Madhja Pradešas yra Indijos subkontinento širdyje ir yra gerai žinoma dėl savo kultūros paveldo. Norėdami gauti daugiau informacijos apie Madhja Pradešo festivalius, toliau skaitykite šį straipsnį, kad sužinotumėte daugiau apie Madhja Pradešo festivalius. Teigiama, kad šioje valstijoje yra vienas didžiausių genčių gyventojų ir ji turi keletą įsitikinimų ir tradicijų, kurios yra tvirtai pagrįstos ir atsispindi jų šventėse. Būdama miesto ir genčių betoninė aglomeracija, religijai ir tautybei tolerantiška valstybė švenčia daugybę festivalių, įskaitant Naujuosius metus ir Kalėdas. Šios valstijos festivaliai yra žinomi dėl puikių spalvų riaušių, ir vienam labai sunku atsispirti čia vykstančių švenčių žavesiui.

Madhja Pradešo kultūra ir festivaliai:

1. Pachmarhi festivalis:

Tai vienas garsiausių Madhja Pradešo festivalių. Šventės tęsiasi apie 6 dienas. Festivalis prasideda maždaug gruodžio 25 dieną ir baigiasi apie Naujuosius metus. Jame demonstruojami šalies liaudies menai, o amatininkai parduoda savo gaminius, kad išsaugotų turtingą kultūros paveldą. Tuo metu rengiamos kelios amatų mugės ir parodos. Svarbiausia ir garsiausia atrakcija yra Shivratrimela, patirta maždaug tuo metu. Tai skirta Viešpačiui Šivai, o keli milijonai bhaktų plūsta į šventąją Viešpaties Šivos šventovę Satpura. Mahadeo šventykloje gausu tokių bhaktų, kurie garbina savo maldas.

Madhja Pradešo šventės

 • Reikšmė: Atspindėdami tikėjimą Viešpačiu Šiva ir Parvathi, žmonės garbina šventykloje ir meldžiasi.
 • Pagrindinės atrakcijos: Maldos ir aukos su didybe Viešpačiui Šivai. Be to, vyksta parodos ir mugės, kurios teikia daug pramogų.
 • Kur ji švenčiama: Ši šventė švenčiama Pachmarhi mieste, Madhja Pradeše
 • Festivalio data: Paprastai prasideda paskutinę gruodžio savaitę ir tęsiasi iki sausio pirmosios.

2. Khajuraho šokių festivalis:

Khajuraho šokių festivalis yra dar vienas svarbus Madhya Pradesh festivalis. Ją organizuoja Madhya Pradesh Kala Parishad. „Khajuraho“ šokių festivalis yra visas septynių dienų šokių festivalis. Tai yra vienas iš svarbiausių kultūrinių renginių, į kurį visi vietiniai gyventojai, turistai ir net įžymybės plūsta ir patiria puikų kai kurių žinomų kultūros talentų pasirodymą. Ši 29 metų šventė vyksta priešais apšviestas vakarinių grupių šventyklas Khajuraho, kuri yra platforma visiems vietos gyventojams šokiais, tokiais kaip Odissi, Kuchipudi, Kathakali ir kt..

madhja pradešo šventės

 • Reikšmė: Šokiai yra skirti Saulės Dievui priešais Chitra Gupta šventyklą ir Lordo Siva šventyklas.
 • Pagrindinės atrakcijos: Šokiai ir meno formos čia švenčiamos šventyklų fone. Šis festivalis yra malonumas akims ir vieną kartą gyvenime.
 • Kada ji švenčiama: Maždaug vasario arba kovo mėn
 • Kur ji švenčiama: UNESCO svetainė Khajuraho, Madhja Pradešas
 • Festivalio data: 2019 m. Vasario 20–26 d .; 2020 metų datos nepaskelbtos

3. Chetiyagiri Vihara festivalis:

Chetiyagiri Vihara festivalis valstybėje švenčiamas su didybe. Tai yra vėlyvieji metų mėnesiai, maždaug lapkričio mėn. Chetiyagiri Vihara festivalis vyksta Sančyje, tai vienos dienos šventė, susijusi su budistiniais principais ir normomis. Kai tūkstančiai budistų vienuolių ir šventųjų plūsta į Sančį dalyvauti šioje šventėje, čia garbinamos ir apžiūrimos dviejų Budos mokinių relikvijos. Ši palanki diena yra visiškai susijusi su šiomis relikvijomis.

