melazma ev ilaçları

Melazma, genellikle cildin doğal görünümünü etkileyen cilt koşullarından biridir. Deride, özellikle yüz bölgesinde, cildin donuk ve çekici görünmemesine neden olan kahverengi lekeler vardır. Genellikle oldukça görünür olan ve kesinlikle tedavi edilmesi gereken bir bozukluk şeklidir. Bazı profesyonel yardım almanın yanı sıra, lekeleri azaltmak ve tekrar kusursuz bir cilde kavuşmak için bazı güvenli ve etkili ev ilaçları kullanmak önemlidir. Bu kılavuzun en iyi yanı, istenen sonuçları elde etmek için düzenli olarak kullanılabilecek birinci sınıf ev çözümlerinden bazılarını size vermesidir. Yapmanız gereken tek şey, sizin için erişilebilir ve uygun olanı seçmek..

Melazma için En Etkili Ev İlaçları:

1. Sirke Faydaları:

melazma için sirke

Sirkeyi suyla seyreltmek, melazmayı tedavi etmek için her gün yüzü temizlemenin en iyi yoludur. Bu, görünür sonuçlar için her gün yapılmalıdır. Cilt bozukluğunu tedavi etmenin en iyi yollarından biridir. Uygulandıktan sonra cilt bir süre kurumaya bırakılmalıdır. Aynı zamanda ağartıcı görevi görür ve temiz ve parlak bir cilt verir..

2. Güneş Koruyucu kullanın:

melazma için güneş kremi kullanın

Genellikle, güneşin UV ışınları melazma sorununun ana nedenlerinden biridir. Yapabileceğiniz en iyi şey, dışarı çıkmadan önce cildinizde iyi bir SPF içerikli güneş kremi kullanmaktır. bu kriz için evde iyileştirici tedavilerden biridir.

3. Su İçmek:

su iç

Su cildi nemlendirir ve ölü cilt hücrelerini ve pigmentasyonu temizler. Ciltteki toksinleri atmanın da doğru yollarından biridir. Yapabileceğiniz en iyi şey, melazma tedavisi için yavaş ama etkili bir şekilde 10-12 bardak sade ve filtrelenmiş suyu diyete dahil etmektir..

4. Limon Suyu:

limon suyu

Bir pamuk yardımıyla melazmanın etkilendiği cilde biraz limon suyu sürün. Bu düzenli olarak yapılmalıdır. Limonun doğal ağartma özelliklerine sahip olduğu bilinmelidir. Cildi aydınlatmaya yardımcı olur, böylece kahverengi lekeleri doğru şekilde tedavi eder..

5. Antioksidan Zengin Gıdalar:

Antioksidanlar Zengin Gıda

Böğürtlen gibi antioksidanlar açısından zengin besinler ve çok sayıda renkli meyve ve sebzeyi dahil etmek, vücuda olduğu kadar cilde de sağlık sağlamanın doğru yollarından biridir. Cildi sıkılaştırır ve melazma gibi ciltte hasar ve rahatsızlıklara neden olan serbest radikalleri yok eder. Böğürtlenler ve antioksidan bakımından zengin yiyecekleri dahil ederek sorunu tedavi edebilirsiniz..

6. Gram Un Paketi:

Gram Un Paketi

Zerdeçal ve limon suyu ile yaklaşık 2 çay kaşığı gram unu alın ve pürüzsüz bir macun haline getirin. Bu, etkilenen bölgelere yaklaşık 20-25 dakika uygulanmalıdır. Kahverengi lekeleri hafifletmek için bu ilacı haftada yaklaşık 5 kez uygulayın..

7. Eksfoliyasyon:

Haftada 2-3 kez ölü derinin temizlenmesi ve yeni hücre oluşumunun sağlanması için cilde peeling yapın. Bu, cildin renginin açılmasına ve kahverengi lekelerin yavaş ama kolay bir şekilde tedavisine yol açacaktır. Doğru ev ilaçlarından biridir..

8. Soğan:

melazma için soğan

Biraz soğan dilimleri alın ve sirkeye batırın. Bu, melazma için evde tedavi olarak her gün kahverengi lekelere uygulanmalıdır. Gözyaşlarını önlemek için gözlerinizi kapattığınızdan emin olun..

9. Aloe Vera Uygulaması:

Aloe Vera

Aloe Vera cilt sağlığı için harikadır ve cildi yatıştırmanın yanı sıra kahverengi melazma lekeleri de dahil olmak üzere cilt problemlerinin tedavisinde yardımcı olur. Tek yapmanız gereken, sonuçları almak için jeli her gün cildinize uygulamak ve masaj yapmaktır..