Midede şişkinlik ve şişkinlik sorunları çoğunlukla aşırı yemek yemenin yanı sıra sindirim sistemindeki krize bağlı olarak ortaya çıkar. Genellikle çok ağır yemek yiyen kişiler mide bölgesinde şişkinlik hissi yaşarlar. Bu, yaşam tarzıyla ilgili sorunlara yol açar ve kendinizi kıyafetlerin çoğuna uymadığınızı görebilirsiniz. Daha çok, aynı zamanda utanç verici görünen vücutta geçici bir kilo artışı ve şişkinlik gibidir. Aşırı durumlarda, nefes almada da zorluğa neden olur..

Midenizdeki Şişkinlikten Nasıl Kurtulursunuz?

Yani, şişkinliğe neyin sebep olduğunu düşünüyorsanız, işte temel sebep.

Karın veya pelviste anormal asit, sıvı birikmesi şişkinliğe neden olur. Ateş bazen şişkinlikle birlikte gelir ve genellikle enfeksiyon veya iltihaplanmaya bağlıdır. Şişkinlik geçicidir ve karnınızın çevresine çarpan havadır. Şiddetli şişkinlik genellikle kabızlığa ve mide bulantısına neden olur. Düzensiz bağırsak hareketleri onunla başka bir rahatsızlıktır.

İçerik tablosu:

 • Şişkinlik Belirtilerini Öğrenin
 • Basit İpuçlarını İzleyerek Şişkinliği Nasıl Azaltabilirsiniz?
 • Mide Şişkinliğinden Kurtulmak İçin Ev Çareleri
 • Ayurvedik Çözümlerle Şişkinliği Nasıl Hızlı Bir Şekilde Giderirsiniz?

Şişkinlik Belirtilerini Öğrenin:

 • Hazımsızlık: Yeme alışkanlıkları veya kronik bir sindirim problemi, bakmanız gereken ilk semptomdur..
 • Kabızlık: Aşırı şişkinlik vakaları kabızlığa yol açacaktır. Bazen ishal şişkinliğin başka bir yan etkisidir..
 • Ateş: Ani bir ateşin minimal semptomlarını kontrol edin. Ateşe dikkat etmek ve onu tedavi etmek veya bir doktora başvurmak önemlidir..
 • Kusma: Kusma mide bulantısı şişkinliğin bir yan etkisidir. Vücut için gerçekten zahmetli olabilir.
 • Döküntüler: Deri döküntüleri veya kurdeşen şişkinlik ile ortaya çıkma eğilimindedir..
 • Sulu gözler: Sulu gözler, kaşıntılı boğaz ve diğer bazı alerjik reaksiyonlar şişkinliğin diğer belirtilerinden bazılarıdır..

Basit İpuçlarını İzleyerek Şişkinlik Nasıl Azaltılır:

Bununla birlikte, soruna uygun bir yaklaşımla, şişkinlikten kurtulmanın ve onu uzak tutmanın birçok basit ve kolay yolu vardır. Aşağıdaki liste size şişkinliği azaltabileceğiniz en etkili yollardan bazılarını sağlayacaktır. Nasıl olduğunu kontrol edin:

1. Vücudu Nemlendirin:

Su İçerek Şişkinlik Nasıl Durdurulur

Su içmenin şişkinlik sorunlarını şiddetlendireceği sadece bir klişedir. Suya sahip olmak ve vücudu nemlendirmek, problemden kurtulmanın en iyi yollarından biridir. Sistemi temizler ve temizler ve sindirim sistemini tekrar rayına sokmaya yardımcı olur..

 • Uygun tedaviyi sağlamak için tüm gün 10-12 bardak su için. Burada soda ve kafeinli içecekler tavsiye edilmez..

Bu şişkin bir mideyi iyileştirmenin en doğal yollarından biridir..

