Savo filmuose visada matome pandžabų stiliaus šventę. Bet jei norite, kad vaizdas būtų kupinas dvasios ir didingo gyvenimo būdo, turite patirti Pandžabo festivalius. Ši valstybė vadinama penkių upių žeme, nes per ją teka penkios gurgiančios upės. Pendžabas yra labiausiai pripažinta valstybė dėl savo kultūrinio turtingumo, širdžiai mielų žmonių ir magnetinių laukų.

garsios Pendžabo šventės

Peržiūrėkime šį straipsnį, kad sužinotume apie didžiausią pandžabų kultūros pasireiškimą per jų festivalius, gražiai parodydami jų tikrumą ir vertybes.

Pagrindiniai festivaliai, švenčiami Pandžabe:

Pendžabas yra viena iš žemės ūkio naudingų žemių šalyje, o dauguma jos festivalių sukasi apie žemės ūkį. Todėl Pendžabo festivaliai suteikia jums įžvalgų apie su jais susijusias tradicijas ir įspūdžius.

1. Lohri:

lohri festivalis punjabe

„Lohri“ yra Pendžabo žiemos derliaus šventė, kurioje šventa Lohri ugnis užsidega, kad pasiektų dangų, kai rūkas, šaltos bangos ilgiausią žiemos naktį užkeikia savo burtus. Po Lohri dienos tampa šiltesnės ir ilgesnės, kai žmonės šaukiasi saulės dievo dėl šilumos. Šventinę dvasią dar labiau sustiprina garsi ir gausi liaudies muzika bei šokiai. Šia proga ruošiami tradiciniai patiekalai, tokie kaip Sarson da saag, Makki di roti, til ryžiai.

Pagrindinė atrakcija: Laužas ir žmonės sukasi aplink ugnį, dainuoja liaudies dainas ir šoka.

Kada: Sausio mėn.

Kur: Visame Pandžabe.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

2. Basantas Panchami:

Nors Basant Panchami yra švenčiamas visoje šalyje, uolumas, kuriuo jis švenčiamas Pendžabe, daro jį dar ypatingesnį. Ši spalvinga šventė žymi pavasario pradžią Indijoje, ir šią dieną deivė Saraswathi yra garbinama ir laikoma labai palanki. Todėl žmonės mano, kad tai puiki diena pradėti ką nors naujo, pavyzdžiui, nusipirkti namą.

Pagrindinė atrakcija: Žmonės dėvi ryškiai geltonus drabužius garbindami deivę Saraswathi, o danguje galite pamatyti spalvingus aitvarus.

Kada: Vasario mėn.

Kur: Visame Pandžabe.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

3. Baisakhi:

baisakhi šventė punjabe

Baisakhi yra Pendžabo derliaus šventė, kuri per festivalius gražiai primena visus profesinius gebėjimus. Pirmojo derliaus nuėmimo proga švenčiama kaip Baisakhi. Žmonės visoje valstybėje entuziastingai mėgaujasi žiemos darbo vaisiais. Ši šventė taip pat žymi pirmąją sikhų naujųjų metų dieną ir pirmo derliaus nuėmimą.

Pagrindinė atrakcija: Žmonės visoje valstijoje atlieka „Bhangra“ vilkėdami tradicinius drabužius. Organizuojama daug mugių, kuriose akcentuojami maisto prekystaliai.

Kada: Balandis.

Kur: Visame Pandžabe.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

4. Maghi:

maghi festivalis punjabe

„Maghi“ yra mela pagalba keturiasdešimčiai sikhų kankinių atminimui, ir ji kasmet rengiama Muktsar Sahib. Iš pradžių šią šventę paminėjo ir stebėjo trečiasis sikizmo guru Guru Amar Das. Tačiau vėliau prasidėjo tradicija paminėti sikhų kankinius, kurie atidavė savo gyvybes, kad apsaugotų dešimtąjį guru. Šventės metu žmonės valgo cukranendrių sultyse paruoštą kheer.

Pagrindinė atrakcija: Didelis sikhų ir kheerų susirinkimas, pagamintas cukranendrių sultyse.

Kada: Sausio mėn.

Kur: Visame Pandžabe.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

5. Teeyan:

teeyan festivalis punjabe

Teeyan švenčiamas pasveikinti musono atėjimą ir taip pat yra moterų šokių šventė. Jaunos Indijos moterys kaklaraiščio sūpynes prie medžių „Teej“ festivaliui Pendžabe, vilkėdamos blizgiais ir spalvingais drabužiais. Ištekėjusios moterys po šokių meldžiasi už savo sutuoktinių gerovę ir dainuoja dainas, gražiai vaizduojančias jų meilę sutuoktiniams..

Pagrindinė atrakcija: Sūpynės, „Geedha“ šokis ir muzika.

Kada: Liepos/rugpjūčio mėn.

Kur: Visame Pandžabe.

6. Jor Mela:

Jor Mela arba Shaheedi Jor Mela yra švenčiamas minint nukentėjusius Guru Gobind Singh sūnus ir yra religinis susibūrimas. Jis vyksta Gurudwara Fatehgarh sahib mieste Fatehgarh Sahib rajone Pendžabe kasmet gruodžio mėnesį ir jame dalyvauja religiniai pasekėjai. Eitynės gatvėse, šventosios sikhų knygos rečitalis yra šios šventės akcentai.

Pagrindinė atrakcija: Procesijos gatvėje.

Kada: Gruodžio mėn.

