Vücudunuzun pozu ve boyutu ne olursa olsun, uygun fiziksel uygunluk için günlük olarak basit aktiviteler izlemelisiniz. Fiziksel aktiviteden kastettiğim kısıtlı yoga ve spor salonunda yaptığımız egzersizler değil. Kondisyonunuzu değerlendirmenin sayısız yolu vardır..

Günlük Rutinimizde Sağlık ve Zindeliği Yönetmenin Yolları

Kas güçlendirme egzersizleri ve uygun bir diyet uygulamak kesinlikle kişinin aktif ve zinde olmasına yardımcı olur. Günlük rutininizde 6 basit adımı takip ederek aradığınız gerçek fiziksel zindeliğe ulaşabilirsiniz..

1. Spor Yapmak Bizi Daha Sağlıklı ve Zinde Hale Getirir:

Kadın tenis

Spor yapmak sadece aktif olmamıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda potansiyel olarak sağlığımıza da fayda sağlar. İster tenis, ister badminton, ister futbol oynuyor olun, her türlü spor, çok fazla kalori yakmamıza yardımcı olur ve bu da bizi fiziksel olarak sağlam ve sağlıklı tutar. Ancak sporun duygusal olarak da bize fayda sağladığını ve stresimizi hafifletmeye yardımcı olduğunu bilmek birçok kişiyi şaşırtabilir. Bu nedenle, kendinizi formda tutmayı planlıyorsanız, bugünden itibaren spor yapmaya başlayın.

2. Yürüyüş Sağlığınızı İyileştirmenize Yardımcı Olur:

sağlık ve zindeliği yönetmenin yolları2

Formda kalmanıza yardımcı olan Fiziksel Aktiviteler, karmaşık olmaktan çok basit olmalıdır. Tempolu Yürüyüş, birçok sağlık yararı ile ilişkili olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Her gün 30 dakika tempolu yürüyüş yapmaya çalışın. Ne kadar hızlı ve sık yürürsen o kadar sağlıklı olursun.

3. Asansör Yerine Merdiven Kullanın:

sağlık ve zindeliği yönetmenin yolları3

Kendinizi fiziksel olarak formda tutmanın en iyi yollarından biri asansör yerine bir kat merdiven kullanmaktır. Merdivenleri düzenli bir alışkanlık olarak kullanmak, fiziksel olarak aktif olmanıza ve vücudunuzun fiziksel zindeliğine katkıda bulunmanıza kesinlikle yardımcı olacaktır. Bu yüzden işe gittiğinizde merdivenleri kullanmayı deneyin. Tırmanmak kalori yakmaz. Zahmetsiz bir iştir. Merdivenleri tırmanmak çok önemli bir görevdir.

4. Diyetinizde Besleyici Gıdalar Yiyin:

beslenme yemek yemek

Yeşil yapraklı sebzeleri günlük rutininizde yemek sadece fiziksel olarak aktif kalmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda stresi ve uyuşukluğu da azaltır. Somon, lahana, mantar, brokoli ve daha birçok yapraklı sebzeyi kullanarak yemek hazırlamayı deneyin. Sadece bu besinler sizi sağlıklı tutabilir ve daha enerjik hissetmenizi sağlar. Bu yüzden kendin için besleyici bir yemek pişirmeye başla.

5. Esneme ve Egzersiz Yapma:

Esneme ve egzersizler

Günlük rutinlerinize esnemeyi dahil etmek, vücudunuzun esnekliğini artırmaya yardımcı olur. Germe kesinlikle vücudunuzun kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. 30 dakikalık düzenli egzersiz sadece vücudunuzu fiziksel olarak aktif tutmakla kalmaz, aynı zamanda stresi kontrol etmenize de yardımcı olur. Birlikte egzersiz yapmak ve esnemek, bedeninize ve zihninize zihinsel huzur sağlar ve ayrıca enerjiyi geri kazandırır. Yani vücudunuzun fiziksel olarak fit olmasını istiyorsanız, bugünden itibaren esneme ve egzersiz yapmaya başlayın..

6. Bol Sıvı İçin:

bol sıvı tüket

Pek çok insan, bol su içmenin ve taze meyve sularının sağlığınızı gerçekten aktif ve mükemmel hale getirebileceğinin farkında olabilir. Safra kesenizin gerçekten aktif olmasını istiyorsanız bol su içmeye başlayın. Kasların gerçekten iyi performans göstermesi için düzenli aralıklarla daha fazla sıvı almaya başlayın. Her insanın fiziksel olarak formda ve aktif kalması için sıvı alımı gereklidir..

Bu aktivitelerin yanı sıra koşu, bisiklet ve koşu da sağlıklı bir yaşam tarzına katkıda bulunur. Çoğu zaman kadınların erkeklere göre fiziksel olarak daha aktif ve zinde olduğunu düşünürüz. Biri bana nedenini söyleyebilir mi? Ev işleriyle uğraşan bayanlar, fiziksel olarak formda ve çok aktif olma eğiliminde olanlardır. Süpürme, yıkama ve paspaslama gibi ev işleri, önemli miktarda kalori yakma eğilimindedir. Bu nedenle, kendinizi fiziksel olarak zinde ve aktif tutmak için yukarıda verilen ipuçlarını günlük rutininizde uygulamaya başlayın..