2. Muz yiyin:

Muzla Şişkinliği Azaltın

Muz, vücuda hidrasyon sağlamaya yardımcı olan ve şişkinliği tedavi eden iyi potasyum seviyelerine sahiptir. Muzdaki amino asitler ayrıca vücutta ve midede şişmeye neden olan sistemdeki fazla sıvının dışarı atılmasına yardımcı olur..

3. Tuz Alımını Azaltın:

Şişkinlik Tedavisi Tuz Alımını Azaltın

Sodyum sadece vücuttaki sıvı birikimini şiddetlendirir. Bu sadece vücudundaki şişkinlikten kurtulmak isteyen bir kişinin uygun tedaviyi sağlamak için menüde düşük seviyelerde tuz alması gerektiği anlamına gelir. Mide şişkinliğini nasıl tedavi edeceğinizi merak ediyorsanız, bu alınması kolay bir önlemdir..

4. Karbonhidratları Azaltın:

Şişkinliğe Neden Olan Yiyecekler Karbonhidratlı Yiyecekler

Ekmek ve makarna gibi gıdalardaki nişasta, vücutta sadece vücuttaki sıvı birikimini artıran karbonhidratlara yol açar. Sabahın erken saatlerinde şişkinlik hissetmek istemiyorsanız, akşam yemeklerinde bunları azaltın..

5. Karın Masajı:

Karın Masajı

Karnına biraz basınçla masaj yapmak, vücuttaki gazın tahliyesine yardımcı olur. Bu, fazla çaba harcamadan ve herhangi bir yan etki olmadan şişkinlikten kurtulmanın en iyi yollarından biridir. Sorunu uzak tutmak için en iyi fikirlerden biri olması gerekiyordu..

6. Yoğurt:

Şişkinlik Önleyici Gıdalar Yoğurt

Yoğurt, mutfaktaki şişkinlik tedavisinde yardımcı olabilecek ürünlerden biridir. Bu gıdada şişkinliğin yanı sıra şişkinliğin tedavisinde yardımcı olan bazı aktif bakteriler vardır. Bu, size doğru sonuçları verebilecek ve tam olarak arzu ettiğiniz bir probiyotiktir. Yoğurt ile şişkinliği azaltın!

7.  Küçük Porsiyonlar Tercih Edin:

Küçük Porsiyonlar İle Anında Şişkinlik Giderici

Küçük porsiyonlar sindirimi kolaylaştırır ve sadece şişkinliğin tedavi edilmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda doğru şekilde önlenmesini de sağlar. Öğünleri gün boyunca 5-6 öğüne ayırmaya çalışın. Rahatsız edici şişkinlik problemlerinden kurtulmak için yapılacak en iyi şeylerden biri budur..

8. Nane Çayı İçin:

Nane çayı

1-2 bardak taze hazırlanmış nane çayı mideyi yatıştırır ve sadece şişkinliği değil aynı zamanda gaz sorunlarını ve mide ile ilgili diğer sorunları da uzak tutar. İsteyen biraz bal ekleyebilir.

9. Yavaş Yiyin:

Yavaş Yeme Şişkinlik Tedavisi

Yiyecekleri iyi çiğneyerek ve yavaş yiyerek her zaman sindirim sistemini iyileştirebilir ve yiyeceklerin iyi sindirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu, şişkinlikle ilgili herhangi bir sorun olmamasını ve bu hoş olmayan duygudan kurtulmanızı sağlayacaktır..

Mide Şişkinliğinden Kurtulmak İçin Ev Çareleri:

Ayrıca şişkinlikten hemen kurtulmak için deneyebileceğiniz bir dizi ev yapımı ve doğal çözüm var..

1. Limon Suyu:

Limon suyu

Ilık limonlu su şişkinliği hızla iyileştirmeye yardımcı olur.

 • Bir büyük bardak suyu ısıtın.
 • İçine büyük bir limon sıkın ve ılık olarak için..

Bu tarifi günde iki veya üç kez deneyin.