Kur: Fatehgarh sahib rajonas.

Festivalio trukmė: Trys dienos.

7. Gurupurabas:

Gurupurabas yra sikhų dvasingumo dalykas ir yra viena iš svarbių Pendžabo švenčių. Ši šventė švenčia sikhų bendruomenės labai gerbiamas sikhų guru gimimo metines. Religinė eisena su giesmių giedojimu žymi šios šventės pradžią. Šios palankios šventės metu galite mėgautis saldžiu ir šventu langaru, melstis ir ieškoti palaimos.

Pagrindinė atrakcija: Religinės procesijos.

Kada: Lapkričio mėn.

Kur: Visoje valstijoje.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

8. Hola Mohalla:

Hola Mohalla festivalis Pandžabe

„Hola Mohalla“ yra viena garsiausių festivalių, švenčiamų Anandpur Sahib ir Kiratpur Sahib, kai visa tauta švenčia Holi. Guru Govindas Singhas priėmė Khalsa Panth, kurią mini šios valstijos žmonės. Langaras, takas, kirtanas sutvarkytas, o Gurudwaras gražiai dekoruotas. Šios šventės metu prisimenamos didžiųjų sikhų guru mokytos gyvenimo filosofijos, o regionas yra prisotintas dvasinės vibracijos.

Pagrindinė atrakcija: Religinės programos, Kultūrinė veikla, Jodinėjimas žirgais Nihangs, langaras Gurudwaras.

Kada: Kovas.

Kur: Visame Pandžabe.

Festivalio trukmė: Trys dienos.

9. Chappar Mela:

„Chappar Mela“ yra viena iš įspūdingų Pandžabo švenčių, švenčiama Gugga Pir atminimui, minint jo kilmę. Be įvairių tradicijų, ši mugė kasmet rugsėjo mėnesį alsuoja muzika ir šokiais. Be to, šios šventės metu žmonės garbina gyvatės Viešpatį, ir ši tradicija prasidėjo maždaug prieš 150 metų.

Pagrindinė atrakcija: Smagi veikla, muzika ir šokiai.

Kada: Rugsėjo mėn.

Kur: Ludhiana.

Festivalio trukmė: Trys dienos.

10. Karwa Chauth:

Karwa Chauth yra garsi šventė, švenčiama visoje Šiaurės Indijoje, ir ji turi ypatingą vietą Pendžabo festivaliuose. Šventė Kartiko mėnesį, kai ištekėjusios ir susižadėjusios moterys greitai nuo saulėtekio iki mėnulio. Jie meldžiasi už savo partnerių ilgą gyvenimą ir sveikatą ir yra gražus susituokusių porų ryšių atvaizdas.

Pagrindinė atrakcija: Moterys rengiasi kaip vestuvių dieną. Žiūrėdamos į mėnulį moterys pasninkauja.

Kada: Spalio mėn.

Kur: Visame Pandžabe.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

11. Diwali:

diwali punjabe

„Diwali“ yra dar viena šventė, plačiai švenčiama Pendžabo regionuose, kai žmonės maksimaliai apšviečia savo namus ir puošia juos liaudies mene. Siūlomi ir platinami saldumynai. Auksinė šventykla Amritsare puošia ir puošia save, o molinės lempos plaukia priekyje, kaip ir jaunavedžių nuotaka.

12. Tikka arba Bhai Dooj:

Tikka, populiariai žinoma kaip Bhai Dooj, yra šventė, švenčiama kitą dieną po Diwali, ir tai reiškia gražų brolių ir seserų ryšį. Seserys meldžiasi už ilgą brolio gyvenimą, tepdamos tiką ant kaktos. Tuo tarpu brolis apsiprausia seserį dovanomis ir saldumynais.

Pagrindinė atrakcija: Gražaus brolių ir seserų ryšio, dovanų ir saldumynų šventė.

Kada: Lapkričio mėn.

Kur: Visame Pandžabe.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

Festivalių metu galite patirti Punjabo entuziazmą ir spalvingumą. Šios valstijos žmonės sveikina visus išskėstomis rankomis, ir jūs niekada šioje vietoje nesijausite vieni. Visos pagrindinės šventės yra susijusios su žemės ūkiu ir yra neatsiejama jų gyvenimo dalis. Prieš planuodami apsilankymą Pendžabe, pažymėkite savo kalendorių šių festivalių datose. Taigi nepamirškite mums pranešti, ar šis straipsnis jums buvo naudingas!

DUK:

1. Kokias mėgstamiausias pirkinių prekes galite nusipirkti Pendžabe?

Ans: Štai sąrašas daiktų, kuriuos galite nusipirkti kaip suvenyrą apsilankę Pendžabe:

 • Punjabi jutti.
 • Punjabi kostiumas.
 • Amritsari marinuoti agurkai.
 • Apyrankės.
 • Parandhis.
 • Pandžabų kalba.
 • Vilnos tekstilė.

2. Kokios yra garsiosios Pandžabo liaudies šokio formos?

Ans: Kai kurie garsūs festivaliai, būdingi tik Pendžabui, yra šie:

 • Giddha.
 • Bhangra.
 • Dhamanas.
 • Bhandas.
 • Daffas.
 • Naqual.

3. Kodėl Baisakhi švenčiamas Pendžabe?

Ans: Baisakhi yra laikoma nacionaline Pendžabo švente. Jame minimas pirmojo metų derliaus nuėmimas, o pagal sikų kalendorių ji taip pat laikoma pirmąja naujųjų metų diena.