Maharashtra ve Gujarat arasında bir yerde konaklamış, sendika bölgelerimizden biri. Dadra ve Nagar Haveli. Hindistan’ın batı kıyılarında uzanan bu, Gujarat’ın Dadra’yı sarması ve Nagar Haveli’nin Maharashtra ve Gujarat’ın kenarında yüzdüğü iki yarıya ayrılmıştır. Hem yerli hem de yerli olmayanlar için başlıca turistik yerlerden biridir. Geniş bir çiçek güzelliği yelpazesinin ortasında uzanan gür yeşillik şeritleri, açık berrak gökyüzü, akan çağlayan akarsular, akan yumuşak nehirler veya sis tarafından bulutlanmış dağ sıralarının ilgi çekici silueti – Dadra ve Nagar Haveli cennettir Yeryüzünde.

dadra-ve-nagar-haveli-festivalleri

Dadra ve Nagar Haveli Festivalleri:

Manzara güzelliği ibadete değer olsa da, çekiciliğe neden olan bir başka ilginç gerçek de bu yerde büyük bir coşkuyla kutlanan festivallerdir..

Bu kentleşmiş birlik bölgesi, Noel’i ve yeni yılları özgürce kutlarken, geleneksel köklerin temeli, yerlilerin üzerine sağlam bir şekilde ekilir. Hem Hindu hem de Müslüman festivalleri eğlence ve eğlence ile kutlanır. Bazı insanlar id e milad’ı kutlarken, bazı insanlar Ganesh Chaturthi’yi kutlar. Milad, muhtaçlara ve yoksullara yardım edilerek büyük peygamberlere şükran sunularak ve aynı şekilde kutlanır; Chaturthi, idolü taşıyarak ve ardından büyük bir alayı izleyerek kutlanır..

Temmuz veya Ağustos aylarında Muson Büyüsü festivali dadra ve nagar haveli yerlileri tarafından kutlanır. Bu bölgenin turizm bölümü, muson büyüsü gibi birkaç kısa ilginç fuar ve festival düzenlemiştir. Dadra ve nagar haveli şeritlerini fetheden yağmur, kuru ruhu yıkar ve musonla birlikte yeşillikler ve çiçekler gelir. Muson trekking, muson kros koşusu, muson raga veya jalsa gibi aktiviteler bu festivalin ayrılmaz bir parçasını oluşturur..

Diğer festivalde ise Aralık ayının sonlarında bu yerin kabilelerinin coşkulu halk dansları rejiminin adını taşıyan Tarpa festivali yer alıyor. Halk dansları, yüzme yarışları, rangoli vb. etkinlikler bunun bir parçasını oluşturur..

Mayıs civarında yılın ortasında Ulusal kabile sanat ve yemek festivali kutlanır. Göze hoş gelen çeşitli lezzetli tatlıların sanatı ile birlikte çeşitli kabile sanatının bir araya gelmesi, bu olayı kutlamak için bir araya geliyor. Çok çeşitli lezzetli kabile yemekleri ve sanatı burada kendilerini ifade etmek için güçlü bir platform buluyor.

Craft mela Kasım ayında çeşitli el yapımı ev zanaat parçalarının keşfedildiği yapılırken, uçurtma festivali Ocak ayının başlarında gerçekleşir. Her ev, farklı şekil ve büyüklükteki uçurtmalarla donatılır ve açık gökyüzüne giden yolunu bulur. Herkese açık uçurtma festivali.

Diğer şenlik ise Nariyeli Poornima’dır ve burada, Allah’ın koruması için yalvardığının bir işareti olarak bir hindistancevizi her şeye gücü yetenlere sunulur. Genellikle balıkçılar ve su ile ilgili halk bunu efendisinden korunmak isterken yaparlar. Ama kutlamaya herkese açık. Hindistan cevizi dindar olarak kabul edilir. Gün bir puja ile başlar ve ardından neşeli zaman geçer. Bu, kız ve erkek kardeşlerin birbirlerinin iyiliği için dua ettiği Raksha Bandhan’ı kutlamanın tam günü.

Bunun dışında, Varlı ve Kokna kabilesi gibi kabilelerle ilgili birkaç festival daha var, diwali’yi Barash olarak kutlarken, Akha-Tij festivali sadece Kokna kabilesinin kadınlarına uyar. Divaso ve Baleo, Dhodias kabilesi arasında iyi bilinir..

Dini hoşgörülü bir bölge olan Dadra ve Nagar Haveli, Hindulardan Müslümanlara ve Hıristiyanlara kadar çok çeşitli insanları barındırıyor ve bu nedenle festival söz konusu olduğunda, tüm yıl boyunca bu birlik bölgesi hepsini kutluyor..