kaşıntı ve alerjiye neden olan tüm bakterileri öldürmeye yardımcı olan doğal anti bakteriyel ve mantar önleyici özelliklere sahip olduğunu uzun zamandan beri biliyorlar. En iyi sonucu almak için her sabah bir süre güneş ışığında yürüyebilirsiniz..

17. Bal:

Bu aynı zamanda sporcu kaşıntısı sorunları için çok eski bir çaredir. Takip etmesi de çok kolay. Yapmanız gereken sadece raflardan bir şişe bal alıp elinize bir miktar alıp alerjik bölgeye nazikçe uygulamak ve yarım saat dinlenmeye bırakmak..

18. Tıbbi Sabunlar:

Sporcu kaşıntısından etkilendiğinizde sabununuzu değiştirmeniz ve bitkisel ve ilaçlı sabun kullanmanız çok önemlidir. Ayrıca kimsenin aynı sabunu kullanmadığından emin olun, çünkü bu, enfeksiyonu daha da fazla yayabilir..

19. Saç Kurutma Makinesi:

Bu, cilt bölgesini temiz tutmak için çok kolay ve yaygın bir çözümdür ve düzenli olarak kullanabilirsiniz. Sadece güvenli bir şekilde kullandığınızdan emin olmanız gerekecek. Bu, kurutucuyu enfekte olmuş bölgeye çok yakın bir yere üflememeniz gerektiği anlamına gelir..

20. Nane Yağı:

Nane yağının tüm aromaterapi kitinin bir parçası olduğunu ve terapiler için kullanılan esansiyel yağlardan biri olduğunu hepimiz biliyoruz. Sporcu kaşıntısını tedavi etmek için birkaç damla nane yağı alabilir ve ardından her gün banyo yaptıktan sonra enfeksiyonlu bölgeye uygulayabilirsiniz..

21. Yasemin Yağı:

Yasemin yağı ve portakal yağı kombinasyonu, sporcu kaşıntılarının kolayca giderilmesi söz konusu olduğunda çok etkilidir. Her ikisini de eşit miktarlarda karıştırın ve iltihaplanmadan kurtulmak için doğrudan alerjik bölgelere uygulayın..

22. Papatya Yağı:

Bu yağ, soğutma özellikleri nedeniyle yıllardır bilinmektedir ve bu nedenle bu amaç için de iyi bir fikirdir. Bir parça pamuğa biraz alın ve ardından tahrişten biraz soğuma ve hızlı bir rahatlama için enfeksiyonlu bölgeye uygulayın..

23. Üzüm Meyve Tohumları:

Bu çok popüler değil, ancak sporcu kaşıntıları için çok iyi bir çare. Yapabileceğiniz şey, tohumları alıp öğütmek ve ardından bölgelere uygulamak veya içinde üzüm çekirdeği özleri bulunan bitkisel losyonlar ve yıkamalar kullanmaktır..

24. Aloe Vera:

Bu, doğal anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve bu nedenle sporcu kaşıntılarına çok iyi gelir. Aloe Vera jölesini direkt olarak enfeksiyonlu bölgelere uygulayabilir veya içinde Aloe Vera özleri olan herhangi bir kozmetik ürünü kullanabilirsiniz..

25. İç çamaşırları:

Temiz ve pamuklu iç çamaşırı kullanımı son derece önemlidir. En iyi sonuçlar için elastik ve naylon iç çamaşırları yerine pamuklu ve çok temiz iç çamaşırları seçtiğinizden emin olun..

Sporcu kaşıntıları hem erkekler hem de kadınlar arasında çok yaygın bir sorundur ve sporcu kaşıntısı tedavisi pek çok kişi tarafından bilinmez. Bu, bir şeyleri bilmeniz ve kullanmaya başlamanız için bir fırsat gibidir..