Džamu ir Kašmyras yra Indijos karūnos valstija. Jame gausu kultūros ir įvairovės. Nors jis yra žinomas dėl islamo kultūros, Kašmyre taip pat yra sąžiningi induistai, kurie su dideliu džiaugsmu ir kvailumu švenčia savo šventes. Kartu su nacionalinių festivalių, tokių kaip Diwali ir Holi, šventimu Kašmyras turi savo vietinius festivalius. Juos vykdo vietinės grupės ir juose dalyvauja žmonės, nepaisant jų religinių pažiūrų. Kai kurie iš šių festivalių, pavyzdžiui, „Hemis“ festivalis, yra laikomi nacionaline švente, siekiant užtikrinti, kad visi jame dalyvautų. Tokia festivalių svarba suburia žmones. Šiame straipsnyje apžvelgsime kai kuriuos populiarius Kašmyro festivalius.

Kašmyre švenčiamų festivalių sąrašas:

1. „Holi“ festivalis:

pagrindinis Džamu ir Kašmyro festivalis

Holi festivalis su dideliu entuziazmu švenčiamas Džamu valstijoje, o Kašmyro Holi yra žinomas kaip spalvų festivalis. Ji švenčiama kasmet kovo mėnesį ir trunka dvi dienas. Pirmoji diena prasideda pasninku ir maldomis. Vakare deginami laužai, švenčiant gėrio triumfą prieš blogį. Tai taip pat simbolizuoja atšiaurių žiemų pabaigą. Antroji diena prasideda žmonėms, žaidžiantiems spalvomis ir spalvotu vandeniu.

2. „Lohri“ festivalis:

tradicinė Džamu ir Kašmyro šventė

Lohri taip pat žinomas kaip Maghi festivalis. Ši šventė kasmet švenčiama Džamu ir Kašmyro valstijoje sausio viduryje. Ši šventė skirta paskutinei rabi ar žiemkenčių sėjai. Ši diena paprastai žymi žiemos vidurį. Ši šventė švenčiama bendruomenės laužais, šokiais ir liaudies dainomis. Chajja šokis yra svarbi šio festivalio dalis. Jaunimas ruošia chajjas su spalvotu popieriumi ir šoka į būgno dūžius gatvėje.

3. Baisakhi festivalis:

Jammu ir Kašmyro derliaus šventė

Baisakhi festivalis yra labai svarbi šventė, švenčiama Džamu ir Kašmyro valstijoje. Jis vyksta balandžio 13 dieną. Ji mini pirmąją pavasario dieną arba pirmąjį „Baisakh“ ir švenčia žiemos praėjimą. Tai žymi naujus sikhų metus. Tai daugiausia kaimo šventė. Ši šventė švenčia naujų pasėlių sėją. Žmonės šią dieną maudosi Ganoje. Vyksta įvairios kaimo mugės, kuriose pristatomi ir derinami „Bhangra“ šokiai, imtynės ir šaudymas iš lanko. Ši diena palanki santuokoms.

4. Šri Rama Navami:

šventė švenčiama Džamu ir Kašmyre

„Šri Rama Navami“ žymi lordą Ramą, kuris buvo Ayodhya karalius ir senovės epo „Ramayana“ herojus. Jis taip pat vadinamas „Kalyanotsavam“. Navami taip pat žymi Ramos ir Sitos santuoką. Šventė švenčiama dešimt dienų. Bhaktos pasninkauja ir meldžiasi įvairiose šventyklose Viešpačiui Ramai. Šventyklos yra papuoštos gėlėmis, o Rathyatras organizuojami visuose miestuose. Religinis epas „Ramajana“ yra visoje valstijoje. Žmonės laiko šį laiką palankiu ir perka naujus drabužius. Jie puošia savo namus lempomis ir gėlėmis. „Bhadžanai“ giedami šlovinant Viešpatį Ramą.