2. Rezene Tohumu ve Çay:

Şişkinlik Rezene Tohumu ve Çay İçin Ev Çareleri

Rezene tohumları kronik şişkinlik için sihir gibi çalışır. Lezzetli bir rezene tohumu çayı yapın.

 • Biraz su kaynatın ve üzerine bol miktarda rezene tohumu ekleyin..
 • Çay tozunu ekleyin ve süzün. 3 dakika bekletin.
 • ılık iç.

Alternatif olarak, günün herhangi bir noktasında biraz rezene tohumu çiğneyin. Yemekten sonra biraz rezene tohumu çiğnemeyi unutmayın. Sindirimi artırdıkları ve ayrıca yemek öncesi açlığa karşı savaştıkları bilinmektedir. Bunu Hint restoranlarında sık sık görürsünüz, yemekten sonra size servis eder..

3. Elma Sirkesi:

Elma sirkesi

Bilimsel olarak kanıtlanmamış olmasına rağmen, elma sirkesi şişkinliği iyileştirmeye yardımcı olur. İşte elma sirkesi ile şişkinlikten hemen kurtulmanın yolu….

 • Bir bardak suya 1 yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın.
 • İyice seyreltin ve şişkinliği gidermek için için..

Bunu yemekten önce iç. Ek olarak, tadı güzelleştirmek için içine biraz bal ekleyebilirsiniz..

4. Aloe Vera:

Aloe Vera Şişkinlik Tedavisi

BURADAN SATIN ALIN

Aloe Vera, şişkinlik ve gazı tedavi edecek mükemmel bir ilaçtır. Müshil özelliğinden dolayı kabızlığı tedavi ettiği de bilinmektedir..

 • Her gün bir bardak aloe vera suyu için. Meyve suyu paketlenmiş bir ürün olarak kolayca temin edilebilir.

5. Yoğurt:

yoğurt

Aktif kültürlü yoğurdun düzenli olarak tüketilmesi, sindirim sisteminde “iyi” bakteriler olarak kabul edilen laktobasil ve bifidobakterileri artırarak verimli sindirimi kolaylaştırır ve karın şişkinliğini önler..

 • Şişkinlikten etkili bir şekilde kurtulmak için yemekten sonra veya günün herhangi bir noktasında bir kase yoğurt alın..

Ayurvedik Çözümlerle Şişkinlik Nasıl Hızlı Giderilir:

Bu doğal ilaçların yanı sıra mide şişkinliğini tedavi edecek bazı ayurveda ilaçları da vardır. Bir göz at.

1. Sindirim Baharatları:

Yemeğinize sindirim baharatları eklemek şişkinliği iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Özellikle kimyon tohumu, ajwain veya piskopos otu tohumu olarak da bilinen rezene tohumu, rendelenmiş zencefil vb. diyete eklendiğinde mide şişkinliğini gidermeye yardımcı olacaktır..

 • Bir kaşık ghee ısıtın ve rezene tohumu, ayva, kimyon ve bir tutam menteşe ekleyin..
 • Bir dakika soteleyin ve şimdi taze rendelenmiş zencefili ekleyin..
 • Bunu sebzenize veya yemeğinize ekleyin.

2. Pişmiş Sebzeler:

Sadece pişmiş sebzeleri tüketin. Bunu yaptığınızda, sindirim sisteminin onları sindirmek için çok çalışmasına gerek yoktur. Bu şişkinlik olasılığını azaltmaya yardımcı olacaktır.

Şişkinlik kesinlikle yaşanması çok rahatsız edici bir durumdur. Ayurvedik uygulamalardan bazıları ve diğer doğal içerikler şişkinliği büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, kronik şişkinlik durumunda, daha iyi sonuçlar için bir doktora başvurmak her zaman en iyisidir. Bu durumlarda, ev yapımı ilaçlar gerçekten işe yaramaz. Afiyet olsun!