 • Reikšmė: Garbinti ir tikėti Viešpaties Budos duotomis vertybių sistemomis. Budistų vienuoliai atvyksta į Sančį dalyvauti šiame festivalyje.
 • Pagrindinės atrakcijos: Dviejų pradinių Budos mokinių relikvijų peržiūra.
 • Kada ji švenčiama: Kasmet maždaug lapkričio arba gruodžio mėn
 • Kur ji švenčiama: Sanchi, Madhja Pradešas
 • Festivalio data: Lapkričio 26 d.

4. „Tansen“ muzikos festivalis:

„Tansen“ muzikos festivalis yra gerai žinomas Indijos subkontinente, nes jame dalyvauja žinomi muzikantai ir dainininkai iš visos šalies, prisidedantys prie šio renginio. Tai siejama su Akbaro laikais, kai Tansenas buvo vienas iš devynių brangakmenių Akbaro kieme. Tansenas buvo palaidotas Gwalior mieste, todėl ši šventė, kuri yra kultūrinis muzikinis renginys, vyksta Gwalior, MP. Tai organizuoja Madhja Pradešo valstijos vyriausybės kultūros departamentas.

 • Reikšmė: Švenčia Akbaro „Navaratna“, „Tansen“ muziką ir poeziją.
 • Pagrindinės atrakcijos: Į šį renginį atvyksta muzikantai iš visos šalies. Šis renginys suteikia galimybę išgirsti keletą geriausiai žinomų šalies balsų ir verčia apsilankyti šiame festivalyje.
 • Kada ji švenčiama: Keturių dienų festivalis kiekvienų metų gruodį
 • Kur ji švenčiama: Gvalioras, Madhja Pradešas
 • Festivalio data: Datos dar nepaskelbtos.

5. Dushera:

Tai dar vienas pagrindinis Madhja Pradešo festivalis. Ši valstybė didingai švenčia Dusherą. Ši šventė švenčiama 10 dienų. Tai susiję su mitologine istorija apie lordą Ramą, kuris buvo ištremtas, ir šventė švenčia jo sugrįžimą. Būtent dėl ​​to Duseros metu karaliaus Ravanos padarytas paveikslas ir padegtas, simbolizuojantis gėrio pergalę ir blogio sunaikinimą..

madhja pradešo šventės

 • Reikšmė: Šventė Viešpaties Ramos pergalę, grįžusią iš tremties, ir nužudė Lankos karalių Ravaną.
 • Pagrindinės atrakcijos: Evangelija iš Ravanos padegama švęsti gėrio pergalę prieš blogį.
 • Kada ji švenčiama: Spalio kasmet
 • Kur ji švenčiama: Visame Madhja Pradeše
 • Festivalio data: Priklauso nuo kiekvienų metų, 2019 m. Spalio 8 d

Taigi tai yra keletas svarbių švenčių, švenčiamų Madhja Pradeše. Šias šventes daro išskirtines ir ypatingas tas, kad jose slypi reikšminga mitologinė istorija ir tarp žmonių, kuriuos jie švenčia pompastiškai ir didingai, įsitikinimų ir kultūrinių vertybių. Labai svarbi šių švenčių šventė, kai laikomasi senų papročių ir jie tęsiami su dideliu užsidegimu. Madhja Pradešas ne tik vadinamas Indijos širdimi, bet ir yra valstybė, kurioje vyksta geriausios paveldo ir kultūros mugės. Visos šios mugės susipina skirtingas religijas ir suteikia žavesio, kuriam niekas negali atsispirti!

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

1. Ar Madja Pradeše vyksta derliaus šventė??

Hareli yra svarbi Madhja Pradešo derliaus šventė. Gondų gentis švenčia šią šventę. Šią dieną jie garbina ūkio įrangą, karvės ir meldžiamasi už geresnį derlių. Ši šventė švenčiama liepos-rugpjūčio mėnesiais.

2. Kokie patiekalai gaminami per festivalius Madhja Pradeše?

Paprastai tokie maisto produktai kaip „Poha“, „DaalBafla“, „PalakPuri“ ir „Malpua“ patiekiami ypatingomis progomis, tokiomis kaip festivaliai. Paskutiniai du yra desertai, kuriuos gerai vertina daugelis valstybės lankytojų ir yra ypatingi patiekalai šventėse.

3. Kokia kalba plačiai kalbama Madhja Pradeše?

Paprastai hindi kalba yra oficiali kalba ir ja plačiai kalbama visoje valstijoje. Tačiau yra įvairių tarmių, tokių kaip Awadhi, Bagheli, kuriomis kalbama kitose valstijos srityse, pavyzdžiui, rytinėse Madhja Pradešo dalyse.