5. „Navratri“:

Navaratri festivalis

„Navratri“ hindi kalba reiškia devynias naktis. Ji kasmet švenčiama Džamu ir Kašmyro valstijoje ir yra žinoma kaip devynių naktų šventė. Ši šventė pagerbia deivę motiną arba dieviškąją Šakti ar visatos jėgą. Šios šventės metu dėvimi spalvingi kostiumai ir atliekami liaudies šokiai. Aukos teikiamos Durga devi, o mauli nešioja mažos mergaitės.

6. Diwali:

Diwali festivalis

Diwali arba Deepavali yra žinomas kaip Šviesų festivalis. Ši šventė skirta paminėti Ayodhya karaliaus Ramo nužudytą demoną Ravaną. Grįžus po pergalės, jie buvo sutikti su krekerių ir šviesos apšvietimu. Džamu ir Kašmyre tai yra didelė šventė, švenčiama lempomis, krekeriais ir fejerverkais. Šioje valstybėje ji švenčiama Amavasya arba jauno mėnulio dieną.

7. Hemis festivalis:

valstybinė Džamu ir Kašmyro šventė

Hemis festivalis yra švenčiamas Hemis Gompa, kuris yra didžiausias Kašmyro vienuolynas. Ji švenčiama prisimenant Padmasambhavos, Tibeto budizmo pradininko, gimimo metines. Ši šventė švenčiama kasmet penktąjį Tibeto kalendoriaus mėnulio mėnesį. Šio festivalio metu vyriausybė paskelbia valstybinę šventę. Šio festivalio akcentas yra „Chaam“ šokis, atliekamas su daugybe muzikos instrumentų.

8. Tulpių festivalis:

garsus festivalis Džamu ir Kašmyre

Kašmyre yra geriausi Indijos tulpių sodai. Pavasario sezono metu žydi šimtai tulpių, Kašmyro sostinė Srinagaras švenčia Tulpių festivalį. Tai laikas, kai turizmas pasiekia aukščiausią tašką po snieguotų žiemų. Tulpių festivalis, vienas iš labiausiai lankomų Kašmyro festivalių, pritraukia daugybę filmų kūrėjų, kurie nori nufilmuoti daugybę romantiškų dainų, nesilankydami užsienio vietose.

9. Šikara festivalis:

Šikara festivalis

Šikara šventė švenčiama Šrinagaro Dal ežere. Šis festivalis buvo pradėtas 2016 m., Siekiant skatinti turizmą. Šios šventės metu Shikaras arba valtys yra gražiai dažytos ir dekoruotos. Tarp „Shikaras“ vyksta daugybė lenktynių, tokių kaip „Dragon race“, „Canoe Polo“ rungtynės. Šis festivalis vyksta liepos – rugpjūčio mėnesiais.

10. Sindhu Daršano festivalis:

jammu kašmyro festivalio pavadinimas

Sindhu darshan festivalis vyksta kasmet Guru Purnima, pilnaties dieną. Renginys vyksta Džammu ir Kašmyro Ladako rajone. Šis festivalis pirmą kartą buvo surengtas 1997 m. Ir vis dar yra toks pat svarbus. Festivalis skirtas pagerbti Sindhu upę ir ją garbinti. Tai svarbi šventė visiems Kašmyro induistams ir turi didelę religinę reikšmę.

Kašmyras gali būti nuolatinių konfliktų su kaimyninėmis šalimis kraštas. Nors ir žinoma dėl neramumų, ši graži žemė nenustoja švęsti gyvenimo grožio. Šventės – džiaugsmo ir bendrystės metas. Jie sujungia žmones ir sukuria tvirtą ryšį tarp jų. Vietinės Kašmyro šventės yra švenčiamos tuo pačiu tikslu suvienyti vietinius gyventojus ir būti viena bendruomene. Jie taip pat pritraukia daug turizmo, o tai gali atnešti valstybei didelių pajamų. Kašmyro šventės yra kultūrinės valstybės harmonijos simboliai.